Używamy plików cookies aby zapewnić jak najlepsze korzystanie z naszej witryny. OK

Wzrost przychodów o 5% przy jednoczesnym zredukowaniu emisji dwutlenku węgla o 33%

Wzrost przychodów o 5% przy jednoczesnym zredukowaniu emisji dwutlenku węgla o 33%

Toyota Material Handling Netherlands stawia niezawodność za swój cel. Od 2012 r. spółka zmniejszyła zużycie energii o 31% oraz emisje dwutlenku węgla o 33%.
Ogniwa słoneczne

Obserwowanie i zmniejszanie zużycia energii

Stale redukujemy zużycie energii. W sierpniu 2015 r. firma WSP Global przeprowadziła audyt efektywności energetycznej, zgodnie z postanowieniami dyrektywy UE w sprawie efektywności energetycznej, celem stwierdzenia dalszych możliwości oszczędzania energii w naszych budynkach i przez naszą flotę pojazdów. Z dziewięciu spółek Toyota Material Handling poddanych audytowi, filia holenderska uplasowała się na pierwszym miejscu, zarówno pod względem bezwzględnej redukcji energii oraz dojrzałości systemów zarządzania energią.

Całość nabywanej przez nas energii elektrycznej pochodzi ze źródeł odnawialnych, dzięki zawarciu specjalnej umowy z dostawcą. Kolejnym priorytetem Toyota Material Handling Netherlands jest dotrzymanie postanowień naszego Planu Zarządzania Energią i uzyskanie 20% oszczędności płynących z redukcji zużycia energii przez pojazdy naszej floty do 2018 r. - w porównaniu z 2012 r. W latach 2011-2013 odnotowano spadek zużycia paliwa o 4%. Kontynuujemy naszą pracę z pracownikami, których działania charakteryzują się dużym zużyciem energii, w celu dalszej redukcji oddziaływania energetycznego.

Toyota Way skupia się na ciągłym doskonaleniu i szacunku dla ludzi, co przynosi skutek w postaci większego zaangażowania pracowników. Zainstalowaliśmy tablice pokazujące postępy na drodze do osiągnięcia kluczowych wskaźników skuteczności i stale konsultujemy się z naszymi pracownikami pod względem pomysłów i informacji zwrotnych dotyczących kluczowych wskaźników efektywności i innych kwestii."

W kierunku zrównoważenia

"W maju 2015 r. otrzymaliśmy znak zrównoważonego biznesu od BWMT - holenderskiego stowarzyszenia branży importerów i producentów maszyn, urządzeń magazynowych i transportowych oraz sprzętu do budowy dróg.

Oznakowanie ma na celu zwiększenie zrównoważenia działalności członków BWMT i obwarowane jest ścisłymi kryteriami. Prace ukierunkowane na uzyskanie tego znaku przyczyniły się do rzeczywistych ulepszeń, w tym zwiększenia świadomości środowiskowej w ramach spółki, ustrukturyzowania procedur gospodarki odpadami i zmniejszenia zużycia paliwa."

Minimalizacja zużycia energii i emisji związków węgla przez klientów

Działamy z klientami na rzecz minimalizacji zużycia energii; mogą oni również odwiedzić naszą stronę internetową oraz nasze biura w celu uzyskania dalszych informacji na temat zarządzania energią.

Toyota Material Handling Europe doprowadziła również do poprawy wydajności wózków pod względem zużycia paliwa, dzięki wprowadzeniu akumulatorów litowo-jonowych oraz pilotowanych wózków wodorowych. W naszym zakładzie w Holandii dysponujemy trzema stacjami ładowania baterii słonecznych, które stanowią integralną część zarządzania emisjami dwutlenku węgla przez nasze wózki, celem zadowolenia naszych klientów.

„Nasze zobowiązania dotyczące zrównoważenia są zgodne z priorytetami spółki. Wierzymy też, że bycie odpowiedzialnym ma sens w biznesie”.
Lydia van den Bogaard, Lider Zrównoważonego Rozwoju,
Toyota Material Handling, Holandia

Zgrupowanie działalności biznesowej w jednym budynku o klasie efektywności energetycznej A:

  • Zmniejszenie zużycia energii o 31%
  • Redukcja emisji dwutlenku węgla o 33%
  • Oszczędność ponad 45.000 euro rocznie
  • Panele słoneczne zainstalowane na dachu generują około 5% naszej energii elektrycznej, która jest wykorzystywana do zasilania stacji ładowania akumulatorów napędzających nasze wózki

Może Cię również zainteresować

Nasze podejście do zrównoważonego rozwoju

Nasze podejście do zrównoważonego rozwoju

Dzięki wspólnemu wysiłkowi podnosimy poziom bezpieczeństwa, ograniczamy negatywny wpływ na środowisko i optymalizujemy procesy biznesowe.

Dowiedz się więcej >
Droga Toyoty

Droga Toyoty

Nasza misja polega na możliwie największej poprawie wydajności operacji transportu wewnętrznego, z jakimi masz do czynienia w swojej firmie. Aby osiągnąć ten cel, wprowadzamy w życie zestaw wartości nazywany „The Toyota Way.”

Dowiedz się więcej >
System Produkcyjny Toyoty (TPS)

System Produkcyjny Toyoty (TPS)

W działalności produkcyjnej stosujemy zasadę „lean manufacturing” i pracujemy zgodnie z systemem typu „pull”, co oznacza, że produkujemy tylko to, co zamawiasz.

Dowiedz się więcej >
Gama naszych produktów

Gama naszych produktów

Przyjrzyj się pełnej gamie naszych wózków widłowych, w tym w wersjach dostosowanych do wysokiego składowania, wózków paletowych oraz wózków do kompletacji zamówień.

Dowiedz się więcej >