Używamy plików cookies aby zapewnić jak najlepsze korzystanie z naszej witryny. OK

Ciche rozwiązania: mniej hałasu i niższe emisje związków węgla

Ciche rozwiązania: mniej hałasu i niższe emisje związków węgla

Naszym celem jest dostarczanie klientom innowacyjnych i skuteczniejszych produktów o minimalnym oddziaływaniu na środowisko. Nasze ciche rozwiązania są przykładem wprowadzenia tego podejścia w życie.

Inspiracja nocnymi dostawami

Nasi klienci coraz częściej zamawiają dostawy nocą; odbywają się one poza normalnymi godzinami roboczymi. Tego typu dostawy przyczyniają się do zmniejszenia kosztów, obniżenia zużycia paliwa oraz pozwalają zredukować czas podróży nawet o 50%. Jednakże hałas generowany w trakcie dostaw może powodować problemy w środowiskach pozaprzemysłowych, takich jak osiedla mieszkaniowe, szpitale lub biura. W takich sytuacjach konieczne jest, aby dostawy po godzinach były jak najcichsze. Dotychczas jednak rzadko spotykano sprzęt dostawczy, którego projekt uwzględniałby kwestię redukcji hałasu podczas dostawy, załadunku i rozładunku. Dlatego też postanowiliśmy zainwestować w badania i rozwój, aby ciche rozwiązania trafiły do naszych klientów.

Certyfikowane produkty

Ciche rozwiązania Toyota Material Handling Europe gwarantują, że poziom 60 decybeli w trakcie pracy nie zostanie przekroczony; dzięki temu uzyskały one holenderski certyfikat PIEK. Nasze wózki posiadają również oznakowanie Quiet Mark - akredytacja opracowana przez Noise Abatement Society w celu zmniejszenia zanieczyszczenia hałasem urządzeń oraz zachęcania globalnych spółek do opracowywania cichych produktów, które polepszają jakość codziennego życia. Lexus, Philips i DHL to tylko niektóre z ikonicznych marek, których ciche innowacje zostały opatrzone znakiem quietmark.

Nasze ciche rozwiązania

Nasze ciche rozwiązania

Podnośnik BT Lifter Silent jest wyposażony w wysokiej jakości gumowe koła kierownicy oraz poliuretanowe koła wózka. Umieściliśmy materiały tłumiące i wygłuszające na podwoziu oraz regulowane gumowe kołki na końcówkach popychacza, co zmniejsza odłosy grzechotania w trybie pełnego obniżenia wideł. Dzięki temu, odgłos pracy wózka BT Lifter Silent jest o 20% cichszy od standardowego wózka paletowego. BT Levio Silent jest cichym, elektrycznym wózkiem paletowym drugiej generacji, wyposażonym w unikalny system podnoszący i charakteryzujący się poprawionymi zakresami tolerancji i miękkimi kołami. Również i w jego podwoziu umieściliśmy materiały tłumiące i wygłuszające.

Minimalizacja kosztów i emisji związków węgla

Cisza nocna zwykle sprawia, że nocne dostawy stają się prawdziwym wyzwaniem ze względu na hałas wywoływany manewrami, załadunkiem i rozładunkiem. Klienci chcący zmniejszyć koszty paliwa, skrócić czas oczekiwania oraz poziom emisji związków węgla muszą być w stanie zagwarantować, że nocne dostawy będą przeprowadzane przy minimalnym poziomie hałasu. Cichsze rozwiązania, takie jak nasze, pomogą klientom w sprostaniu tym wyzwaniom.

„Wyposażając nasze wózki w materiały wygłuszające, celem ich dostosowania do wymogów dostaw nocnych i osiedli mieszkaniowych, stworzyliśmy jedne z najcichszych produktów w całej branży. Obsługujemy 24-godzinny transport towarów, jednocześnie redukując poziom zanieczyszczenia hałasem i emisji związków węgla, i będziemy kontynuować inwetycje w ciche produkty, przynoszące korzyści społeczeństwu i środowisku”.
Martin Mimer, Menedżer Grupy Produktów Magazynowych
Toyota Material Handling Europe

Logo Quiet mark 2015

Dostawy poza godzinami pracy

Korzyści dla działalności gospodarczej:

  • Dostawa nocą, przy mniejszym natężeniu ruchu, redukuje koszty paliwa i poziom emisji.
  • W tym samym czasie można przeprowadzić więcej dostaw, tym samym zmniejszając liczbę niezbędnych pojazdów i kierowców.
  • Ciche wózki mogą stanowić niskokosztowe rozwiązanie, zgodne z przepisami dotyczącymi poziomów hałasu.
  • Wykonywanie dostaw nocą w osiedlach mieszkaniowych zmniejsza ryzyko późniejszej odpowiedzialności za wypadki..

Korzyści dla społeczeństwa i środowiska:

  • Zmniejszenie zużycia paliwa i poziomu emisji dwutlenku węgla spowodowanych pracą na jałowym biegu.
  • Niższe ryzyko w zakresie bezpieczeństwa załogi klienta.
  • Niższy poziom zanieczyszczenia hałasem w przypadku zastosowania cichych technologii.
  • Cichsze miejsca pracy oznaczają mniejszy stres wśród pracowników i potencjalnie mniejszą liczbę zwolnień lekarskich..

Może Cię również zainteresować

Nasze podejście do zrównoważonego rozwoju

Nasze podejście do zrównoważonego rozwoju

Dzięki wspólnemu wysiłkowi podnosimy poziom bezpieczeństwa, ograniczamy negatywny wpływ na środowisko i optymalizujemy procesy biznesowe.

Dowiedz się więcej >
Ręczne wózki paletowe

Ręczne wózki paletowe

Szeroka gama ręcznych wózków paletowych BT Lifter Toyota jest dostosowana jest do potrzeb użytkownika, dzięki czemu znajdują zastosowanie w szerokim zakresie sektorów.

Dowiedz się więcej >
Elektryczne wózki paletowe

Elektryczne wózki paletowe

Wózki paletowe BT Levio są szybkie i wydajne przy różnorodnych zastosowaniach, charakteryzują się bezpieczeństwem i łatwością eksploatacji.

Dowiedz się więcej >
BT Levio Transport i dystrybucja

Transport i dystrybucja

Naszą misją jest wspomaganie wszystkich firm prowadzących działalność transportową i dystrybucyjną, poprzez oferowanie wózków zwiększających poziom wydajności i bezpieczeństwa ich pracy.

Dowiedz się więcej >