Używamy plików cookies aby zapewnić jak najlepsze korzystanie z naszej witryny. OK

Wybór odpowiednich wózków widłowych dla handlu detalicznego

Wybór odpowiednich wózków widłowych dla handlu detalicznego

Do wyboru dla magazynu jest wiele wariantów i kombinacji wózków i nawet doświadczeni specjaliści od przeładunku materiałów stwierdzą, że nie brakuje różnych wózków widłowych i elementów wyposażenia do porównywania. Dlatego wyselekcjonowaliśmy kilka wózków z naszej oferty, które nie tylko idealnie nadają się do użytku w sklepie, ale także doskonale wzajemnie się uzupełniają na poszczególnych etapach procesu przeładunku. Aby po przeczytaniu uzyskać więcej informacji, pobierz naszą pełną ofertę produktów i rozwiązań.
Ręczny wózek paletowy BT Lifter Toyota

Wózki widłowe do rozładunku/załadunku

Po przyjeździe samochodów ciężarowych dostawców z towarem zamówionym przez Ciebie do dystrybucji detalicznej chcesz, by Twoi operatorzy mogli szybko skierować się do stanowiska przeładunkowego. Oto kilka najbardziej typowych i łatwych w obsłudze wózków do tego typu operacji:

 

  • Ręczny wózek paletowy — niezbędny element wyposażenia każdego magazynu czy miejsca składowania. Kilka ręcznych wózków paletowych rozmieszczonych w kluczowych punktach magazynu sprawia, że przemieszczanie pudełek, skrzynek z towarami i urządzeniami staje się prostym zadaniem. Nie wspominając o tym, że ręczne wózki oszczędzają kręgosłup dzięki ograniczeniu konieczności ręcznego podnoszenia ciężkich przedmiotów..

Elektryczne wózki paletowe BT Levio

  • Elektryczne wózki paletowe - aby oszczędzać czas, Twoi operatorzy powinni móc łatwo przemieszczać się po Twoim magazynie, najlepiej  elektrycznym wózkiem paletowym. Co więcej, dzięki tym kompaktowym wózkom mogą oni z łatwością obsługiwać przybyłe samochody ciężarowe.

Wskazówka. Jeśli odległości w Twoim magazynie są duże, wybierz elektryczne wózki paletowe z platformą, by w krótkim czasie wykonać więcej pracy.

  • Elektryczny wózek podnoszący – jeśli Twój towar wymaga stertowania podczas załadunku/rozładunku samochodów ciężarowych, rozważ zakup elektrycznego wózka podnoszącego, aby połączyć te dwie czynności i zaoszczędzić czas.

Wskazówka. Aby ustalić wymagania dotyczące podnoszenia, po prostu zlokalizuj i zmierz swoją najwyższą półkę, a następnie do swojego pomiaru dodaj jeszcze 150-200 mm.

Dowiedz się więcej o poszczególnych produktach firmy Toyota dostępnych dla Twojego magazynu tutaj >

Wynajmij albo kup nowy lub używany wózek online >

Wózki widłowe wysokiego składowania BT Reflex

Wózki widłowe wysokiego składowania

Aby zrobić miejsce dla innych dostarczanych towarów, najlepiej umieść dostawy w miejscu rozdzielczym, z którego Twoi operatorzy mogą je przetransportować do wyznaczonych miejsc na regałach. Aby skrócić czas transportu i ułatwić stertowanie, najlepiej wybrać wózki wysokiego składowania. Zależnie od swoich potrzeb możesz rozważyć następujące typy wózków wysokiego składowania:

 

  • Kompaktowe wózki wysokiego składowania: jeśli masz dużo towaru do składowania razem, a nie masz dużego magazynu, możesz wybrać wózek z wąskim podwoziem, który został zaprojektowany specjalnie do pracy w wąskich miejscach, np. składowania blokowego czy pracy pomiędzy regałami.

