Wózki automatyczne Toyota RAE160 w ID Logistics

ID Logistics zoptymalizował procesy logistyczne, dzięki zastosowaniu wózków automatycznych Toyota RAE160.

Fakty i liczby

Firma: ID Logistics Polska S.A.
Lokalizacja: Magazyn IDL Mszczonów
Sektor: FMCG
Rozwiązania: automatycze wózki paletowe REFLEX RAE160, OPTIO OSE250, LEVIO LPE200, TRAIGO48

O firmie ID Logistics Polska S.A.

ID Logistics Polska S.A. jest częścią międzynarodowej Grupy ID Logistics i wiodącym operatorem w dedykowanej logistyce kontraktowej dla branży retail (spożywczy i specjalistyczne sieci handlowe), odzieżowej, kosmetycznej, dóbr luksusowych, FMCG i e-commerce. Zapewnia klientom pełne wsparcie w efektywnym zarządzaniu w ramach łańcucha dostaw. ID Logistics Polska S.A. obsługuje w Polsce klientów w 15 centrach logistycznych o łącznej powierzchni magazynowej 600 tys. mkw.

Współpraca

Toyota Material Handling Europe jest partnerem ID Logistics od początku działalności czyli od 2001r.

Od roku 2008, kiedy to ID Logistics uruchomiło oddział w Polsce rozpoczęto współpracę polskich oddziałów ID Logistics oraz Toyota Material Handling Polska Sp. z o.o.

Aktualnie dostarczyliśmy ponad 900szt. wózków do magazynów ID Logistics w Polsce.

W 2020 roku do magazynu PEPSICO w Mszczonowie trafiło 90 wózków manualnych w najnowszej technologii baterii Li-Ion.
Skład floty stanowią głównie wózki do kompletacji poziomej OPTIO OSE250, transportowo załadunkowe LEVIO LPE200 z widłami na 1 i 2 palety, wózki wysokiego składowania REFLEX RAE160 i czołowy wózek elektryczny TRAIGO48. 

Magazyn w Mszczonowie jest jednym z najbardziej innowacyjnych w całym IDL, stąd pomysł na pilotażowe wdrożenie wózków AGV do obsługi części magazynu wysokiego składowania. 
Poprzez zintegrowanie wózków z systemem WMS wskazywane są konkretne lokalizacje miejsc odstawienia palet na 5-ciu poziomach regałów o wysokości 9,5m. Ten sposób prowadzenia operacji poprawił wydajność oraz bezpieczeństwo i efektywność w funkcjonowaniu magazynu 24/7.

Wyczyść wszystko