Automatyczne wózki wysokiego składowania w Truvant Europe

Truvant jest największym na świecie dostawcą usług w zakresie pakowania typu pure-play. Dostarcza najlepsze rozwiązania w zakresie produkcji, pakowania i ekspozycji dla największych światowych marek w skali globalnej. Dzięki zaangażowaniu w dostarczanie wysokiej jakości, elastycznych, wydajnych i zrównoważonych rozwiązań pomagamy markom redukować koszty, przyspieszać wprowadzanie produktów na rynek, zarządzać złożonością i rozwiązywać najbardziej skomplikowane wyzwania biznesowe.

 

FAKTY I LICZBY

Firma: Truvant Europe Sp. z o.o.

19 lat na polskim rynku

6 hal produkcyjnych w Polsce

3000 pracowników

Rozwiązania: Automatyczne wózki wysokiego składowania RAE160

WSPÓŁPRACA

W listopadzie 2022 i grudniu 2022 uruchomione zostały 2 aplikacje wózków automatycznych w halach produkcyjno-magazynowych SSC3 i SSC12 na odpowiednio 5 i 3 wózki typu RAE160 realizujące następujące zadania:

  • Odbiór palet z wyrobem gotowym z 2-óch stacji przenośnika rolkowego automatycznej foliarki i wstawianie w układ regałów rzędowych o wysokości składowania 9,5m na podstawie lokacji wskazanej przez system WMS
  • Kompletacja ładunków, palet z wyrobem gotowym na buforach wysyłkowych włącznie z operacją stackowania palety na palecie
  • Operacja replanishmentu i inwentaryzacji towarów w układzie regałowym
  • Transport komponentów z obszaru przyjęcia na układ regałowy
  • Operacja 24/5
  • Pełna integracja z systemem WMS

Automatyzacja magazynów wysokiego składowania w halach SSC3 i SSC12 rozpoczęła współpracę pomiędzy Truvant Europe a Toyotą. Klient docenił kompleksowość rozwiązania oraz możliwości pełnej integracji z własnymi systemami obejmującymi takie elementy jak m.in. sczytywanie przez scanery na wózkach kodów kreskowych z ładunków, komunikacja z systemem przenośników rolkowych, odbiór i przesyłanie danych z systemem WMS.

Cały projekt jest finansowany w ramach wynajmu długoterminowego z pełną obsługą full service.  Klient zdecydował się również na podpisanie umowy Wsparcia Systemowego w trybie 24/5 dla zapewnienia sobie komfortu i bezpieczeństwa zachowania ciągłej operacji.

Toyota ze swojej strony zagwarantowała czas reakcji 1 godziny na zgłoszenia ewentualnych problemów i awarii działania wózków automatycznych RAE160. Gwarantuje to poprzez uruchomienie specjalnego numeru linii serwisowej do obsługi i wsparcia systemów Autopilot oraz dostępność wysokiej klasy inżynierów.

Truvant podkreśla zadowolenie z elastycznego podejścia Toyoty w zakresie współpracy i możliwości wprowadzania dynamicznych zmian, które usprawniają codzienne operacje.

Efektem dobrej współpracy i zbudowania solidnych relacji jest rozpoczęcie w październiku 2023 współpracy z Oddziałem Truvant Wrocław w zakresie wymiany obecnej floty 12-stu wózków manualnych innego producenta na wózki Toyota z możliwością przejścia w dogodnym dla Klienta momencie na proces automatyczny.

Truvant Europe to również doskonała referencja nie tylko jeśli chodzi o tego typu operacje w magazynie wysokiego składowania w Polsce, ale również gośćmi byli klienci z takich krajów jak Niemcy, Holandia, Szwajcaria, Słowacja i USA.

Wyczyść wszystko