Wózki automatyczne Toyota SAE160 i LAE250 w Stolarz-Lempert

 

Fakty i liczby

Firma: Stolarz-Lempert Sp. z o.o. Sp.K.

Lokalizacja: Mroczeń k/Kępna

Sektor: Przemysł, zakład produkcji mebli kuchennych, szaf ubraniowych, mebli pokojowych i biurowych

Rozwiązania: Automatyczny wózek średniego składowania SAE160 – 2szt. i wózek transportowy nisko-unoszący LAE250 – 1szt.

O firmie Stolarz-Lempert Sp. z o.o. Sp.K.

Firma STOLARZ-LEMPERT jest zakładem, który istnieje od 1954 roku. Początkowo był małym zakładem usługowym, który oferował drzwi, okna oraz schody. Od 1989 roku wprowadzono seryjną produkcję mebli kuchennych i szaf ubraniowych. Firma jest zarządzana rodzinnie już przez trzecie pokolenie. W 1998 roku został wybudowany drugi zakład produkcyjny. Stworzenie dodatkowego parku maszynowego ukierunkowanego na produkcję frontów MDF oklejanych folią PVC i wstęg szufladowych pozwoliło poszerzyć produkcję w tym zakresie. Przystąpienie Polski w 2004 roku do Unii Europejskiej i możliwość skorzystania z dotacji unijnych znacznie zwiększyło rozwój i możliwości produkcyjne firmy. Produkcja wielkoseryjna stała się naszym atutem i cieszy się ogromnym zainteresowaniem zwłaszcza firm zagranicznych. Dzięki ciągłym inwestycjom w nowoczesny park maszynowy firma ciągle rozwija swoją produkcję zarówno w zakresie ilościowym, jak i jakościowym. W bieżącym roku, w celu utrzymania konkurencyjności, podpisano umowy na zakup kolejnych nowoczesnych maszyn do rozkroju płyt, okleinowania i wiercenia.

Współpraca

W uruchomionej oficjalnie 20 kwietnia 2023 aplikacji używane są 2 wózki SAE160 oraz 1 wózek LAE250 realizujące następujące działania:

  • transport prefabrykatów i półproduktów z 6 automatycznych przenośników rolkowych na końcówkach linii produkcyjnych
  • składowanie półproduktów w regałach buforowych
  • transport półproduktów na linie kompletacji wysyłek do Klienta
  • Operacja 16/6

Z wózkami autopilot Klient zamówił mały układ regałów rzędowych w strefie obsługiwanej przez nasze wózki AGV. Dodatkowo też zamówił na próbę jeden wózek czołowy elektryczny Traigo 48 co jest przełamaniem w wieloletniej, stałej współpracy i wyposażania zakładów Stolarz-Lempert w wózki Linde. Można powiedzieć, że jest to Conquista poprzez automatykę.

Klient jest zadowolony ze współpracy i metodologii wdrożenia realizowanej przez naszą firmę. Zauważone zostały dodatkowe benefity jak uporządkowanie procesów, obszarów składowania i zdecydowana poprawa przejrzystości i dostępności do każdej palety z asortymentem. Przekłada się to na skrócone czasy obsługi realizowanych zamówień wysyłkowych i redukcję nieuzasadnionych kosztów uruchamiania produkcji tego samego artykułu / indeksu. Dowodem dobrej współpracy i zadowolenia po stronie Stolarz-Lempert jest podpisanie w dniu 31 października umowy na 4szt. wózków SAE160 dla 2-go zakładu w Mariance Mroczeńskiej.

Wyczyść wszystko