Używamy plików cookies aby zapewnić jak najlepsze korzystanie z naszej witryny. OK

Obie firmy mają na celu przyspieszenie transformacji cyfrowej w logistyce. Toyota Material Handling Europe łączy swoje kompetencje z zakresu inżynierii z wiedzą technologiczną firmy Microsoft. W dniach od 1 do 5 kwietnia, na targach Hannover Messe, w hali 7, na stoisku C40, firma Toyota Material Handling Europe zaprezentuje swoją wizję produkcji cyfrowej na stoisku firmy Microsoft. Tutaj klienci będą mogli poznać technologie przyszłości, które zoptymalizują ich operacje.

W ubiegłym roku, na stoisku Microsoft, firma Toyota Material Handling zaprezentowała pierwszą zapowiedź swojej wizji logistyki przyszłości: „A.I.TeamLogistics” była koncepcją pojazdów połączonych z inteligencją pokładową pracujących jako zespoły mające na celu zapewnienie ciągłego przepływu i optymalizacji operacji logistycznych. Dron obsługujący palety został wyposażony w usługę Azure Cognitive Services, która pomaga firmie Toyota w realizacji swojej wizji, wykorzystując Microsoft HoloLens do wizualizacji niektórych scenariuszy. Technologia oparta na wizji, zastępującej tradycyjną technologię skanera, pozwoliła odwiedzającym doświadczyć, jak dron obsługujący palety odczytywał swoje otoczenie.

Wizja logistyki 2020

Wizja po raz pierwszy przedstawiona jako wizja na rok 2028. W tym roku firma Toyota Material Handling skraca czas realizacji tej koncepcji do roku 2020. Na stoisku prezentowane są pojazdy w zmniejszonej skali. Realizują program demonstracyjny na podstawie skanu 3D magazynu. Pozwala to maszynom na trenowanie poruszania się po cyfrowym bliźniaku środowiska magazynowego, stale optymalizując jego wydajność, wszystko to dzięki Azure Machine Learning (szkolenie przez wzmacnianie). Dzięki wbudowanej inteligencji, po wdrożeniu, pojazd będzie się stale uczył, dzięki poznawaniu swojej trasy w oparciu o (ruchome) otoczenie. Dzięki możliwości przeglądania informacji pochodzących z pojazdów autonomicznych HoloLens umożliwia ludziom na interakcję z nimi.

Szybkie wdrożenie poprzez cyfrowego bliźniaka

W celu dokonania konfiguracji, środowisko klienta jest skanowane i przetwarzane na środowisko wirtualne, tak zwanego „cyfrowego bliźniaka”. W ten sposób można symulować różne scenariusze, co ma na celu zaoferowanie zoptymalizowanego rozwiązania obejmującego odpowiednią liczbę i typ pojazdów. Zarówno fizyczna, jak i wirtualna wersja magazynu jest automatycznie analizowana i interpretowana przy użyciu różnych technologii wykrywania, co stanowi dane wejściowe w procesie optymalizacji i dynamicznej realizacji.

Maszynowe uczenie się w celu ciągłego doskonalenia

Przejście z technologii skanerów i wykrywania wizyjnego oraz programowania przez ludzi do maszynowego uczenia się (natychmiastowe zrozumienie informacji dotyczących wykrywania) zapewnia dużą korzyść dla klienta. Pojazdy są w stanie dostosować się do drobnych przeszkód, takich jak napotkane przeszkody lub obiekty, które nie znajdują się na swoim miejscu.

Dzięki automatyzacji procesu optymalizacji i realizacji, klienci będą cieszyć się ciągłą optymalizacją wyników, wydajności i bezpieczeństwa w ramach swojej działalności. Jak również możliwością elastycznego dostosowywania się do zmieniających się warunków w magazynie i skalowania operacji w górę lub w dół do niezbędnego poziomu.

Dzięki możliwości uchwycenia i odzwierciedlenia środowiska klienta oraz dostarczania inteligentnego wózka nowej generacji, Toyota Material Handling Europe pozwala klientom na poprawę wydajności magazynu, nie tylko pod względem stopnia wykorzystania maszyn i wydajności towarów, mówi Boris Ahnberg, Core Technology Developer w firmie Toyota Material Handling Europe.

Poprzez symulowanie różnych scenariuszy i wykorzystanie technologii maszynowego uczenia się Azure oraz sztucznej inteligencji, czas wdrożenia znacznie się skraca, wdrożone pojazdy dynamicznie dostosowują się do swojego środowiska i możliwe jest uzyskanie większego wglądu w operacje klientów, mówi Çağlayan Arkan, Global Lead, Manufacturing & Resources Industry, Microsoft

Kontakt z mediami

Toyota Material Handling Polska
Marcin Mańka, Marketing Manager
+48 22 753 20 00

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI >

Może Cię również zainteresować

Innowacje i technologie przyszłości

Innowacje i technologie przyszłości

Smart Logistics oraz Logiconomi już dzisiaj stanowią źródło rozwiązań pozwalających nam na realizację naszej wizji przyszłości.

Dowiedz się więcej >
Wózki automatyczne

Wózki automatyczne

Wiele firm korzysta z rozwiązań umożliwiających automatyzację procesów transportowych. Oferowana przez nas gama zautomatyzowanych wózków i transporterów wykorzystuje zaawansowane, elastyczne technologie przyczyniające się do wzrostu poziomu wydajności kosztowej i energetycznej operacji transportowych.

Dowiedz się więcej >
Nasza filozofia Logiconomi

Nasza filozofia Logiconomi

Przyszłościowe podejście do rozwoju wydajnych, ekonomicznych procesów logistycznych, obejmujące rozwiązania lean, innowacje i współpracę.

Dowiedz się więcej >
Droga Toyoty

Droga Toyoty

Nasza misja polega na możliwie największej poprawie wydajności operacji transportu wewnętrznego, z jakimi masz do czynienia w swojej firmie. Aby osiągnąć ten cel, wprowadzamy w życie zestaw wartości nazywany „The Toyota Way.”

Dowiedz się więcej >