Energia słoneczna - zastosowanie w wózkach widłowych Toyota

Transformacja w kierunku społeczeństwa bezemisyjnego

Firma Toyota Material Handling Europe i firma Eneo Solutions łączą siły w strategicznym programie energii słonecznej

Obydwie firmy pragną przyczynić się do rozwoju społeczeństwa bezemisyjnego i dlatego też postanowiły połączyć głęboką wiedzę firmy Toyota Material Handling Europe na temat elektrycznych wózków widłowych i akumulatorów litowo-jonowych z doświadczeniem firmy Eneo Solutions w zakresie energii słonecznej. Współpraca będzie realizowana w ramach strategicznego programu solarnego, mającego na celu wdrożenie systemów energii słonecznej w zakładach i oddziałach firmy Toyota Material Handing oraz opracowanie rozwiązań w zakresie energii słonecznej, które można zintegrować z ofertą produktów firmy Toyota.

 

Pierwszym krokiem będzie zainstalowanie dachowych systemów fotowoltaicznych w zakładach produkcyjnych i biurach kadry zarządzającej firmy Toyota w pięciu krajach, na podstawie umów zakupu energii (Power Purchase Agreements, PPA). Systemy fotowoltaiczne mają zostać zainstalowane w dalszej części roku 2019, w pierwszej kolejności w siedzibie w Mjölby.

 

Transformacja w kierunku społeczeństwa bezemisyjnego

Postępująca elektryfikacja sektora logistycznego zwiększa zapotrzebowanie na energię odnawialną. Elektryczne wózki widłowe z akumulatorami litowo-jonowymi, zasilane energią słoneczną z dachu firmy, mogą przynieść korzyści ekologiczne oraz zyski finansowe. Dlatego też, zgodnie z wizją programu solarnego, firma Toyota Material Handling zamierza opracowywać rozwiązania w zakresie zasilania solarnego, by partnerzy i klienci firmy mogli uczestniczyć w transformacji w kierunku społeczeństwa bezemisyjnego. Będą to różnorodne rozwiązania, począwszy od dachowych systemów fotowoltaicznych, a skończywszy na akumulatorach litowo-jonowych do stacjonarnego magazynowania energii słonecznej.

 

Chcemy, aby nasz program solarny nie ograniczał się do naszych zakładów produkcyjnych, ale by odbił się szerokim echem wśród dostawców i klientów korzystających z naszych produktów. Włączając więcej źródeł energii odnawialnej do sieci energetycznej, możemy wyeliminować energię pochodzącą z paliw kopalnych w Europie. A to z kolei ma prawdziwy wpływ na naszą przyszłość. Pragniemy zaprosić naszych partnerów i klientów w podróż do społeczeństwa bezemisyjnego ”, mówi pan Matthias Fischer, prezes i dyrektor generalny firmy Toyota Material Handling Europe.

 

Program jest ważnym krokiem w dążeniu do osiągnięcia celów energetycznych firmy Toyota, tj. 100% energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych w roku 2020 oraz całkowite przejście na produkty i rozwiązania nieemitujące dwutlenku węgla do roku 2050.

 

Stacjonarne magazynowanie energii słonecznej

W ramach tego programu modułowe akumulatory litowo-jonowe otrzymają trzecie życie jako kosztowo efektywne urządzenia do stacjonarnego magazynowania energii słonecznej, które pozwolą na ładowanie wózków elektrycznych energią solarną nawet wtedy, gdy nie świeci słońce.

 

"Współpraca z Eneo polega na idealnym dopasowaniu. Ich specjalistyczna wiedza światowej klasy będzie gwarancją skutecznych i długotrwałych rozwiązań. Jesteśmy podekscytowani tym, co możemy razem osiągnąć, aby obniżyć wpływ naszych produktów na środowisko", podsumowuje Matthias Fischer.

 

Ta współpraca jest jedyna w swoim rodzaju. Firma Toyota pragnie całkowicie przestawić się na bezemisyjne produkty, a energia
słoneczna i rozwiązania akumulatorowe są kamieniem milowym na drodze do osiągnięcia tego celu. Firma Eneo jest dumna z tego, że bierze udział w tej podróży."
- mówi Harald Överholm, dyrektor generalny w Eneo Solutions.

Kontakt z mediami

Toyota Material Handling Polska
Marcin Mańka, Marketing Manager
+48 22 753 20 00

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI >

Wyczyść wszystko