Wózki automatyczne Toyota Autopilot OAE120CB w Ball Packaging Europe Lublin

Ball Packaging Europe Lublin zautomatyzował procesy transportowe w obszarze produkcji, dzięki zastosowaniu wózków automatycznych Toyota Autopilot OAE120CB

O firmie Ball Packaging Europe Lublin Sp. z o.o.

Ball Packaging Europe – jeden z czołowych europejskich producentów puszek do napojów.
Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 2800 osób w 12 fabrykach, m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Holandii oraz Serbii.

Firma Ball Packaging Europe została utworzona pod koniec 2002 roku, po przejęciu spółki Schmalbach-Lubeca GmbH przez amerykańską firmę Ball Corporation, która ostatecznie stała się największym producentem puszek do celów spożywczych na świecie.
Od pierwszego kwietnia 2003 roku Ball Packaging Europe jest oddziałem Ball Corporation i zarazem dostawcą opakowań metalowych do napojów, żywności oraz artykułów gospodarczych, a także techniki lotniczej i kosmicznej oraz innych technologii i usług.

Fakty i liczby

  • Firma: Ball Packaging Europe Lublin Sp. z o.o.
  • Lokalizacja: Lublin
  • Sektor: Przemysł, produkcja opakowań metalowych
  • Rozwiązania: Automatyczne wózki podnoszące z przeciwwagą OAE120CB (2 szt.)

Współpraca

W uruchomionej oficjalnie 17 marca 2021 aplikacji używane są 2 automatyczne wózki podnoszące OAE120CB realizujące następujące działania:

  • transport wyrobów gotowych z 16 automatycznych przenośników rolkowych na końcówkach linii produkcyjnych do strefy kontrolnej a następnie do owijarki
  • transport pustych palet oraz specjalnych wózków z materiałami opakowaniowymi z obszaru magazynowego do odpowiednich miejsc w pobliżu końcówek linii produkcyjnych
  • Operacja 24/7

 

Warto tu dodać, że system Autopilot został zintegrowany z systemami zarządzającymi produkcją w zakładzie Ball PE Lublin, dzięki czemu została osiągnięta pełna synergia pomiędzy procesami.

Klient korzysta nie tylko z umowy serwisowej typu Full Serwis ale także z umowy Wparcia Systemowego w trybie 24/7 dla zapewnienia sobie komfortu i bezpieczeństwa zachowania ciągłej operacji.
Toyota ze swojej strony zagwarantowała czas reakcji 1 godziny na zgłoszenia ewentualnych problemów i awarii działania wózków automatycznych OAE120CB. Gwarantuje to poprzez uruchomienie specjalnego numeru linii serwisowej do obsługi i wsparcia systemów Autopilot.

Ball PE Lublin jest zadowolony z działania systemu Autopilot czego dowodem są kolejne zamówienia na 3-ci i 4-ty wózek OAE120CB do obsługi nowych następnych linii produkcyjnych które uruchomione zostaną w kolejnych nowopowstających modułach rozbudowywanej fabryki w Lublinie.

Owocna współpraca przy pierwszym wdrożeniu w Polsce przełożyła się również na rozpoczęcie rozmów i współpracy w fabryce Ball Aerosol Czechy. W tej fabryce w styczniu 2022 uruchomiona została aplikacja Autopilot obejmująca 5 szt. wózków OAE120CB.

Co więcej, projekt i aplikacja automatycznych wózków widłowych Toyota Autopilot w Ball PE Lublin stały się wzorem dla dywizji amerykańskiej Ball Packaging, która zdecydowała się wejść na drogę automatyzacji według „Toyota Way”.

Ball Packaging Europe ma plany dalszego rozwoju fabryki w Lublinie, która ma się stać największą w całej grupie. Podejmowanych jest wiele działań aby przy tej okazji wdrażać innowacyjne rozwiązania a do takich z pewnością zaliczane są wózki Toyota Autopilot.

Współpraca firm Ball i Toyota będących liderami w swoich branżach motywuje do zejścia z utartych ścieżek i szukania dedykowanych do specyfiki i wymogów rozwiązań, które będą nowoczesne, inteligentne, szybkie a jednocześnie zapewnią szeroko rozumiane bezpieczeństwo operacyjne przy ograniczeniu bezpośredniej ingerencji człowieka.

Fabryka Ball Packaging Europe w Lublinie to wizytówka nie tylko wewnątrz Ball Corporation.

Wyczyść wszystko