Używamy plików cookies aby zapewnić jak najlepsze korzystanie z naszej witryny. OK

Inteligentne, zintegrowane wózki widłowe firmy Toyota

Toyota angażuje się w działania na rzecz zintegrowanej telematyki

Hannover, Niemcy, 22 kwietnia 2018 r. - W trakcie wystawy CeMAT 2018 stanowiącej część targów Hannover Messe, Toyota Material Handling Europe wydała ważne oświadczenie: Planuje się, że od jesieni 2018 r. wszystkie elektryczne wózki magazynowe wytwarzane przez firmę będą wyposażone w rozwiązania w zakresie zintegrowanej telematyki, w oparciu o wiodącą na rynku własną technologię I_Site.

Starszy Wiceprezes ds. Marketingu i Sprzedaży, Ralph Cox, wyjaśnił tę strategię: „Posiadamy globalną reputację firmy korzystającej z zasad odchudzonego zarządzania i korzystamy z ciągłych ulepszeń, poprzez wprowadzanie nowych technologii do wykonywanych przez nas operacji logistycznych. Dzisiejsze systemy logistyczne, stanowiące nie lada wyzwanie, nie mogą przechodzić obojętnie obok wartości, jaką jest łączność, działając na rzecz zaprzestania generowania odpadów. Toyota chce mieć istotny wkład w poprawę wydajności i zachęcić do odchudzenia operacji logistycznych w całej Europie”.

Ten ruch niesie ze sobą wiele korzyści dla klientów Toyota, gdyż dostępne staną się podstawowe dane dotyczące działalności, co umożliwi zawarcie umowy w sprawie udostępniania danych.

Kontakt z mediami

Toyota Material Handling Polska
Marcin Mańka, Marketing Manager
+48 22 753 20 00

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI >

Toyota BT Reflex

Utylizacja stanowi ważną część tych działań. Aktualne dane zgromadzone w systemie Toyota I_Site, pochodzące z niemal 60.000 obecnie eksploatowanych, połączonych z systemem i inteligentnych wózków, wskazują na możliwość wyeliminowania znaczących ilości odpadów poprzez zwiększenie poziomu utylizacji, który zwykle kształtuje się na poziomie 35%. Cox stwierdza: „Przyniesie to prawdopodobnie efekt w postaci mniejszego zapotrzebowania wielu naszych klientów na wózki, gdyż zaczną oni korzystać z danych w celu poprawy planowania pracy wózków. Jednakże, jako dostawcy zasobów i partnerzy biznesowi, uznajemy to za wybór odpowiedzialnej drogi”.

Innym kluczowym elementem jest zarządzanie operatorami i bezpieczeństwem. Wypadki w sektorze obsługi ładunków niosą ze sobą poważne obciążenie kosztowe w wyniku zniszczenia urządzeń i towarów oraz, co ważniejsze, odniesionych obrażeń. Dane zebrane z systemu Toyota I_Site pokazują, że przyjęcie najlepszych praktyk wraz z możliwością monitorowania sposobów eksploatacji urządzeń może znacząco obniżyć koszty napraw i uszkodzeń - nawet o 70%. „Oto kolejny przykład na to, jak możemy pomóc naszym klientom uniknąć tworzenia kosztownych odpadów”, wyjaśnił Ralph Cox.

„Będziemy ściśle współpracować z naszymi klientami w zakresie budowania planów danych odzwierciedlających dokładnie ich wymagania, co zakłada również udostępnienie zestawu dodatkowych kanałów przepływu informacji. Naszym celem nie jest jedynie stać się wiodącym na rynku dostawcą rozwiązań i usług w zakresie obsługi ładunków - chcemy również dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem i dodawać wartość do wyników biznesowych naszych klientów”.

Ruch ten zbiega się również z wypuszczeniem na rynek najnowszej platformy serwisowej Toyota, która pozwala na usprawnione serwisowanie połączonych z systemem wózków oraz zdalną aktualizację i konserwację zadaniową, co skutkuje skróceniem przestojów i obniżeniem ogólnych kosztów.

Może Cię również zainteresować

Innowacje i technologie przyszłości

Innowacje i technologie przyszłości

Smart Logistics oraz Logiconomi już dzisiaj stanowią źródło rozwiązań pozwalających nam na realizację naszej wizji przyszłości.

Dowiedz się więcej >
Gama naszych produktów

Gama naszych produktów

Przyjrzyj się pełnej gamie naszych wózków widłowych, w tym w wersjach dostosowanych do wysokiego składowania, wózków paletowych oraz wózków do kompletacji zamówień.

Dowiedz się więcej >
Manager patrzy na system I_Site

Program zarządzania flotą I_Site

I_Site łączy Twoją flotę, zbiera dane i daje przegląd tego, co się dzieje i podpowiada jak zoptymalizować działania logistyczne.

Dowiedz się więcej >
Wózki automatyczne

Wózki automatyczne

Wiele firm korzysta z rozwiązań umożliwiających automatyzację procesów transportowych. Oferowana przez nas gama zautomatyzowanych wózków i transporterów wykorzystuje zaawansowane, elastyczne technologie przyczyniające się do wzrostu poziomu wydajności kosztowej i energetycznej operacji transportowych.

Dowiedz się więcej >