Używamy plików cookies aby zapewnić jak najlepsze korzystanie z naszej witryny. OK

Zrównoważony rozwój

Chcemy być wiarygodnym i odpowiedzialnym partnerem w zakresie obsługi materiałów. Dlatego właśnie oferujemy transparentność, abyś mógł mieć pewność, że optymalizujemy twoje operacje. Ponieważ 1 na 10 poważnych wypadków w branży produkcyjnej w Europie ma miejsce w trakcie pracy z urządzeniami do obsługi materiałów, a 80% wypadków powodowanych jest przez ryzykowne zachowania, chcemy pomóc ci w tworzeniu bezpiecznego środowiska pracy. Naszym celem jest osiągnięcie zerowego poziomu wypadków poprzez realizację 4 kroków, od przywództwa do nauczania bezpiecznych zachowań.
1 na 10 poważnych wypadków w branży produkcyjnej w Europie ma miejsce w transporcie magazynowym , a 80% wypadków powodowanych jest przez ryzykowne zachowania. Dlatego pragniemy pomóc w tworzeniu bezpiecznego środowiska pracy. Naszym celem jest osiągnięcie zerowego poziomu wypadków poprzez realizację 4 kroków, od przywództwa do nauczania bezpiecznych zachowań.

Maksymalizacja bezpieczeństwa naszych pracowników

1. Ład w naszych działaniach

"W firmie Toyota, poprzez wdrożenie TICO's Safety Vision, staramy się wykraczać poza ramy zgodności prawnej oraz osiągać zerowy poziom liczby wypadków. We Włoszech, od 2007 roku udało nam się zmniejszyć wskaźnik wypadków o 74%. Osiągnięcie spełnienia wymogów OHSAS 18001 w 2014 r. było kamieniem milowym w tworzeniu bardziej aktywnego podejścia do bezpieczeństwa zarówno wśród pracowników, jak i kierownictwa"

 

Francesca Simoncelli
Health & Safety Manager
Toyota Material Handling Italy

Przeczytaj pełne studium przypadku z Włoch >

2. Szkolenie naszych pracowników

Wszystkie nasze fabryki posiadają dedykowany obszar Bezpieczeństwa Dojo. Nasi pracownicy są w nich szkoleni z oceny ryzyka oraz bezpieczenstwa w transportcie wewnetrznym . Rozszerzamy udział w tych szkoleniach o wszystkich naszych dystrybutorów.

3. Podejmowanie środków zaradczych

"Od FY13, poprzez regularne przeprowadzanie oceny ryzyka oraz bezpośrednie podejmowanie środków zaradczych obniżyliśmy odsetek obrażeń w naszej fabryce Ancenis o 89%."

Laurent Marcoul
Health & Safety Manager

W jaki sposób skupiamy się na bezpieczeństwie w fabryce w Ancenis >

1. Ład w naszych działaniach

2. Szkolenie naszych pracowników

3. Podejmowanie środków zaradczych

Minimalizujemy zużycie energii i emisje CO2

Zgodnie ze środowiskowym planem działania TICO’s, dążymy do społeczeństwa, które do roku 2050 osiągnie zerową emisję CO2. Osiągamy to poprzez monitorowanie zużycia energii, unikanie strat energii oraz innowacje w zakresie efektywności energetycznej i technologii o zerowym poziomie emisji dwutlenku węgla.

Efektywne energetycznie stanowisko pracy w naszej działalności

1. Inteligentniejsze fabryki

“Dzięki implementacji ISO 50001 w naszej fabryce w Ferrarze we Włoszech zużycie energii spadło o 9%. Starając się uzyskać certyfikat systemu zarządzania energią ISO 50001, musieliśmy zaangażować wielu ludzi. lecz ten wysiłek się nam opłacił."

Rudy Zaramella, Ekspert ds. środowiska,
oraz Constanzo Marsan, Inżynier procesu,
Toyota Material Handling Europe, Fabryka w Ferrarze

Oto jak tego dokonaliśmy

2. Budynki niskoemisyjne

Nasza siedziba główna w Niemczech ma system fotowoltaiczny o pow. 9800m², podczas gdy nasza siedziba w Holandii, dzięki budynkowi klasy A, zużywa o 31% energii mniej.

Przeczytaj pełne studium przypadku z Holandii >

3. Inteligentna flota serwisowa

3000 samochodów dostawczych naszej floty serwisowej zużywa więcej energii niż wszystkie nasze fabryki razem wzięte. W Toyota Material Handling UK, zainstalowaliśmy urządzenia GPS śledzące samochody serwisowe. Dzięki temu, że za każdym razem jesteśmy w stanie wysłać technika, który znajduje się najbliżej danego klienta, zmniejszyliśmy zużycie paliwa o 12%.

Więcej przykładów w naszym Raporcie na temat zrównoważonego rozwoju 2015 >

1. Inteligentniejsze fabryki

2. Budynki niskoemisyjne

3. Inteligentna flota serwisowa

Optymalizowanie naszych działań

Chcemy być wiarygodnym i odpowiedzialnym partnerem w zakresie transportu wewnętrznego . Dlatego dążymy do przejrzystości, odpowiedzialności oraz przewodnictwa w naszym łańcuchu dostaw.

Może Cię również zainteresować

Szkolenie operatorów

Szkolenie operatorów

Dowiedz się, w jaki sposób szkolenia operatorów mogą poprawić bezpieczeństwo i wydajność pracy w Twojej firmie.

Dowiedz się więcej >
Zdrowe miejsca pracy dla wszystkich grup wiekowych

Zdrowe miejsca pracy

Poprzez kampanię 2016-2017, wraz z EU-OSHA, dążymy do stworzenia zdrowego i produktywnego środowiska pracy dla wszystkich grup wiekowych.

Dowiedz się więcej >
Toyota Service Concept

Toyota Service Concept

Poprzez Toyota Service Concept - ustrukturyzowane podejście optymalizacji naszych usług - wyrażamy naszą pasję dotyczącą serwisu.

Dowiedz się więcej >
System Produkcyjny Toyoty (TPS)

System Produkcyjny Toyoty (TPS)

W działalności produkcyjnej stosujemy zasadę „lean manufacturing” i pracujemy zgodnie z systemem typu „pull”, co oznacza, że produkujemy tylko to, co zamawiasz.

Dowiedz się więcej >