Używamy plików cookies aby zapewnić jak najlepsze korzystanie z naszej witryny. OK

Toyota technologie przyszłości

Prezentacja koncepcji Toyota „A.I.TeamLogistics” podczas targów CeMAT 2018.

Hanower, Niemcy, 24 kwietnia 2018 r. - Toyota Material Handling Europe znów pozwala spojrzeć w przyszłość na tegorocznej wystawie CeMAT, która stanowi część targów Hannover Messe. Jedna z najnowszych koncepcji opracowanych przez firmę została zaprezentowana w postaci animacji oraz w środowisku wirtualnej rzeczywistości. Koncepcja „A.I.TeamLogistics” pokazuje jak ekstremalnie może wyglądać optymalizacja procesów obsługi materiałów w kolejnej dekadzie.

Prezentacja „technologii przyszłości” firmy Toyota podczas wystawy CeMAT 2016 przyciągnęła uwagę odwiedzających, dzięki koncepcjom „dronów obsługujących palety” oraz „Swarm”, które dają pojęcie o kształcie transportu poziomego w przyszłości.

W tym roku Toyota przenosi te idee na wyższy poziom, wizualizując sposób bezpośredniej komunikacji urządzeń do transportu poziomego z maszynami wyższego stopnia korzystającymi ze sztucznej inteligencji.

Za ideą tą kryje się potrzeba optymalizacji wszelkich ruchów, wykorzystywania właściwego typu maszyny do danego zadania oraz, w razie potrzeby, przenoszenia ładunków pomiędzy maszynami.

Kontakt z mediami

Toyota Material Handling Polska
Marcin Mańka, Marketing Manager
+48 22 753 20 00

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI >

„Sztuczna inteligencja oparta na milionach obliczeń wykonywanych każdej sekundy umożliwi wózkom identyfikację optymalnej trasy oraz optymalne wykorzystanie zasobów”, wyjaśnia Boris Ahnberg, kluczowy członek zespołu ds. badawczości i rozwoju w firmie Toyota, będący jednocześnie kierownikiem projektu. „Korzystanie z tego typu bezpośredniej komunikacji oznacza, że tradycyjny centralny system kontroli zarządzania magazynem nie będzie już potrzebny - kontrola odbywać się będzie w ramach współpracy maszyn”.

Koncepcja bezpośrednio odzwierciedla „odchudzone” podejście firmy Toyota do operacji logistycznych, oparte na sprawdzonym Systemie Produkcyjnym Toyoty. Kluczową zasadą idei lean thinking jest eliminacja odpadów, zaś ekstremalna optymalizacja zasobów przyczynia się do osiągnięcia tego celu.

Obok koncepcji A.I.TeamLogistics Toyota zaprezentowała również kolejny etap opracowywania koncepcji Swarm, udostępniając działający moduł na stoisku firmowym podczas targów CeMAT. Korzystając z tradycyjnego sterowania WMS, opracowywane są obecnie moduły Swarm, które działają we współpracy z systemami obsługi bagaży firmy Vanderlande.

Wystawa CeMAT odbyła się w dniach 23 - 27 kwietnia na terenie targów w niemieckim Hanowerze. Toyota Material Handling Europe wystawiła swoje urządzenia na prestiżowym stoisku w pawilonie P32. Więcej informacji znajduje się pod adresem www.cemat-toyota.eu.

Może Cię również zainteresować

Innowacje i technologie przyszłości

Innowacje i technologie przyszłości

Smart Logistics oraz Logiconomi już dzisiaj stanowią źródło rozwiązań pozwalających nam na realizację naszej wizji przyszłości.

Dowiedz się więcej >
Gama naszych produktów

Gama naszych produktów

Przyjrzyj się pełnej gamie naszych wózków widłowych, w tym w wersjach dostosowanych do wysokiego składowania, wózków paletowych oraz wózków do kompletacji zamówień.

Dowiedz się więcej >
System Produkcyjny Toyoty (TPS)

System Produkcyjny Toyoty (TPS)

W działalności produkcyjnej stosujemy zasadę „lean manufacturing” i pracujemy zgodnie z systemem typu „pull”, co oznacza, że produkujemy tylko to, co zamawiasz.

Dowiedz się więcej >
Jesteśmy specjalistami od Twojej branży

Jesteśmy specjalistami od Twojej branży

Staramy się poznać Twoje indywidualne potrzeby, by móc zaoferować jeszcze wyższy poziom jakości i niezawodności, oraz by dostosować nasze rozwiązania do Twoich konkretnych wymagań.

Dowiedz się więcej >