Przewodnik zakupowy po wózkach elektrycznych

Wybranie odpowiedniego wózka nie zawsze jest łatwe, więc spróbujemy w tym pomóc, omawiając najważniejsze rzeczy do rozważenia.

1. Do czego będziesz wykorzystywać swój wózek?

 • Praca na pokładzie pojazdów lub w wąskich przestrzeniach
  Przyjrzyj się naszym modelom BT Levio 1,3 t Compact i BT Staxio 1 t Compact, małym i lekkim, a zatem szczególnie odpowiednim do użytku w ciasnych przestrzeniach i na pokładzie pojazdów.
 • Transport poziomy na krótkich odcinkach
  Nasza seria BT Levio W o udźwigu od 1,3 do 2,5 t będzie dla Ciebie idealna.
 • Transport poziomy na dłuższych odcinkach
  Jeśli prowadzisz bardziej intensywną działalność lub duży magazyn i pokonujesz dłuższe dystanse, rozważ model BT Levio ze składaną platformą, która pozwala korzystać z wózka zarówno idąc obok, jak i jadąc na nim.

Weź pod uwagę także swoje przyszłe potrzeby, aby kupić taki wózek, który zaspokoi je przez długie lata. 

2. Który model warto wybrać?

 • Udźwig
  Zastanów się, jaki maksymalny ciężar musisz podnosić. Wybierz udźwig, który zaspokoi Twoje obecne i ewentualne przyszłe potrzeby.
 • Częstotliwość
  Przy wyborze odpowiedniego udźwigu chodzi również o intensywność użytkowania. Jeśli potrzebujesz wózka, który przetrwa w wysoko wydajnym środowisku i przy częstym użytkowaniu, potrzebujesz także wyższego udźwigu, aby Twój wózek był solidniejszy i mocniejszy. Nie zapomnij porównać akumulatorów poszczególnych modeli.

3. Szukasz wózków wysokiego składowania

 • Jak wysoko musisz podnosić towar?
  Zlokalizuj i zmierz swoją najwyższą półkę, aby zrozumieć wymagania dotyczące podnoszenia, a następnie do swojego pomiaru dodaj jeszcze 15-20 cm.
 • Jak niski musi być Twój obniżony lub złożony maszt?
  Niektóre zastosowania wymagają przejazdu przez drzwi. Przejdź się po budynku i zmierz wysokość drzwi, aby ustalić jaka musi być wysokość obniżonego masztu. Jeśli Twoje zastosowanie wymaga także obsługi samochodów ciężarowych, musisz uwzględnić również wymiary ciężarówki

Małe natężenie pracy

LWE130 i HWE100 to dwa kompaktowe i lekkie modele idealnie nadające się do zastosowań w wąskich przestrzeniach, takich jak sklepy i naczepy samochodów ciężarowych.

KUP TERAZ

Do transportu poziomego

Dzięki pojemności ładunkowej od 1,3 do 2,5 t, BT Levio z serii W jest idealnym wózkiem paletowym do transportu palet i małej lub średniej intensywności pracy.

KUP TERAZ

Do ciężkich zadań

BT Levio seria-P jest wyposażona w platformę kierowcy i ochronę boczną. Te modele kompaktowych wózków są odpowiednie do zastosowań związanych z transportem materiałów, które wymagają wysokiej wydajności i pokonywania większych odległości.

KUP TERAZ

Do składowania

Odpowiednie do podnoszenia ładunków na duże wysokości, przenoszenia podwójnych ładunków, kompletacji zamówień i transportu poziomego, wózki podnośnikowe BT Staxio pasują do szerokiej gamy zastosowań.

KUP TERAZ

4. Dostosuj Swój wózek!

Kiedy zdecydujesz się na zakup wózka i wybierzesz model, możesz dostosować opcje i dodatki do własnych potrzeb, zależnie od potrzeb.

Opcje

 • Koła
  W zależności od warunków pracy i sposobu wykorzystania wózka potrzebne są odpowiedniego rodzaju koła. Dowiedz się więcej w naszym przewodniku po kołach
 • Bateria
  W niektórych modelach mamy różne rodzaje akumulatorów, do wyboru.
 • Uchwyt
  W serii BT Levio można zmienić uchwyt na kluczyk, na przycisk tymczasowego zmniejszania prędkości.

Dodatki

 • Praca w chłodni
  Olej do stosowania w niskich temperaturach.
 • Wspomaganie transportu
  Dodatkowe zabezpieczenie do transportu wysokich lub niestabilnych ładunków.
 • Wbudowany prostownik (dostępny dla BT Levio 1,3 t Compact oraz BT Staxio 1 t Compact) Connect your truck to a wall outlet for easy charging. 
 • Możliwość ładowania w pojeździe (dostępne dla BT Levio 1,3 t Compact) Zwiększona elastyczność podczas pracy maszyny na samochodzie ciężarowym.

Potrzebujesz pomocy?

Kontakt z nami jest jeszcze łatwieszy. Możesz napisać e-mail lub zadzwonić do nas. Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku od 8 - 16.

Skontaktuj się z nami

Dlaczego Toyota?

Jesteśmy numerem 1 na świecie w produkcji wysokiej jakości sprzętu do transportu wewnętrznego.

Dowiedz się wiecej

Wypożycz wózek

Potrzebujesz wózka natychmiast? Na krócej czy na dłużej? Szukasz przystępnego kosztowo rozwiązania? Oferujemy wiele opcji wypożyczenia, dostosowanych do Twoich konkretnych potrzeb.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Szukasz czegoś małego?

Z naszym 60-letnim doświadczeniem w produkcji ręcznych wózków paletowych do wszystkich zastosowań jesteśmy w stanie zapewnić 99-letnią gwarancję na nasze ramy!

KUP RĘCZNY WÓZEK

Wyczyść wszystko