Używamy plików cookies aby zapewnić jak najlepsze korzystanie z naszej witryny. OK

Wózki Toyota Autopilot zwiększają zadowolenie z wykonywanej pracy w firmie Hargassner

Dzięki automatycznym wózkom podnoszącym Toyota, pracownicy firmy Hargassner mogą obecnie skupić się na zadaniach o większej wartości dodanej i dysponować bardziej elastycznym czasem pracy.

Fakty i dane liczbowe

  • Firma: Hargassner
  • Lokalizacja: Weng im Innkreis, Austria
  • Sektor: Produkcja Rodzaje zastosowania: transport poziomy, układanie towarów, załadunek, rozładunek
  • Wózki: 4 automatyczne wózki podnoszące (SAE160 Autopilot) oraz 17 wózków ręcznych

O firmie Hargassner

Od 1984 r. rodzinna firma Hargassner opracowuje i wytwarza systemy wykorzystujące biomasę dla sektora produkującego drewno, wióry drzewne i pelety. Od niewielkich systemów o mocy 4 kW, do systemów przemysłowych o mocy 330 kW, każdy z nich jest dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta.

Automatyzacja jest kolejnym logicznym etapem działalności

Automatyzacja stanowi priorytet dla firmy Hargassner: cały obszar produkcyjny był już wysoce zautomatyzowany, dlatego też wdrożenie automatycznie sterowanych wózków do sfery operacji logistycznych było krokiem logicznie wynikającym z poprzednich. Automatyzacja nie tylko długoterminowo zabezpiecza fizyczną lokalizację firmy Hargassner, lecz także gwarantuje stałość zatrudnienia.

 „Poszukiwaliśmy elastycznego rozwiązania w dziedzinie automatyki, które byłoby idealnie dopasowane do profilu naszej działalności”, mówi Florian Pommer, Kierownik Operacyjny w Hargassner. „Toyota Material Handling nie tylko opracowała najlepszą koncepcję dostosowaną do naszych potrzeb, lecz również udowodniła, że jest niezawodnym partnerem w procesie wdrażania. Zdecydowaliśmy o rozszerzeniu naszej floty automatycznych pojazdów o wózek Autopilot, a rozwiązanie to zostało wdrożone w ciągu tygodnia”.

Ułatwianie życia pracownikom

Jednym z głównych powodów podjęcia przez firmę Hargassner decyzji o wyborze automatycznych wózków widłowych był ich pozytywny wpływ na pracowników. Zamiast zmuszać operatorów wózków do jazdy w tę i z powrotem, wózki Autopilot marki Toyota mogą przetransportować całość niezbędnych materiałów bezpośrednio, co znacząco przekłada się na wzrost zadowolenia z pracy. 

 Pracownicy rzeczywiście odczuwają różnicę: Karl Preishuber był zatrudniony na pełen etat jako operator wózka, obecnie jednak jest odpowiedzialny za obszar logistyki zewnętrznej i wykonuje więcej prac administracyjnych. „Możemy teraz po prostu wydawać polecenia automatycznie sterowanym wózkom, a one je wykonują. Uelastycznia to nasze godziny pracy: operatorzy nie muszą rozpoczynać przygotowań o godzinie 6 rano lub kończyć pracy w późnych godzinach, co zdecydowanie ułatwia życie”. Wózki Autopilot mogą dostarczać materiały na linię montażową w nocy, co pozwala na znaczną oszczędność czasu.

Firma Hargassner stale poszukuje nowych pracowników, dlatego też utrzymanie całości personelu po wprowadzeniu wózków automatycznych było koniecznością. Wszyscy operatorzy nadal pracują w fabryce, wykonują jednak zadania o wyższej wartości dodanej. Przykładowo, jeden z byłych operatorów wózka widłowego jest obecnie odpowiedzialny za całość obszaru montażu modułów wtykowych, które stanowią niezbędny element kotłów.

Gwarancja bezpieczeństwa

Wdrożenie wózków Autopilot pozwoliło zmniejszyć liczbę wypadków o 50%. Automatycznie sterowane wózki są wyraźnie widoczne dla wszystkich pracowników i programowane w taki sposób, aby poruszały się po z góry ustalonych trasach, pozwalając wszystkim na przewidywanie ich ustalonego zachowania. Wszyscy pracownicy otrzymują intensywne szkolenie z zakresu bezpieczeństwa, aby zapoznać się ze sposobem pracy automatycznie sterowanych wózków oraz jak najlepiej reagować na ich ruch. W przyszłości Hargassner planuje inwestycje w większą liczbę automatycznych rozwiązań firmy Toyota.

ODKRYJ RODZINĘ AUTOMATYCZNYCH WÓZKÓW FIRMY TOYOTA

06-07-2018

Może Cię również zainteresować

Innowacje i technologie przyszłości

Innowacje i technologie przyszłości

Smart Logistics oraz Logiconomi już dzisiaj stanowią źródło rozwiązań pozwalających nam na realizację naszej wizji przyszłości.

Dowiedz się więcej >
autopilot Toyota

W jaki sposób zautomatyzowane wózki widłowe optymalizują twój magazyn?

Kto obecnie może sobie pozwolić na marnowanie zasobów lub spowolnienie swich działań? Dlaczego więc nie rozważyć automatyzacji wszystkich powtarzalnych zadań?

Dowiedz się więcej >
Wózki automatyczne

Wózki automatyczne

Wiele firm korzysta z rozwiązań umożliwiających automatyzację procesów transportowych. Oferowana przez nas gama zautomatyzowanych wózków i transporterów wykorzystuje zaawansowane, elastyczne technologie przyczyniające się do wzrostu poziomu wydajności kosztowej i energetycznej operacji transportowych.

Dowiedz się więcej >

T-ONE - inteligentna automatyzacja AGV

Oprogramowanie T-ONE jest instalowane jako warstwa integracyjna komunikująca się z automatycznymi pojazdami sterowanymi Toyota Autopilot (AGV).

Dowiedz się więcej >