Wózki wysokiego składowania z ergonomiczną przechylaną kabiną BT Reflex

  • Wózki wysokiego składowania z ergonomiczną przechylaną kabiną: wózek z przechylaną kabiną to oczywisty wybór, jeśli ergonomia jest najważniejsza dla Ciebie i Twoich operatorów. Dzięki tej funkcji operatorzy nie nadwyrężają szyi podczas podnoszenia ładunku na półkę znajdującą się na wysokości kilku metrów. Zamiast tego przechylona pozycja pozwala łatwiej i bezpieczniej zobaczyć, gdzie dokładnie można umieścić palety.
  • Wózki wysokiego składowania do użytku zewnętrznego: wózki wysokiego składowania są również dostępne ze specjalnymi oponami do użytku na zewnątrz, jeśli Twoi operatorzy muszą układać towar pod gołym niebem.

Dowiedz się więcej o rodzinie wózków do stertowania firmy Toyota tutaj >

Sprawdź używane wózki firmy Toyota do sprzedaży >

Wózki do kompletowania zamówień BT Lifter

Wózki do kompletowania zamówień

Po przyjęciu i odłożeniu na miejsce całego towaru operatorzy mogą zacząć kompletować towar potrzebny każdemu sklepowi z niższych poziomów. Do tego kompletowania pierwszego i drugiego poziomu wózki do kompletacji zamówień nadają się idealnie; zwłaszcza nasza seria BT Optio L, gdyż wózki te wyposażono w elastyczny system sterowania E-man.

  • Wózki do kompletacji zamówień z unoszoną platformą: jeśli Twoja działalność wymaga bardzo intensywnej kompletacji z niższych poziomów, platforma może ułatwić operatorowi kompletowanie towaru z wyższych poziomów na wózek przy wybieraniu odpowiednich pozycji.
  • Wózki do kompletacji zamówień z platformą do przechodzenia: taka konstrukcja jest idealna, gdyż pozwala operatorowi umieszczać wybrane pozycje bezpośrednio na paletach na widłach.

 

◾Półautomatyczne wózki do kompletacji zamówień w magazynie

  • Półautomatyczne wózki do kompletacji zamówień: aby podnieść wydajność, można nawet zastosować zdalnie sterowane wózki do kompletacji zamówień. Podczas gdy operator wózka kompletuje towar, wózek może przemieszczać się samodzielnie.

Po przetransportowaniu wszystkich zamówień z powrotem do miejsca rozdzielczego można je zapakować i wysłać do odpowiednich sklepów, aby dotarły tam na czas!

 

Dowiedz się więcej na temat rodziny wózków do kompletacji zamówień firmy Toyota tutaj >

To tylko jeden z wielu sposobów, w jaki nasze wózki magazynowe Toyota potrafią ze sobą współpracować z pożytkiem dla Twojej działalności.

ODWIEDŹ SKLEP INTERNETOWY FIRMY TOYOTA
Ręczne wózki paletowe

Ręczne wózki paletowe

Szeroka gama ręcznych wózków paletowych BT Lifter Toyota jest dostosowana jest do potrzeb użytkownika, dzięki czemu znajdują zastosowanie w szerokim zakresie sektorów.

Dowiedz się więcej >
Elektryczne wózki paletowe

Elektryczne wózki paletowe

Wózki paletowe BT Levio są szybkie i wydajne przy różnorodnych zastosowaniach, charakteryzują się bezpieczeństwem i łatwością eksploatacji.

Dowiedz się więcej >
Wózki wysokiego składowania w magazynie

Wózki wysokiego składowania

Seria wózków wysokiego składowania o dużej mocy oferuje duże przyspieszenie i wyjątkowe właściwości jezdne, celem optymalnego przemieszczania palet.

Dowiedz się więcej >
Wózki do kompletacji zamówień niskiego poziomu

Wózki do kompletacji zamówień

Nasze wózki idealnie nadają się do kompletacji zamówień ze wszystkich poziomów. Szybkie i wydajne wózki do kompletacji zamówień, charakteryzujące się wysokim poziomem ergonomii.

Dowiedz się więcej >