Wybór kół wideł zależy od rodzaju zastosowania, jego intensywności oraz rodzaju nawierzchni, na której wózek będzie użytkowany. Znajdź odpowiedni typ i materiał do swojego zastosowania.
Równe nawierzchnie
Pojedyncze koła wideł są preferowane na równych nawierzchniach i umożliwiają łatwe skręcanie. Jednak zużycie pojedynczego koła jest większe. Pojedyncze koło jest zawsze połączone z kołem wspinającym się na końcu wideł, aby ułatwić przenoszenie palet wzdłuż dłuższego boku.
Nierówne nawierzchnie
Podwójne koła wideł lepiej nadają się do nierównych nawierzchni. Oferują płynniejszą jazdę i większą stabilność. Obciążenie rozkłada się na kilka kół, zmniejszając obciążenie i tarcie punktowe oraz powodując mniejsze zużycie poszczególnych kół.
Odwiedź nasz sklep i kup potrzebne części.
Wybór kół napędowych i kół wideł zależy od rodzaju zastosowania, jego intensywności oraz rodzaju nawierzchni, na której wózek będzie użytkowany.
Koło samonastawne
Gdy wózek skręca lub omija wybój, w wyniku ściskania sprężyny wzrasta nacisk na jedno kółko samonastawne. Dzięki rurze skrętnej druga sprężyna zostanie ściśnięta o identyczną wielkość. Wózek pozostaje stabilny i nigdy nie zacznie się kołysać i jechać jak „człapiąca kaczka”, co jest klasycznym zjawiskiem w przypadku braku powiązania ze sobą oddziaływania sił sprężyn.
Koło napędowe
Dzięki centralnemu umiejscowieniu koła napędowego, wózek nie kołysze się, gdy koło odzyskuje przyczepność po buksowaniu, np. podczas poślizgu na mokrych nawierzchniach lub na pochyłościach. W przypadku koła napędowego umieszczonego niecentralnie, w takich sytuacjach mogą wystąpić znaczne ruchy boczne.
Koło wideł
Możliwość wyboru pomiędzy pojedynczym a podwójnym kołem wideł. Pojedyncze dla łatwego manewrowania i ustawiania wzdłuż dłuższego boku oraz podwójne dla łatwego wspinania się po nierównych nawierzchniach i transportu ciężkich ładunków.
Odwiedź nasz sklep i kup potrzebne części.