Rozwiązania wahadłowe do obsługi regałów w Döhler Sp. z o.o.

O firmie Döhler

Döhler jest jedną z wiodących na świecie firm zajmujących się produkcją, sprzedażą i dostarczaniem składników naturalnych, systemów składników i zintegrowanych rozwiązań dla branży spożywczej. W zakładach pracuje około 600 osób, zajmujących się przetwarzaniem owoców i warzyw oraz produkowaniem różnego rodzaju koncentratów, aromatów i przecierów.

Świeże składniki pochodzą bezpośrednio od rolników i są przechowywane w chłodniach (w temperaturze do -20°C) na potrzeby przyszłej produkcji. W zakładzie przechowywanych jest 20 000 palet, z czego prawie 17 000 w warunkach chłodniczych.

dohler-budynek.jpg
dohler-radioshuttle.jpg

Fakty i dane

  • Firma: Döhler Sp. Z o.o.
  • Lokalizacja: Tarczyn, Polska
  • Sektor: Spożywczy
  • Rodzaje zastosowania: transport poziomy, układanie towarów, magazynowanie
  • Regały: 5 wózków Toyota Radioshuttle RS150 i rozwiązanie wahadłowe do obsługi regałów

Efektywne rozwiązanie do chłodni

Palety w zakładzie Döhler w przeszłości były przechowywane na podłodze i w instalacji typu „drive-in”. Gdy firma zwróciła się do Toyota o opracowanie nowego systemu regałów typu „drive-in” do magazynu w Tarczynie, Toyota wystąpiła z alternatywną propozycją. Rozwiązanie Radioshuttle od Toyota Material Handling jest idealne do chłodni, ponieważ zapewnia efektywne wykorzystanie przestrzeni i może współpracować ze standardowymi wózkami widłowymi. Dzięki szybkiemu dostępowi do towarów i optymalizacji procesu przygotowania wysyłki, Döhler pozytywnie podchodzi do rozwiązania łączącego urządzenia wahadłowe i chłodnię. „Toyota miała najlepszą kompleksową ofertę, a dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu jest dla nas niezawodnym partnerem” - mówi Tomasz Jaszczyk, Menadżer ds. magazynu i dostaw w Döhler.

Profesjonalna obsługa

Podłoga magazynu stanowiła wyzwanie, ponieważ nie była wystarczająco wytrzymała, aby znieść duży nacisk powodowany przez wielopoziomowe regały. Toyota zaproponowała zatem wykorzystywanie specjalnych belek do montażu regałów, aby uzyskać większą powierzchnię nacisku na podłogę. Dzięki temu rozwiązaniu Döhler mógł uzyskać potrzebną liczbę poziomów składowania oraz całkowitą powierzchnię magazynową. „Polecamy współpracę z Toyota ze względu na profesjonalizm, szybki czas reakcji i elastyczność” - dodaje Tomasz Jaszczyk. „Cenimy ich podejście do klienta i sądzimy, że będzie to owocna długoterminowa współpraca”.

Wyczyść wszystko