Używamy plików cookies aby zapewnić jak najlepsze korzystanie z naszej witryny. OK

Jakie są korzyści płynące z inteligentnych wózków dla twojej działalności?

Inteligentne wózki zapewniają ci właściwe informacje, aby zagwarantować pełną kontrolę nad operacjami, a nawet w razie konieczności podjąć działania zdalnie. Bez względu na to, czy posiadasz tylko jeden wózek, czy też całą ich flotę rozproszoną po wielu zakładach na całym świecie. Wszystko po to, by zapewnić maksymalną wartość dodaną oraz najwyższą możliwą optymalizację operacji, a także zapobiec stratom energii, czasu i przestrzeni.

Wydajność

 • Poprawa wykorzystania maszyn: aktualne dane zgromadzone w systemie Toyota I_Site, pochodzące ze wszystkich obecnie eksploatowanych, połączonych z systemem i inteligentnych wózków, wskazują na możliwość wyeliminowania znaczących ilości odpadów poprzez zwiększenie poziomu utylizacji, który zwykle kształtuje się na poziomie 35%. Przyniesie to prawdopodobnie efekt w postaci mniejszego zapotrzebowania wielu naszych klientów na wózki, gdyż zaczną oni korzystać z danych w celu poprawy planowania pracy wózków. Jednakże, jako dostawcy zasobów i partnerzy biznesowi, uznajemy to za wybór odpowiedzialnej drogi.
 • Poprawiona wydajność kierowcy: monitorowanie każdego wózka i kierowcy w celu oceny, kiedy potrzebne jest dodatkowe szkolenie lub wygasa licencja.
 • Inteligentne analizy porównawcze w celu oceny i porównania wydajności wózków w różnych lokalizacjach.

Zdrowie i bezpieczeństwo

 • Zapobieganie ryzyku: możesz kontrolować prędkość wózka, aby zapobiec wypadkom i urazom u kierowców.
 • Monitorowanie wstrząsów: dzięki czujnikom wstrząsów masz przegląd zarejestrowanych zderzeń, informacje o tym, kiedy i gdzie do nich doszło i przy jakiej prędkości. Możesz zadbać o to, by po zderzeniu wózki mogły się poruszać tylko z prędkością pełzania i mogły zostać przywrócone do pełnej wydajności tylko po zresetowaniu przez autoryzowany personel.
 • Bezpieczeństwo kierowcy: masz łatwy podgląd informacji na temat tego, którzy kierowcy są upoważnieni do prowadzenia konkretnych wózków i możesz upewnić się, że twoi kierowcy wykonują określone procedury bezpieczeństwa.
 • Kontrola nad sytuacją: zawsze masz świadomość, co się dzieje, niezależnie od tego, gdzie jesteś i masz możliwość w razie potrzeby podjęcia działań.

Środowisko

 • Dłuższy czas eksploatacji maszyny: dzięki optymalizacji efektywności operacyjnej wózków.
 • Wydajność energetyczna: dzięki możliwości monitorowania i optymalizacji wykorzystania akumulatora w celu przedłużenia czasu jego eksploatacji.

Koszt

 • Ograniczenie kosztów operacyjnych dzięki możliwości śledzenia wykorzystania i w razie konieczności optymalizacji wielkości floty.
 • Unikanie kosztów związanych ze szkodami dzięki zabezpieczeniom.
 • Obniżenie kosztów konserwacji dzięki monitorowaniu sposobu obsługi sprzętu.
 • Niższe koszty ubezpieczenia dzięki zapobieganiu wypadkom.

Więcej tematów dotyczących inteligentnej logistyki

Inteligentne wózki widłowe Toyota

Dowiedz się więcej o połączonych i inteligentnych wózkach magazynowych.

Dowiedz się więcej >

Lepsza obsługa dzięki inteligentnym wózkom

W jaki sposób zintegrowana telematyka przyczynia się do lepszej obsługi serwisowej?

Dowiedz się więcej >

Jakie cechy czynią wózek inteligentnym?

Co to jest inteligentny wózek od Toyoty i jakie są jego funkcje?

Dowiedz się więcej >

Logistyka z inteligentnymi wózkami widłowymi

Odkryj rolę łączności w przyszłości logistki

Dowiedz się więcej >

Może Cię również zainteresować

Autopilot Toyota

Wózki automatyczne

Nasza gama zaawansowanych, zautomatyzowanych wózków i transporterów to wzrost poziomu wydajności przy obniżeniu kosztów transportu towarów.

Dowiedz się więcej >
Innowacje i technologie przyszłości

Innowacje i technologie przyszłości

Smart Logistics oraz Logiconomi już dzisiaj stanowią źródło rozwiązań pozwalających nam na realizację naszej wizji przyszłości.

Dowiedz się więcej >
Manager patrzy na system I_Site

Program zarządzania flotą I_Site

I_Site łączy Twoją flotę, zbiera dane i daje przegląd tego, co się dzieje i podpowiada jak zoptymalizować działania logistyczne.

Dowiedz się więcej >
autopilot Toyota

W jaki sposób zautomatyzowane wózki widłowe optymalizują twój magazyn?

Kto obecnie może sobie pozwolić na marnowanie zasobów lub spowolnienie swich działań? Dlaczego więc nie rozważyć automatyzacji wszystkich powtarzalnych zadań?

Dowiedz się więcej >