Używamy plików cookies aby zapewnić jak najlepsze korzystanie z naszej witryny. OK

 Toyota Tonero w zimie

Przygotuj swoje wózki widłowe na zbliżającą się zimę.

Dni robią się coraz krótsze i coraz zimniejsze: widać, że zima jest tuż za rogiem. Wpływa to również na warunki pracy oraz sprzęt wykorzystywany wewnątrz i przede wszystkim na zewnątrz magazynu. Co możesz zrobić, by dalej prowadzić działania w sposób bezpieczny? Zgromadziliśmy kilka porad i sztuczek, które pomogą twoim wózkom i ich operatorom przetrwać zimę.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Jeśli praca jest realizowana poza magazynem, sprawdź pogodę, by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek i odpowiednio się przygotować. Czy jest mróz? Czy w nocy padał śnieg? Gdy prowadzisz wózek widłowy, na wszelki wypadek zachowaj ostrożność i jedź tak szybko, jak pozwalają na to warunki - ponieważ nawet wewnątrz magazynu może być ślisko.

 

Załóż zimową odzież

Ponieważ w zimie temperatura może spaść bardzo nisko, odpowiednia odzież staje się niezbędna, zwłaszcza przy długiej pracy w lokalizacji. Zimowa odzież powinna chronić przed wiatrem, należy też nosić rękawiczki i czapkę, by chronić się przed zimnem. Ze względu na ograniczoną widoczność w krótsze zimowe dni i podczas opadów śniegu, najlepiej jest nosić również kamizelkę odblaskową.

Przygotuj swoje wózki

Nie tylko ty, lecz również twoje wózki widłowe wymagają odpowiedniego zimowego wyposażenia. Niezbędnym elementem wyposażenia wózków używanych na zewnątrz są niewątpliwie opony zimowe: opony pneumatyczne i opony z łańcuchami gwarantują trakcję i stabilność na śliskich nawierzchniach Aby zapewnić ciepło i ochronę podczas jazdy, należy wykorzystywać na zewnątrz wózki z kabinami zabezpieczonymi przed pogodą; zamiast tego można również użyć pokrowców na wózki widłowe. Podczas pracy zawsze bierz pod uwagę słabą widoczność i dbaj o to, by oświetlenie działało.

 

Sprawdzaj i weryfikuj

Bezpieczeństwo jest ważne podczas każdej operacji, ale w szczególności o tej porze roku. Spróbuj rozpoczynać każdą zmianę od serii kontroli, aby upewnić się, że cały sprzęt może bezpiecznie pracować. Możesz po prostu przeprowadzać zalecane przez dostawę codzienne/cotygodniowe kontrole zgodnie z instrukcją obsługi. Sprawdzaj również poziom paliwa i płynów oraz dbaj o to, by wózek odpowiednio się rozgrzał, co jest istotne dla ochrony zarówno silnika, jak i systemu hydraulicznego.

W zimowych miesiącach musisz szczególnie dbać o wózek

W zimie wózki wymagają dodatkowych działań konserwacyjnych. Dzięki temu możesz mieć pewność, że sprzęt nie zepsuje się z powodu zimna

  • Dobrze wyczyść wózek
  • Zaplanuj konserwację zapobiegawczą
  • Szczególnie dbaj o akumulatory
  • Śledź wszelkie zgłoszone problemy
  • Przechowuj sprzęt, który nie jest wykorzystywany w zimie, w suchym miejscu

Czy masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami, a my przygotujemy cię na zimne dni.

Może Cię również zainteresować

Serwis Toyota

Serwis

Nasze plany serwisowe wpływają na płynną działaność Twojej firmy i pomagają w pełni wykorzystać wózki, niezależnie od marki.

Dowiedz się więcej >
Nasze podejście do zrównoważonego rozwoju

Nasze podejście do zrównoważonego rozwoju

Dzięki wspólnemu wysiłkowi podnosimy poziom bezpieczeństwa, ograniczamy negatywny wpływ na środowisko i optymalizujemy procesy biznesowe.

Dowiedz się więcej >
Droga Toyoty

Droga Toyoty

Nasza misja polega na możliwie największej poprawie wydajności operacji transportu wewnętrznego, z jakimi masz do czynienia w swojej firmie. Aby osiągnąć ten cel, wprowadzamy w życie zestaw wartości nazywany „The Toyota Way.”

Dowiedz się więcej >
Gama naszych produktów

Gama naszych produktów

Przyjrzyj się pełnej gamie naszych wózków widłowych, w tym w wersjach dostosowanych do wysokiego składowania, wózków paletowych oraz wózków do kompletacji zamówień.

Dowiedz się więcej >