Używamy plików cookies aby zapewnić jak najlepsze korzystanie z naszej witryny. OK

Toyota Material Handling przedstawia udoskonalone, wszechstronne wózki paletowe i podnoszące

Obsługiwane przez operatora idącego obok wózki paletowe (BT Levio LWE140-250) i podnoszące (BT Staxio (SWE080L-200D) serii W oferowane przez Toyota Material Handling Europe powstały dzięki nieustannemu doskonaleniu produktów marki Toyota, zgodnie z wyznawaną w firmie filozofią Kaizen. Te kompaktowe i wszechstronne urządzenia zostały wyposażone w oferujące nową jakość ulepszenia i oferują szerszą gamę funkcji. Wszystko to sprawia, że ręczne wózki BT Levio oraz BT Staxio serii W jeszcze lepiej nadają się teraz do rozładunku, załadunku, podnoszenia oraz transportu poziomego w ograniczonych przestrzeniach.

Segment rynku obsługiwanych przez idącego obok operatora elektrycznych wózków rozwija się niezwykle szybko. Firma Toyota nieustannie doskonali swoje wózki paletowe BT Levio oraz wózki podnoszące BT Staxio, starając się spełniać, a nawet przewyższać oczekiwania klientów. „Wózki BT Levio oraz urządzenia BT Staxio serii W udowodniły już, że transport i układanie palet mogą być niezwykle prostymi operacjami wykonywanymi przez prowadzących działalność w rozmaitych branżach klientów na całym świecie. Mając na uwadze potrzeby klientów, wyposażyliśmy nasze produkty w rozszerzoną gamę funkcji i akcesoriów, poprawiając tym samym ich produktywność, bezpieczeństwo i wydajność” - zauważa Andreas Lindsjö, Menedżer Zarządzający Produktami Magazynowymi, Toyota Material Handling Europe.

Zwiększona wydajność

Wózki podnoszące pomogą być wyposażone opcjonalnie w ciche układy hydrauliczne, zapewniające wyższy poziom komfortu pracy. Dzięki takiemu rozwiązaniu idealnie nadają się do użytkowania w miejscach, w których wymagany jest niski poziom hałasu - na przykład w supermarketach, sklepach oraz na pokładach ciężarówek, podczas realizowania dostaw nocnych.

Modele BT Staxio serii W są teraz także dostępne ze wskaźnikiem obciążenia, który wyświetla szacunkową masę ładunku ułożonego na widłach. Dzięki temu operator może uniknąć sytuacji, w której podnosi zbyt ciężki ładunek. System ten pozwala też zapobiegać przeładowaniu wózków oraz przeciążeniu wind i ramp załadowczych.

Wózki podnoszące BT Staxio SWE080L-140L z funkcją wstępnego podnoszenia mogą transportować jednocześnie dwie palety (jedna na ramionach podporowych, druga na widłach), zaś modele BT Staxio SWE200D zostały zaprojektowane specjalnie pod kątem jednoczesnego składowania dwóch palet. Możliwość przenoszenia podwójnych ładunków zdecydowanie zwiększa wydajność wózków.

Bezpieczeństwo i stabilność

Osłony baterii i silników wszystkich modeli BT Levio oraz BT Staxio serii W również zostały zmodernizowane tak, by poprawić ich wytrzymałość oraz dostosować wygląd do rozwiązań stosowanych w pozostałych wózkach z tej samej rodziny.

Obydwa modele serii W mogą być wyposażone w układ zwalniania podczas pokonywania zakrętów, dzięki któremu idealnie nadają się do przewożenia wysokich i niestabilnych ładunków. Zwiększony poziom stabilności zapobiega uszkodzeniu towaru i zmniejsza ryzyko obrażeń ciała, podnosząc tym samym poziom bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Wyjątkowo wysoka wydajność

Modele BT Levio oraz BT Staxio serii W są również bardziej wydajne energetycznie, oferują dłuższy czas pracy i niższy poziom emisji CO2. Każdy model jest także dostępny z wbudowaną ładowarką pozwalającą na szybkie i łatwe naładowanie akumulatorów podczas przewożenia ciężarówką. Takie rozwiązanie zapewnia znaczne oszczędności czasu.

W standardzie każdy z wózków posiada akumulatory litowo-jonowe, montowane na miejscu, przez Toyota Material Handling Europe. Wózki zasilane bateriami litowo-jonowymi nie wymagają wymiany akumulatorów, zapasowych baterii ani specjalnego miejsca, w którym mogą być ładowane. Poziom energii uzupełnia się wtedy, kiedy jest to najwygodniejsze - na przykład podczas przerwy, lub w innych okolicznościach, kiedy tylko nadarzy się taka okazja. Dzięki zastosowaniu technologii litowo-jonowej wyeliminowano także konieczność obsługi akumulatorów, zaś poziom wydajności energetycznej wzrósł nawet o 30%.

Wszystkie wózki magazynowe produkowane przez Toyota Material Handling Europe są również wyposażone standardowo w rozwiązania telematyczne, które czynią z nich inteligentne urządzenia przyszłości. Dzięki tego rodzaju systemom klienci mogą podłączyć swoje wózki do platformy I_Site, która pozwala, między innymi, na analizowanie oraz zwiększanie poziomu wydajności i bezpieczeństwa pracy.

Kontakt z mediami

Toyota Material Handling Polska
Marcin Mańka, Marketing Manager
+48 22 753 20 00

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI >

Może Cię również zainteresować

Innowacje i technologie przyszłości

Innowacje i technologie przyszłości

Smart Logistics oraz Logiconomi już dzisiaj stanowią źródło rozwiązań pozwalających nam na realizację naszej wizji przyszłości.

Dowiedz się więcej >
Elektryczne wózki paletowe

Elektryczne wózki paletowe

Wózki paletowe BT Levio są szybkie i wydajne przy różnorodnych zastosowaniach, charakteryzują się bezpieczeństwem i łatwością eksploatacji.

Dowiedz się więcej >
Elektryczne wózki podnoszące

Elektryczne wózki podnoszące

Elektryczne wózki podnoszące Staxio są odpowiednie do szerokiego zakresu zastosowań w transporcie wewnętrznym oraz charakteryzują się szybkością, dużą mocą i łatwością eksploatacji.

Dowiedz się więcej >
Unikalna gama produktów z akumulatorami litowo-jonowymi

Unikalna gama produktów z akumulatorami litowo-jonowymi

Akumulatory litowo-jonowe są o 30% wydajniejsze niż ich kwasowo-ołowiowe odpowiedniki, co znacząco obniża emisję CO2

Dowiedz się więcej >