Używamy plików cookies aby zapewnić jak najlepsze korzystanie z naszej witryny. OK

Energooszczędne rozwiązanie Toyoty do pracy w niskiej temperaturze

Utrzymywanie wysokiej wydajności w pomieszczeniach o niskiej temperaturze stanowi wyzwanie, dlatego też kluczowe jest posiadanie odpowiedniej technologii pozwalającej minimalizować przestoje. Oferowane przez Toyotę od ubiegłego roku rozwiązania oparte na akumulatorach litowo-jonowych przynosi szereg korzyści w każdej lokalizacji, a szczególnie w strefach o kontrolowanej temperaturze.

„Z przyjemnością informujemy, że rozszerzamy ofertę o oszczędne rozwiązania do pracy w otoczeniu o niskiej temperaturze. Nasze rozwiązanie oparte na akumulatorach litowo-jonowych do pracy w niskich temperaturach pomaga wielu klientom w obsłudze towarów takich jak owoce, nabiał, ryby i leki w wydajny sposób” – mówi Sven Kruizenga, Product Manager Energy Solutions w Toyota Material Handling Europe. „Aby lepiej poznać to rozwiązanie, zapraszamy na targi LogiMAT w Stuttgarcie w Niemczec do hali 2, stanowisko A05 od 19 do 21 lutego 2019 roku”.

Oszczędność energii dzięki akumulatorom litowo-jonowym do pracy mroźni

Montowane fabrycznie rozwiązania litowo-jonowe firmy Toyota oferują energooszczędność, eksploatację wymagającą niewielkiej obsługi i zwiększone bezpieczeństwo. Jednak szczególnie w pomieszczeniach o bardzo niskiej temperaturze, oferowane obecnie przez Toyotę rozwiązanie litowo-jonowe dla mroźni stanowi atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Spadek ładunku w akumulatorze jest minimalny, a możliwość ładowania okazjonalnego wewnątrz mroźni umożliwia dłuższe pozostawanie wózka w środku. Im rzadziej wózek wyjeżdża na zewnątrz, tym mniej problemów z kondensacją.

Oszczędność czasu, powierzchni i zasobów

Zapobieganie marnotrawstwu jest podstawową zasadą koncepcji „lean” Toyoty. Technologia akumulatorów litowo-jonowych jest doskonałym przykładem możliwości uzyskania oszczędności. Docenić to można szczególnie w mroźni: bezobsługowość, maksymalne parametry akumulatora, szybkie ładowanie okazjonalne i ładowanie wewnątrz mroźni. Standardowe rozwiązanie litowo-jonowe sprawdza się doskonale w chłodniach i przez ograniczony czas w mroźniach. Rozwiązanie wykorzystujące ogrzewacz akumulatorów umożliwia nawet ładowanie i dłuższą pracę nawet w temperaturze -30°C, zaspokajając wszystkie wymagania klientów.

Świeża perspektywa Toyoty

Eksploatacja w warunkach chłodu lub mrozu wymaga wydajnych rozwiązań minimalizujących niewykorzystaną powierzchnię, marnotrawstwo zasobów i czasu, przy jednoczesnym zapewnieniu niezawodności w tak niesprzyjających warunkach. Toyota Material Handling posiada długą historię i bogate doświadczenie pracy w niskich temperaturach, oferując szeroki zakres oszczędnych rozwiązań dla środowisk o obniżonej temperaturze.
Oferowane przez Toyota Material Handling wózki obsługiwane przez operatorów i automatyczne wyposażone są w standardzie w taki sposób, aby mogły wydajnie pracować w chłodniach. Oferowana przez Toyotę technologia inteligentna, jak np. I_Site  i akumulatory li-on mogą jeszcze bardziej zwiększyć wydajność, natomiast rozwiązania takie jak regały ruchome i urządzenia wahadłowe pozwalają zmaksymalizować wykorzystanie przestrzeni w mroźniach. Z myślą o pracownikach oferujemy ogrzewane kabiny stwarzające korzystne środowisko pracy, zwiększające motywację i produktywność pracowników oraz poprawiające warunki zdrowotne wykonywania pracy.

Kontakt z mediami

Toyota Material Handling Polska
Marcin Mańka, Marketing Manager
+48 22 753 20 00

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI >

Zarządzanie flotą Toyota I_Site

Zarządzanie flotą Toyota I_Site

I_Site łączy Twoją flotę, zbiera dane i zapewnia ogląd bieżącej sytuacji oraz podpowiada, jak optymalizować pracę.

Dowiedz się więcej >
Unikalna gama produktów z akumulatorami litowo-jonowymi

Unikalna gama produktów z akumulatorami litowo-jonowymi

Akumulatory litowo-jonowe są o 30% wydajniejsze niż ich kwasowo-ołowiowe odpowiedniki, co znacząco obniża emisję CO2

Dowiedz się więcej >
Działalność produkcyjna

Działalność produkcyjna

Jednym z głównych obszarów, w których służymy pomocą, jest działalność produkcyjna. Jesteśmy dumni z tego, że możemy dostarczać Państwu najlepsze rozwiązania przyczyniające się do prowadzenia działalności produkcyjnej w jak najbardziej wydajny i oszczędny sposób.

Dowiedz się więcej >
Rozwiązania regałowe

Rozwiązania regałowe

Pomożemy ci zoptymalizować działalność, ograniczyć koszty i zwiększyć produktywność dzięki optymalnemu rozwiązaniu w zakresie składowania.

Dowiedz się więcej >