Używamy plików cookies aby zapewnić jak najlepsze korzystanie z naszej witryny. OK

Linia produkcyjna w fabryce Toyota w Mjölby

Fabryka Toyoty przestawia się na płynny biogaz

Toyota Material Handling Europe wzmacnia swoje starania w zakresie minimalizacji wykorzystania paliw kopalnych w procesie produkcyjnym. W 2019 r. skroplony gaz ropopochodny wykorzystywany w fabryce Toyota Material Handling Manufacturing Sweden zostanie zastąpiony płynnym biogazem.

Współpraca pomiędzy zakładem produkcyjnym Toyota Material Handling Europe w Mjölby, Szewcja, a regionalnym producentem biogazu Tekniska Verken i Linköping AB to pierwsza tego typu współpraca w Szwecji. Jest ona wsparciem długoterminowej strategii zainicjowanej cztery lata temu.

„W 2015 r. przeszliśmy z korzystania z elektryczności w naszym zakładzie produkcyjnym na zieloną elektryczność wytwarzaną dzięki energii wodnej. Przejście ze skroplonego gazu ropopochodnego na płynny biogaz również stanowi ważną część ogólnej strategii na rzecz zrównoważenia: minimalizacji wykorzystania paliw kopalnych w naszych działaniach produkcyjnych”, mówi Kristian Björkman, Dyrektor Zarządzający Toyota Material Handling Manufacturing Sweden.

Kontak z mediami

Toyota Material Handling Europe
Jonas Lindell, Senior Corporate Communications Officer
+46 (0)142 86193, M: +46 (0)703 512438
jonas.lindell@toyota-industries.eu

„Jest dla nas niezwykle ważne mieć pewność, że produkty wytwarzane przez naszych klientów mają minimalny wpływ na środowisko. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie współpracy z Tekniska Verken, gdyż firma ta jest wiodąca pod tym względem, co czyni z niej wiarygodnego partnera naszych działań na rzecz zrównoważenia”, kontynuuje Björkman.

W zakładzie produkcyjnym w Mjölby, Toyota Material Handling Europe zastępuje skroplony gaz ropopochodny, wykorzystywany głównie do suszenia i ścinania farby, płynnym biogazem. Biogaz jest odnawialnym źródłem energii, jest wytwarzany lokalnie i stanowi jedno z najczystszych paliw na świecie. Wytwarzany jest z odpadów organicznych, takich jak odpady żywnościowe, tym samym domyka pętlę środowiskową. Płynny biogaz jest produkowany w procesie oczyszczania biogazu i schładzania go do temperatury około -163° C. Wówczas jego magazynowanie i dystrybucja stają się łatwiejsze i skuteczniejsze niż w przypadku formy lotnej.

Pierwsza dostawa oczekiwana jest na jesieni 2019 r. Umowa została zawarta na okres dziesięciu lat i obejmuje do 25 GWh płynnego biogazu rocznie, co wystarcza na wytworzenie ponad 130 000 wózków rocznie w Toyota Material Handling Manufacturing Sweden w Mjölby.

09-07-2018

Może Cię również zainteresować

Nasze podejście do zrównoważonego rozwoju

Nasze podejście do zrównoważonego rozwoju

Dzięki wspólnemu wysiłkowi podnosimy poziom bezpieczeństwa, ograniczamy negatywny wpływ na środowisko i optymalizujemy procesy biznesowe.

Dowiedz się więcej >
Nasza historia

Nasza historia

Nasze spółki posiadają w sumie ponad 100 lat doświadczenia w produkowaniu sprzętu do transportu wewnętrznego. Poznaj najważniejsze fakty z naszej historii!

Dowiedz się więcej >
System Produkcyjny Toyoty (TPS)

System Produkcyjny Toyoty (TPS)

W działalności produkcyjnej stosujemy zasadę „lean manufacturing” i pracujemy zgodnie z systemem typu „pull”, co oznacza, że produkujemy tylko to, co zamawiasz.

Dowiedz się więcej >
Innowacje i technologie przyszłości

Innowacje i technologie przyszłości

Smart Logistics oraz Logiconomi już dzisiaj stanowią źródło rozwiązań pozwalających nam na realizację naszej wizji przyszłości.

Dowiedz się więcej >