Używamy plików cookies aby zapewnić jak najlepsze korzystanie z naszej witryny. OK

Toyota po raz kolejny przeciera szlaki, oferując inteligentne wózki

W ślad za wstępnym komunikatem ogłoszonym w kwietniu podczas targów CeMAT, Toyota Material Handling Europe potwierdza wprowadzenie łączności jako standardu do oferowanych przez firmę wózków magazynowych. „Zobowiązaliśmy się zapewniać technologię wspierającą naszych klientów w eliminowaniu strat z ich operacji, zapewniając im większą kontrolę i teraz możemy wywiązać się z tego zobowiązania” - powiedział Matthias Fischer, Prezes i CEO firmy.

Decyzja ta oznacza, że praktycznie wszystkie wózki magazynowe produkowane w fabryce Toyoty w szwedzkim mieście Mjölby będą „inteligentne”, czyli wyposażone w technologię niezbędną do przesyłania danych dotyczących aktywności i diagnostycznych, które będą automatycznie gromadzone w centralnej bazie danych, umożliwiając firmie Toyota i jej klientom pracę z tymi informacjami.

„Dla naszych klientów oznacza to, że będą mogli dokładnie mierzyć pracę wykonywaną przez wózki, dobrze zrozumieć wydajność kierowcy oraz zarządzać wpływem i efektywnością w kluczowych obszarach, takich jak zarządzanie akumulatorami. Celem jest zmaksymalizowanie wykorzystania i w związku z tym ograniczenie strat związanych z bezczynnymi wózkami, jak również podjęcie kroków w kierunku redukcji błędów i powiązanych z nimi szkód” - wyjaśnia Ralph Cox, Starszy Wiceprezes ds. Marketingu i Sprzedaży.

Kontakt z mediami

Toyota Material Handling Polska
Marcin Mańka, Marketing Manager
+48 22 753 20 00

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI >

Podejście to oznacza, że klienci płacą tylko niewielką miesięczną opłatę subskrypcyjną i uzyskują dostęp do ustrukturyzowanych raportów dostępnych za pośrednictwem portalu Toyota I_Site oraz powiązanych aplikacji mobilnych. Nie ma już kosztu sprzętu. Nawet klienci, którzy zdecydują się nie płacić miesięcznej subskrypcji, będą mieć dostęp do danych podstawowych takich jak lista floty i godziny pracy, bez ponoszenia żadnych kosztów. 

Ponadto Toyota będzie mogła wykorzystywać zgromadzone dane do przygotowywania nowych rozwiązań, takich jak serwisowanie predykcyjne, oparte na faktycznych godzinach pracy oraz programy wynajmu dostosowane do wykorzystania. „Mamy świadomość, że wraz z naszymi klientami wkraczamy teraz w erę cyfrową, w której dane mogą mieć ogromny wpływ na końcowe wyniki. W firmie Toyota zawsze stosowaliśmy w naszych operacjach podejście lean, co oznacza, że naszym celem jest zero strat. Nasze zaangażowanie w produkcję inteligentnych wózków pomoże klientom w dążeniu do tego celu” - kontynuuje Ralph Cox. 

Wszystkie zamówienia złożone od początku października 2018 r. będą objęte programem, a pierwsze dostawy są zaplanowane przed końcem listopada.

Może Cię również zainteresować

Zarządzanie flotą Toyota I_Site

Zarządzanie flotą Toyota I_Site

I_Site łączy Twoją flotę, zbiera dane i zapewnia ogląd bieżącej sytuacji oraz podpowiada, jak optymalizować pracę.

Dowiedz się więcej >
Radioshuttle in a specialised racking

BT Radioshuttle

Jesteś zainteresowany naszymi półautomatycznymi transporterami ładunków? Szybki transporter przemieszczający ładunki w specjalnych regałach, sterowany zdalnie przez operatora.

Dowiedz się więcej >
Gama naszych produktów

Gama naszych produktów

Przyjrzyj się pełnej gamie naszych wózków widłowych, w tym w wersjach dostosowanych do wysokiego składowania, wózków paletowych oraz wózków do kompletacji zamówień.

Dowiedz się więcej >
Innowacje i technologie przyszłości

Innowacje i technologie przyszłości

Smart Logistics oraz Logiconomi już dzisiaj stanowią źródło rozwiązań pozwalających nam na realizację naszej wizji przyszłości.

Dowiedz się więcej >