Używamy plików cookies aby zapewnić jak najlepsze korzystanie z naszej witryny. OK

Wózek elektryczny Toyota Traigo80 otrzymuje nagrodę German Design Award

Wózek widłowy Toyota Traigo80 o udźwigu od 6 do 8 ton został wyróżniony nagrodą German Design Award za wyjątkową jakość projektu.

German Design Award to międzynarodowa nagroda za doskonały projekt produktu przyznawana przez Niemiecką Radę ds. Wzornictwa. Międzynarodowe jury ekspertów przyznało wózkowi Traigo80 zwycięstwo w kategorii „Doskonały projekt produktu”. Toyota Traigo80 jest pierwszym wózkiem z przeciwwagą firmy Toyota Material Handling, który otrzymał nagrodę German Design Award. W roku 2015 silnikowy wózek widłowy z przeciwwagą Toyota Tonero, otrzymał już specjalne wyróżnienie.

Toyota Traigo 80 to topowy elektryczny wózek widłowy do ciężkich zastosowań, będący prawdziwą alternatywą dla wózków o napędzie silnikowym. Wyrazisty design wózka charakteryzuje się wytrzymałością, trwałością i prostotą. Dobrze rozplanowana deska rozdzielcza została zaprojektowana z myślą o kierowcy i umożliwia mu intuicyjną pracę przy niskim poziomie wibracji i hałasu, dzięki w pełni „pływającemu” przedziałowi kierowcy. Cały wózek widłowy został zaprojektowany z myślą o widoczności, dzięki czemu kierowcy widzą ładunek pod każdym kątem.

Jury stwierdziło, że „ten nowoczesny elektryczny wózek widłowy przekonuje do siebie dzięki ergonomicznie zaprojektowanej kabinie kierowcy, która zapewnia bardzo dobrą widoczność we wszystkich kierunkach. Przejrzysty, funkcjonalny projekt, którego silna i charakterystyczna forma pasuje do przemysłu ciężkiego, gwarantuje wysoką wydajność.”

Tomas Jankauskas, Projektant przemysłowy w firmie Toyota Material Handling Europe, wyjaśnia proces projektowania wózka Traigo80 6-8t: "Wierzę, że jeśli wózek wygląda dobrze, to będzie również dobrze działać, i vice versa. To trochę jak ewolucja w naturze: przetrwają tylko najlepsi. Zasadę tę stosujemy również w naszym procesie projektowania, eliminując odpady i pozostawiając tylko najlepsze projekty”.

Projekt funkcjonalny Toyoty Traigo80 6-8t oparty jest na prawdziwych wartościach Toyoty i jest rezultatem współpracy szwedzkiego zespołu projektowego Toyoty w Mjölby oraz włoskiego zespołu badawczo-rozwojowego w Bolonii.

Nagroda zostanie wręczona w dniu 8 lutego 2019 r. podczas ceremonii wręczenia nagród we Frankfurcie w Niemczech, gdzie wszystkie zwycięskie projekty zostaną zaprezentowane na wystawie.

Kontakt z mediami

Toyota Material Handling Polska
Marcin Mańka, Marketing Manager
+48 22 753 20 00

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI >

Może Cię również zainteresować

Innowacje i technologie przyszłości

Innowacje i technologie przyszłości

Smart Logistics oraz Logiconomi już dzisiaj stanowią źródło rozwiązań pozwalających nam na realizację naszej wizji przyszłości.

Dowiedz się więcej >
Historia Centrum Projektowego

Historia Centrum Projektowego

Czerpiąc inspirację z wyznawanych przez markę Toyota wartości oraz z panujących na rynku trendów, zawsze projektujemy wyposażenie do transportu wewnętrznego koncentrując się na potrzebach naszych klientów.

Dowiedz się więcej >
Elektryczne wózki widłowe z przeciwwagą

Elektryczne wózki widłowe z przeciwwagą

Trwałe elektryczne wózki widłowe z przeciwwagą są odpowiednie do szerokiego zakresu prac prowadzonych wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Dowiedz się więcej >
Gama naszych produktów

Gama naszych produktów

Przyjrzyj się pełnej gamie naszych wózków widłowych, w tym w wersjach dostosowanych do wysokiego składowania, wózków paletowych oraz wózków do kompletacji zamówień.

Dowiedz się więcej >