Używamy plików cookies aby zapewnić jak najlepsze korzystanie z naszej witryny. OK

Toyota autopilot, automatyzacja magazynów

W jaki sposób zautomatyzowane wózki widłowe zoptymalizują działanie Twojego magazynu?

Czas to pieniądz: w dzisiejszych czasach wszystko musi działać szybciej i taniej. Oczywiście chcesz, aby w twoim magazynie odbywało się to w sposób bezpieczny. Spójrzmy prawdzie w oczy, kto w dzisiejszych czasach może sobie pozwolić na marnowanie zasobów lub spowolnienie działań? Dlaczego zatem nie rozważyć automatyzacji wszystkich zadań powtarzalnych?

W pełni wykorzystaj swoje możliwości…

  • Zoptymalizuj przepływ towarów: automatyzacja przyczynia się do spójnego przepływu pracy i zapewnia efektywny transport. Inteligentne oprogramowanie do zarządzania zamówieniami i flotą minimalizuje odległości transportu i pozwala uniknąć zatorów, zwiększając wydajność operacji, 24/7.
  • Zwiększ poziom bezpieczeństwa: zautomatyzowane wózki są wyposażone w najnowocześniejsze laserowe skanery bezpieczeństwa, które wykrywają przeszkody i, w razie potrzeby, zatrzymują się. Zapewnia to bezpieczne środowisko pracy, nawet podczas pracy wśród ludzi.
  • Zminimalizuj szkody: bardzo dokładne systemy nawigacji i wykrywania zautomatyzowanych wózków magazynowych zapobiegają uszkodzeniom towarów, infrastruktury i wózków. Zmniejszy to poziom uszkodzeń oraz koszty serwisowe.
  • Zoptymalizuj możliwości personelu: dzięki automatycznym wózkom wykonującym powtarzalną pracę, twoi pracownicy mogą skupić się na bardziej złożonych zadaniach o wyższej wartości dodanej.
  • Zwiększ swoją efektywność energetyczną: Ładowanie tych wózków może odbywać się automatycznie poprzez akumulatory litowo-jonowe, które nie wymagają konserwacji ani interwencji człowieka.

Wielkość nie ma znaczenia

Automatyzacja może być wartością dodaną, bez względu na wielkość i rodzaj firmy. Dotyczy to także małych magazynów i firm. Niezależnie od tego, czy jesteś dostawcą usług logistycznych czy producentem, automatyzacja niektórych procesów zgodnie z Twoimi potrzebami może nadać nowy wymiar wydajności. Można tego dokonać krok po kroku, automatyzując niektóre procesy codziennej obsługi towarów; lub przejść na pełny system przeznaczony dla operacji na dużą skalę. Do potrzeb Twojej firmy można dopasować nawet rodzaj nawigacji: nawigacja odbłyśnikowa, w przypadku stale zmieniającego się otoczenia lub nawigacja naturalna dla środowisk, które pozostają dosyć stałe, można także wybrać nawigację podwójną, stanowiącą kombinację obu wymienionych rodzajów.

autopilot Toyota, agv

Jaką część swoich działań możesz zautomatyzować?

Pomyśl o wszystkich powtarzalnych działaniach związanych z obsługą towarów w twoim magazynie. Automatyzację można zainstalować w następujących obszarach:

Czy chcesz zastosować to podejście „lean” w swojej organizacji? Już dzisiaj dowiedz się więcej o automatyzacji i sprawdź, w jaki sposób możesz skorzystać z szerokiej gamy zautomatyzowanych rozwiązań firmy Toyota.

6 luty 2018

Może Cię również zainteresować

Zarządzanie flotą Toyota I_Site

Zarządzanie flotą Toyota I_Site

I_Site łączy Twoją flotę, zbiera dane i zapewnia ogląd bieżącej sytuacji oraz podpowiada, jak optymalizować pracę.

Dowiedz się więcej >
Wózki automatyczne

Wózki automatyczne

Wiele firm korzysta z rozwiązań umożliwiających automatyzację procesów transportowych. Oferowana przez nas gama zautomatyzowanych wózków i transporterów wykorzystuje zaawansowane, elastyczne technologie przyczyniające się do wzrostu poziomu wydajności kosztowej i energetycznej operacji transportowych.

Dowiedz się więcej >
Radioshuttle in a specialised racking

BT Radioshuttle

Jesteś zainteresowany naszymi półautomatycznymi transporterami ładunków? Szybki transporter przemieszczający ładunki w specjalnych regałach, sterowany zdalnie przez operatora.

Dowiedz się więcej >
Gama naszych produktów

Gama naszych produktów

Przyjrzyj się pełnej gamie naszych wózków widłowych, w tym w wersjach dostosowanych do wysokiego składowania, wózków paletowych oraz wózków do kompletacji zamówień.

Dowiedz się więcej >