Tematem wydarzenia jest „Wprowadzanie zrównoważonej wydajności”. Wysokiej rangi eksperci z wiodących przedsiębiorstw podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas prezentacji programowych, sesji w salach zajęciowych i paneli dyskusyjnych, by omówić najnowsze technologie i przybliżyć trendy kierujące dzisiejszą branżę logistyczną. Nie zabraknie też prezentacji nowych, innowacyjnych rozwiązań z kreatywnych start-upów, które pracują intensywnie nad poprawą efektywności, produktywności i dbałości o środowisko w świecie logistyki.
Założona w 600 r. p.n.e. Marsylia ma bogatą historię i jest najstarszym miastem we Francji. Dziś Marsylia jest jednym z głównych portów Morza Śródziemnego i handlową stolicą Prowansji-Alp-Lazurowego Wybrzeża – jednego z najszybciej rozwijających się regionów Francji. Palais du Pharo to pałac w Marsylii z widokiem na Morze Śródziemne. Został zbudowany w stylu Drugiego Cesarstwa przez cesarza Napoleona III dla cesarzowej Eugenii, która ostatecznie zdecydowała się podarować go miastu. Najpierw mieścił w sobie Szkołę Medyczną, a finalnie został zamieniony w centrum kongresowo-zjazdowe.
Forum Logiconomi 2025 odbędzie się w Palais du Pharo w dniach 13 i 14 maja.
André podzieli się fascynującymi doświadczeniami ze swoich lotów kosmicznych i ciekawymi historiami z życia na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Opowie o technologiach i innowacjach, które umożliwiły misje kosmiczne oraz o tym, jak teraz patrzy na planetę Ziemia ze swojej wyjątkowej perspektywy.
Pierre-François jest pionierem koncepcji ocen zrównoważonego biznesu dla globalnego łańcucha dostaw, z których korzysta dziś 100 000 przedsiębiorstw w 150 krajach. Jego celem jest transformacja łańcuchów wartości na całym świecie w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości.
Susanne przedstawia dwa udane scenariusze testowe, które pokazują, jak sztuczna inteligencja może poprawić wydajność magazynu dzięki zrobotyzowanej depaletyzacji i systemom konserwacji predykcyjnej.
Gideon rewolucjonizuje łańcuchy dostaw, wprowadzając roboty sterowane sztuczną inteligencją, automatyzując wielostanowiskowe kompletowanie zamówień i rozwiązując jeden z najtrudniejszych problemów: załadunek i rozładunek przyczep. Josip wyjaśnia, jak lokalizowanie obiektów oparte na systemie kamer ułatwia uczenie maszynowe.
W ostatnich latach świat logistyki zmieniał się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, pod wpływem handlu elektronicznego, rosnących oczekiwań klientów, automatyzacji, łączności i poszukiwania coraz bardziej zrównoważonych i energooszczędnych rozwiązań. Aby pomóc menedżerom logistyki w nadążaniu za tymi zmianami, Toyota Material Handling podjęła kroki w celu współpracy z innymi podobnie myślącymi firmami, innowatorami i świeżymi myślicielami, w celu dzielenia się pomysłami oraz identyfikowania trendów i technologii, które będą miały wpływ na świat logistyki w krótko, średnio i długoterminowej.
Program Logiconomi to platforma do dzielenia się koncepcjami, pomysłami i rozwiązaniami wynikającymi z tej współpracy, prezentowanymi w krótkich i prostych wywiadach, prezentacjach i forach dyskusyjnych. Program jest otwarty dla wszystkich liderów logistyki i obejmuje wydarzenia i krótkie programy „Logiconomi TV”, z których wszystkie są dostępne na tej stronie. Aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami z programu Logiconomi, zarejestruj swoje dane.
Współpraca jest sercem programu Logiconomi. Logistyka to szybko rozwijająca się działalność, która obejmuje wiele kanałów i opiera się na wielu technologiach. Żadna organizacja nie zna wszystkich odpowiedzi. Dlatego program Logiconomi przyjmuje wkład z różnych źródeł.
Obejmuje to głównych graczy, takich jak Microsoft, Bosch i Ericsson, którzy zaprezentowali swoje pomysły i koncepcje na Forum Logiconomi 2019, a także mniejsze postępowe firmy i start-upy, które mają swobodę i kreatywność, aby opracowywać zupełnie nowe koncepcje.Program Logiconomi bada te nowe koncepcje za pomocą „radaru technologicznego” i współpracując ze współtwórcami w celu dzielenia się pomysłami w prosty i skuteczny sposób.