Ernesto Domínguez powołany na stanowisko Prezesa i Dyrektora Generalnego Toyota Material Handling Europe

Toyota Material Handling Europe ma przyjemność poinformować, że Ernesto Domínguez, obecny Dyrektor Zarządzający w Toyota Material Handling France, został nowym Prezesem i Dyrektorem Generalnym Toyota Material Handling Europe.

Toyota Material Handling Europe stawia na Automatyzację i Zdolność połączeniową urządzeń jako ważne elementy podstawowej działalności przedsiębiorstwa. Założone cele skierowania świata i działalności klientów firmy na ścieżkę ku bardziej zrównoważonej przyszłości, w której strata czasu i odpady staną się historią, stawia wiele wyzwań w zakresie przyjmowania nowych modeli biznesowych, rozwoju kompetencji i ustalania priorytetów inwestycji.

 

Ernesto Domínguez, ur. w 1966 r. w Tarragonie, Hiszpania, dołączył do zespołu Toyota Material Handling Spain (dawniej BT España) w 2000r. jako Dyrektor Zarządzający. W 2016r. Ernesto podjął kolejne wyzwanie i został Dyrektorem Zarządzającym Toyota Material Handling France, gdzie obecnie piastuje to stanowisko.

 

“Ernesto Domínguez udowodnił, że jest dobrym liderem w nowym kontekście biznesowym, zdecydowanie popiera naszą ambitną strategię i pokazał, że sprawnie realizuje wyznaczone cele. Bardzo cieszymy się, że poprowadzi naszą firmę ku przyszłości,” powiedział Terry Unnai, Przewodniczący Rady Nadzorczej Toyota Material Handling Europe.

 

Ernesto Domínguez oficjalnie rozpocznie pracę na nowym stanowisku Prezesa i Dyrektora Generalnego Toyota Material Handling Europe w dniu 1 kwietnia 2020 r.

 

“Myślę, że znajdujemy się obecnie na rozdrożu, z jednej strony rozwijamy naszą tradycyjną działalność, odpowiadając na potrzeby naszych obecnych klientów a jednocześnie staramy się rozwijać nasz biznes i relacje w nowych obszarach. Jestem naprawdę zaszczycony i pełen pokory przed wyzwaniami, jakie stoją przed nami, i z niecierpliwością czekam na ich realizację, licząc na bliską współpracę z naszymi klientami, partnerami i pełnymi poświęcenia i zaangażowania kolegami w całej Europie,” powiedział Ernesto Domínguez.  

 

Ernesto Domínguez został powołany na stanowisko w związku z decyzją podjętą przez Matthiasa Fischera o odejściu z Toyota Material Handling Europe. W trakcie ośmiu lat pracy Matthiasa na stanowisku Prezesa i Dyrektora Generalnego sprzedaż Toyoty wzrosła o 53%. Matthias Fischer formalnie odejdzie ze stanowiska 31 marca 2020r., ale w praktyce przestał już wykonywać swoje obowiązki. Terry Unnai, Przewodniczący Rady Nadzorczej Toyota Material Handling Europe, od 4 lutego 2020r. jest tymczasowym Prezesem i Dyrektorem Generalnym, realizując wyłącznie funkcje administracyjne.

 

 

Wyczyść wszystko