Używamy plików cookies aby zapewnić jak najlepsze korzystanie z naszej witryny. OK

W systemie zarządzania flotą I_Site zarejestrowanych jest już 50 tysięcy wózków

Firma Toyota Material Handling przechodzi właśnie do historii rejestrując w swoim działającym na całym świecie systemie I_Site 50-tysięczny wózek widłowy. Wynik ten czyni z nas nie tylko największego producenta takich wózków, lecz również lidera w zakresie innowacyjności i rozwiązań telematycznych. Toyota prowadzi nadzór nad eksploatacją wózków swoich klientów dzięki nagrodzonemu licznymi wyróżnieniami systemowi do zarządzania flotą o nazwie I_Site.

Marcus Löwendahl - Menedżer Produktu odpowiedzialny za platformę I_Site - wyjaśnia korzyści, jakie zapewnia zarówno scentralizowane zarządzanie flotą, jak i rozwiązania telematyczne stosowane w branży transportu wewnętrznego:

"Nasza platforma I_Site jest przeznaczona dla wszystkich klientów, którzy pragną ograniczyć koszty swojej działalności logistycznej, zwiększyć jej wydajność oraz poprawić poziom bezpieczeństwa - bez względu na to, czy posiadają tylko jeden wózek, czy też całą ich flotę rozproszoną po wielu zakładach na całym świecie. Dzięki wdrożeniu systemu I_Site, wielu klientom z całego świata, którzy przykładają dużą wagę do kwestii bezpieczeństwa, udało się znacząco obniżyć liczbę wypadków przy pracy.

 

Pytanie: Na czym polega zarządzanie flotą w branży logistycznej?

Marcus: Chodzi o zarządzanie zarówno wózkami, jak i operatorami! Każdy wózek jest wyposażony w moduł telematyczny, który komunikuje się - za pomocą sieci telefonicznej - z serwerem internetowym i przekazuje klientowi ważne informacje o wynikach osiąganych zarówno przez wózki, jak i przez ich operatorów. Dostęp do tych danych można uzyskać za pomocą portalu internetowego lub aplikacji na smartfona - jest to rozwiązanie, które idealnie sprawdza się, kiedy jesteśmy poza zakładem lub pracujemy zdalnie.

 

Pytanie: Dlaczego zarządzanie flotą wózków widłowych jest takie ważne?

Marcus: System zarządzania flotą oferuje wiele korzyści w czterech kluczowych obszarach:

  • KONTROLA KOSZTÓW: Ograniczenie kosztów uszkodzeń, optymalizacja wielkości floty oraz liczby operatorów
  • WYDAJNOŚĆ: Optymalne wykorzystanie sprzętu, lepsze wyniki operatorów, przekazywane w czasie rzeczywistym powiadomienia i ostrzeżenia systemowe
  • BHP: Kontrolowanie uprawnień operatorów, a także ich dostępu do maszyn, weryfikacja stanu technicznego przed przystąpieniem do pracy, monitorowanie siły uderzeń, blokada po silnym uderzeniu, blokada aktywowana przez operatora, procedury zdjęcia blokady
  • OCHRONA ŚRODOWISKA: Większa żywotność maszyny, optymalizacja zużycia akumulatora i jego trwałości, ograniczenie czasu pracy na biegu jałowym w przypadku wózków benzynowych i wysokoprężnych.

Pytanie: Jakie są Pana prognozy dotyczące kierunków, w których ewoluować będzie w przyszłości zarządzanie flotą w branży logistycznej?

Marcus:  Aktualne trendy wskazują na to, że już za kilka lat wózki widłowe będą podłączone do sieci - tak jak wiele innych „rzeczy” używanych przez nas wszystkich na co dzień. Będziemy mogli również podłączyć do Internetu inne pojazdy i urządzenia wykorzystywane przez naszych klientów w ich działalności logistycznej. System będzie przekazywał użytkownikom wszystkie gromadzone informacje w bardziej inteligentny, wydajniejszy i szybszy sposób - albo w czasie rzeczywistym, albo dokładnie wtedy, kiedy konkretne informacje są potrzebne.

 

Pytanie: Jakie znaczenie dla systemu I_Site ma osiągnięcie wyniku, o którym mówimy dzisiaj?

Marcus: Już nie możemy się doczekać chwili, w której dowiemy się do kogo będzie należał 50-tysięczny wózek współpracujący z naszą platformą! To bardzo ważny moment w naszej historii jako producenta wózków widłowych, ponieważ żaden z naszych konkurentów nawet nie zbliżył się do tak dobrego wyniku uzyskanego na skalę globalną. Trzeba jednak pamiętać, że wynik ów rośnie tak szybko, że już niedługo będziemy świętować 100 tysięcy, a nawet pół miliona podłączonych do sieci wózków.

Oto, co mówią nasi klienci:

Firma Cloetta,  jest wiodącym na tynku skandynawskim i holenderskim producentem słodyczy oferującym wyroby czekoladowe i cukierki. Sprzedaje ona swoje produkty na ponad 50 rynkach całego świata. Zakład w Ljungsbro (Szwecja) z powodzeniem wdrożył system I_Site przed rokiem. Flota wózków eksploatowanych w Ljungsbro składa się z 51 pojazdów. Wszystkie są podłączone do platformy I_Site, która oferuje możliwość kontroli ich stanu technicznego przed rozpoczęciem eksploatacji. Lars Jonsson, Menedżer Projektów i Floty pracujący w fabryce czekolady firmy Cloetta w Szwecji zauważa: „Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem systemu I_Site, szczególnie jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa oraz możliwość kontrolowania dostępu operatorów do wózków. I_Site był jednym z powodów, dla których zdecydowaliśmy się przed rokiem na wybranie firmy Toyota jako dostawcy wózków widłowych eksploatowanych w naszym zakładzie”.

Dodatkowe informacje o systemie zarządzanie flotą I_Site

Może Cię również zainteresować

Zarządzanie flotą Toyota I_Site

Zarządzanie flotą Toyota I_Site

I_Site łączy Twoją flotę, zbiera dane i zapewnia ogląd bieżącej sytuacji oraz podpowiada, jak optymalizować pracę.

Dowiedz się więcej >
Gama naszych produktów

Gama naszych produktów

Przyjrzyj się pełnej gamie naszych wózków widłowych, w tym w wersjach dostosowanych do wysokiego składowania, wózków paletowych oraz wózków do kompletacji zamówień.

Dowiedz się więcej >
Innowacje i technologie przyszłości

Innowacje i technologie przyszłości

Smart Logistics oraz Logiconomi już dzisiaj stanowią źródło rozwiązań pozwalających nam na realizację naszej wizji przyszłości.

Dowiedz się więcej >