Używamy plików cookies aby zapewnić jak najlepsze korzystanie z naszej witryny. OK

Toyota CeMAT 2018

Po wzięciu udziału w targach CeMAT Toyota potwierdza szybkie tempo zmian zachodzących na rynku

Po pięciu intensywnych dniach na targach Hannover Messe oraz CeMAT 2018 Toyota Material Handling Europe może potwierdzić, że tempo zmian rynkowych w zakresie wprowadzania nowych technologii zwiększa się. Odwiedzający wykazywali duże zainteresowanie podejściem firmy Toyota do automatyzacji, łączności i zobowiązania firmy w zakresie „odchudzonej” logistyki.

„W tym roku podczas wystawy CeMAT skupiamy się na przyszłości oraz dzieleniu się z odwiedzającymi naszymi długoterminowymi ideami”, wyjaśnił Axel Wahle, Dyrektor ds. Marketingu w Toyota Material Handling Europe oraz architekt prezentacji marki Toyota na omawianym wydarzeniu. „Oczywiście pokazaliśmy również nasz sprzęt, w tym tradycyjne wózki widłowe, jednakże stwierdziliśmy, że większość osób wzięła udział w wydarzeniu po to, aby dowiedzieć się czegoś na temat dostępnych możliwości w zakresie planowania przyszłych działań”.

Kontakt z mediami

Toyota Material Handling Polska
Marcin Mańka, Marketing Manager
+48 22 753 20 00

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI >

Główny pawilon Toyota skupiał się na automatyzacji, łączności i zasadach lean thinking, w oparciu o sprawdzony System Produkcyjny Toyoty. „Wyciągamy oczywiste wnioski z naszej pracy w dziedzinie rozwoju systemów produkcyjnych”, wyjaśnia Wahle, „a dotyczą one takich kwestii, jak potrzeba eliminacji odpadów, zapewnienia ciągłego przepływu pracy oraz dodawania wartości na każdym etapie procesu. Stanowią one czynnik napędzający w zakresie opracowywania produktów i usług oraz nakreślają sposób naszej współpracy z klientami”.

W ramach prac nad eliminacją odpadów, firma ogłosiła, że od jesieni 2018 r. wszystkie wózki magazynowe zostaną wyposażone w urządzenia telematyczne, co pozwoli wszystkim klientom skupić się na zwiększeniu użytkowości oraz zmniejszeniu potencjału uszkodzeń. Ogłoszono również wprowadzenie modułowych systemów akumulatorów litowo-jonowych, optymalizujących wydajność energetyczną. „Szczególną przyjemność sprawiły nam reakcje na prezentacje przeprowadzone na naszym forum Logiconomi. Doświadczenie przekazywane przez współpracujące z nami firmy, takie jak Microsoft i Heineken, oraz wyjątkowa okazja do wysłuchania eksperta firmy Toyota w zakresie Systemu Produkcyjnego Toyoty, Sama Nomury, spotkały się z pozytywnym przyjęciem odwiedzających”. Współpraca firmy Toyota z firmą Microsoft miała również miejsce w hali 7 Hannover Messe, demonstrując odwiedzającym wspólne działania tych firm w zakresie opracowywania sztucznej inteligencji na rzecz przyszłych autonomicznych zastosowań logistycznych. „Nie spodziewaliśmy się takiego zainteresowania tą dziedziną współpracy”, potwierdza Axel Wahle.

Może Cię również zainteresować

Innowacje i technologie przyszłości

Innowacje i technologie przyszłości

Smart Logistics oraz Logiconomi już dzisiaj stanowią źródło rozwiązań pozwalających nam na realizację naszej wizji przyszłości.

Dowiedz się więcej >

Rozwiązania litowo-jonowe firmy Toyota

Teraz w ofercie w pełni zintegrowane akumulatory litowo-jonowe dla całego asortymentu, montowane zgodnie ze standardami wysokiej jakości TPS Toyoty.

Dowiedz się więcej >
Gama naszych produktów

Gama naszych produktów

Przyjrzyj się pełnej gamie naszych wózków widłowych, w tym w wersjach dostosowanych do wysokiego składowania, wózków paletowych oraz wózków do kompletacji zamówień.

Dowiedz się więcej >
Radioshuttle in a specialised racking

BT Radioshuttle

Jesteś zainteresowany naszymi półautomatycznymi transporterami ładunków? Szybki transporter przemieszczający ładunki w specjalnych regałach, sterowany zdalnie przez operatora.

Dowiedz się więcej >