Historia TMHE LTE

System zarządzania energią umożliwia włoskiej fabryce masztów LTE zmniejszyć emisję CO2 i radykalnie poprawić efektywność energetyczną

Fakty

 Włoska fabryka masztów Toyota LTE poprawiła efektywność energetyczną o 41% od 2015 r., zmniejszając emisję CO2 o 710 ton w ciągu jednego roku.

Do najbardziej istotnych projektów należy miedzy innymi wymiana starych lamp na inteligentne lampy LED, wdrożenie systemu monitorowania energii "just-in-time", lepsze zarządzanie działaniami systemu pomocniczego i przejście z ogrzewania gazowego na elektryczne.

Jak?

W 2015 roku fabryka Toyota Material Handling LTE we Włoszech wdrożyła system zarządzania energią, który jest zgodny z normą ISO 50001.

Od czasu wprowadzenia certyfikacji LTE zrealizowało 53 różne projekty energetyczne, które radykalnie poprawiły efektywność energetyczną, zredukowały emisję CO2 i obniżyły koszty.

Dlaczego?

Zgodnie z nowymi celami TICO CSR Materiality dotyczącymi "Łagodzenia globalnego ocieplenia" i "Wkładu w gospodarkę o obiegu zamkniętym", działania LTE są również dostosowane do misji TMHE, aby osiągnąć zerową emisję dwutlenku węgla z działalności do 2050 r.

Przyszłe plany zrównoważonego rozwoju

Do 2026 roku LTE chce zredukować emisję dwutlenku węgla z działalności produkcyjnej o  35% w porównaniu z 2014 rokiem.

LTE obecnie pozyskuje 2% energii elektrycznej z paneli słonecznych na dachu i chce  zwiększyć ten wolumen – w 2023 roku planuje dodać dodatkową elektrownię fotowoltaiczną o mocy 150 kWp.

"W 2022 r. koszty energii w LTE wzrosły dramatycznie z powodu globalnego kryzysu energetycznego. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w zarządzaniu energią, firma była w stanie uniknąć konsekwencji owej sytuacji. Ważne jest, aby zarządzać i monitorować energię, angażując wszystkie działy w identyfikację szans i zagrożeń, aby móc realizować działania kaizen. Zrównoważony rozwój ma dla nas sens biznesowy w LTE".

Sharon Aquilea, koordynator ds. zrównoważonego rozwoju, LTE

Kontakt z mediami

Toyota Material Handling Polska
Marcin Mańka, Marketing Manager
+48 22 753 20 00

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI >

Wyczyść wszystko