Używamy plików cookies aby zapewnić jak najlepsze korzystanie z naszej witryny. OK

Ładowanie akumulatorów BT Optio

Czas na nową energię - Toyota Material Handling Europe przedstawia wyjątkową i rozszerzoną gamę produktów wyposażonych w akumulatory litowo-jonowe

Toyota Material Handling kontynuuje działania skupiające się na innowacjach i nowych rozwiązaniach energetycznych poprzez rozszerzenie gamy wózków eletrycznych wyposażonych w akumulatory litowo-jonowe. Rozszerzenie obejmuje 48-woltowe wózki z przeciwwagą oraz wózki wysokiego składowania. Dysponując najszerszą gamą wózków wypsoażonych w akumulatory litowo-jonowe na rynku, Toyota Material Handling może z poczuciem pewności dostarczać rozwiązania dla szerokiego zakresu branż wytwórczych i logistycznych.

Pierwsza gama produktów oferowanych przez Toyota Material Handling Europe, wyposażonych w akumulatory litowo-jonowe, która została wprowadzona na rynek w 2013 r., składała się z trzech wózków magazynowych: elektrycznych wózków paletowych BT Levio LWE i LPE oraz wózków do kompletacji zamówień BT Optio OSE. Obecnie do rodziny pojazdów wypsoażonych w akumulatory litowo-jonowe dołączyło pięć nowych serii: układacze stosów (BT Staxio SPE i SWE), wózki wysokiego składowania (BT Reflex RRE), wózki ciągnikowe (BT Movit TSE) oraz Traigo 48 - pierwszy wózek z przeciwwagą napędzany akumulatorem litowo-jonowym.

„Inwestowanie w akumulatory litowo-jonowe jest inwestowaniem w przyszłość”, mówi Craig Walby, Dyrektor ds. Zarządzania Produktami w Toyota Material Handling Europe. „Naszym klientom oferujemy niższe zużycie energii, wyższą produktywność oraz uproszczenie czynności przeładunku i transportu wewnętrznego w sposób świadomy środowiskowo”.

Technologia akumulatorów litowo-jonowych jest szczególnie korzystna w zastosowaniach wielozmianowych. Ponieważ akumulatory te pozwalają na krótkie ładowanie, wymiana akumulatorów nie jest już potrzebna, podobnie jak dodatkowa przestrzeń na zapasowe akumulatory oraz stacje ładowania. Zamiast tego, akumulatory mogą zostać szybko naładowane podczas przerw. Akumulatory litowo-jonowe nie wymagają również konserwacji, co skraca czas przestoju do minimum, a to z kolei pozwala uzyskać wyższą produktywność pracy.

Akumulatory litowo-jonowe są również o 30% wydajniejsze niż ich kwasowo-ołowiowe odpowiedniki, co znacząco obniża emisję CO2 oraz koszty energii. Cykl życia akumulatorów litowo-jonowych w porównaniu z akumulatorami kwasowo-ołowiowymi jest 3 - 4-krotnie dłuższy, co sprawia, że są one dobrą inwestycją pod względem ekonomicznym i ekologicznym.

Podczas targów CeMAT, które odbędą się w dniach 31 maja - 3 czerwca br. w Hanowerze, zaprezentujemy nowe, ulepszone rozwiązania dla gamy produktów wyposażonych w akumulatory litowo-jonowe. Co więcej, Toyota Material Handling Europe przedstawi również inne cele i osiągnięcia w zakresie programu „Czas na nową energię”. Obejmują one opracowanie produktów wyposażonych w wodorowe ogniwo paliwowe oraz silnik 1ZS, który napędza gamę wózków Tonero z przeciwwagą; są one wydajne energetycznie nawet podczas jazdy z obciążeniem, która zwykle prowadzi do zwiększenia zużycia energii o 35%. Podczas targów CeMAT będziesz mógł/mogła przekonać się, że Toyota Material Handling jest liderem w dziedzinie innowacyjnego wykorzystania energii

Kontakt z mediami

Toyota Material Handling Polska
Marcin Mańka, Marketing Manager
+48 22 753 20 00

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI >

Zobacz broszurę dotyczącą produktów Toyota z bateriami litowo-jonowymi

Może Cię również zainteresować

Wózki Toyota wyposażone w akumulatory litowo-jonowe

Unikalna gama produktów wyposażonych w akumulatory litowo-jonowe

Akumulatory litowo-jonowe oferują o 30% wyższą wydajność energetyczną i znacząco redukują emisje dwutlenku węgla, zastępując akumulatory kwasowo-ołowiowe.

Dowiedz się więcej >
Wózki wysokiego składowania w magazynie

Wózki wysokiego składowania

Seria wózków wysokiego składowania o dużej mocy oferuje duże przyspieszenie i wyjątkowe właściwości jezdne, celem optymalnego przemieszczania palet.

Dowiedz się więcej >
Elektryczne wózki podnoszące

Elektryczne wózki podnoszące

Elektryczne wózki podnoszące Staxio są odpowiednie do szerokiego zakresu zastosowań w transporcie wewnętrznym oraz charakteryzują się szybkością, dużą mocą i łatwością eksploatacji.

Dowiedz się więcej >
Elektryczne wózki widłowe z przeciwwagą

Elektryczne wózki widłowe z przeciwwagą

Trwałe elektryczne wózki widłowe z przeciwwagą są odpowiednie do szerokiego zakresu prac prowadzonych wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Dowiedz się więcej >