System produkcyjny Toyoty (TPS)

System Produkcyjny Toyoty (TPS) jest oparty na modelu lean manufacturing, który przypisuje członków zespołu do ściśle określonego zbioru obowiązków, w celu optymalizacji jakości, poprzez ciągłe doskonalenie procesów i eliminację  marnotrawstwa zasobów  naturalnych, ludzkich i korporacyjnych. TPS wpływa na każdy aspekt naszej organizacji i obejmuje wspólny zbiór wartości, wiedzy i procedur. 

Odkryj System Produkcyjny Toyoty

Co  TPS oznacza dla Twojego biznesu?

TPS jest istotną częścią tego, co sprawia, że produkty Toyoty są opłacalną inwestycją dla swoich klientów. Toyota - to partner biznesowy znany z siły i elastyczności, niezbędnych by realizować potrzeby zmieniającego się rynku

Jakość - nieodłączny element produktów Toyoty, dzięki ciągłemu dążeniu firmy do poprawy, daje bezpośrednie korzyści swoim klientom

• Koszty - są ograniczone do minimum, dzięki wysokiej stopie zwrotu z inwestycji w oparciu o wydajność i niezawodność produktów Toyoty

Dostawa na czas - i w odpowiednim standardzie, pozwala klientom Toyoty planować i prowadzić swoje działania z powodzeniem

Dbałość o środowisko - to istotna kwestia dla Toyoty oraz jej klientów, od produkcji aż do recyklingu po zakończeniu okresu eksploatacji. Wybór produktów marki Toyota to dobry wybór dla środowiska

• Bezpieczeństwo to priorytet Toyoty - zarówno dla pracowników jak i dla swoich klientów. Procesy i produkty Toyoty są zawsze zaprojektowane aby były bezpieczne, z wyraźnymi korzyściami dla wydajności i kosztów

 

Just-in-Time – płynny, ciągły, zoptymalizowany przepływ pracy

Produkcja just-in-time opiera się na precyzyjnie dostrojonych procesach składania, w określonej kolejności, przy użyciu odpowiedniej ilości elementów, tylko wtedy, gdy są potrzebne.

Tworzymy środowisko ze szczegółowo zaplanowanym czasem cykli pracy i dostarczaniem produktów na żądanie. Takie działania nie tylko redukują koszty i straty czasu, mające swoje odzwierciedlenie w terminowej dostawie, ale również pozwalają całemu zespołowi skoncentrować się na zadaniach, bez dodatkowych przeszkód.

Jidoka – budowanie jakości

Zasada TPS - Jidoka integruje jakość na każdym etapie procesu produkcyjnego. Jidoka powoduje, że wszystkie nieprawidłowości są widoczne i natychmiast wskazywane odpowiednim działom.

TPS daje każdemu członkowi zespołu Toyoty możliwość kontrolowania jakości, naprawiania wszelkich usterek i przerwania procesu produkcyjnego, aby odesłać produkt z powrotem jeśli jest to konieczne. W ten sposób klienci otrzymują nie tylko produkty wysokiej jakości, ale również mogą cieszyć się większym zwrotem ze swojej inwestycji.

Kaizen – usprawnianie jest ciągłym procesem

Filozofia Kaizen jest jedną z naszych podstawowych wartości. Oznacza "ciągłe doskonalenie" i sugeruje, że proces nie może być uznany za idealny, zawsze można go usprawnić.

Dzięki tej zasadzie oferujemy naszym klientom doskonałe produkty, które wykorzystują zaawansowane i niezawodne technologie. Od 2006 roku udało nam się zmniejszyć liczbę nieprawidłowych wózków przed dostawą o 58% i obniżyć koszty gwarancji o 54%.

TPS to także BHP

Bezpieczeństwo jest podstawą wszystkich uzupełniających się filozofii i praktyk, które tworzą TPS. Nasze zakłady produkcyjne uzyskały certyfikat OHSAS 18001 - międzynarodowy standard zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy.

Dlaczego Toyota?

Jesteśmy numerem 1 na świecie w produkcji wysokiej jakości sprzętu do transportu wewnętrznego.

Dowiedz się wiecej

Wynajem wózków w Toyocie

Wynajem wózków w Toyocie

Proponujemy wynajem wózków w elastycznych okresach czasu. Na dni, tygodnie lub miesiące, w najbliższym terminie lub z wyprzedzeniem: zawsze możesz na nas liczyć.

Czytaj więcej o wynajmie

Usługi Finansowe

Czy wiesz, że możesz skorzystać z leasingu naszego wózka zamiast go kupować? Poznaj pełen wachlarz możliwości finansowania, które będą pasować najlepiej do Twoich potrzeb.

Dowiedz się wiecej

Potrzebujesz serwisu?

Czekamy na Twój kontakt!

Czemu serwis Toyoty?

Wyczyść wszystko