System mikrologistyczny ORO laureatem konkursu Toyota Logistic Design Competition 2022

Zwycięzca został wyłoniony podczas Wydarzenia Logiconomi 2022 w Antwerpii spośród 203 uczestników konkursu " Mikrologistyka Miejska”

Toyota Material Handling Europe i Toyota Europe Design Development mają przyjemność zaprezentować zwycięzców tegorocznego konkursu Toyota Logistic Design Competition. Ilość zgłoszeń do konkursu była rekordowa: ponad 1500 rejestracji i 203 zgłoszenia końcowe.

 

Panel ekspertów ds. Wzornictwa wybrał 10 finalistów w pierwszej rundzie, a jury złożone z ekspertów branżowych wybrało ostatecznych zwycięzców w wielkim finale. Zdobywcą złotej nagrody w kategorii został Jacob Abraham z University of Houston, USA- autor rozwiązania "Oro".

 

 

Moduł dostawczy Oro to projekt, które optymalizuje dostawy na krótkim, końcowym odcinku w gęstym środowisku miejskim. Zainspirowany Toyotą, produkt ma wyraźne DNA zarówno od strony logistyki, jak i mobilności Toyoty. Moduły dostawcze mogą przemieszczać się przez obszary niedostępne dla większości pojazdów dostawczych, zwłaszcza przez zablokowane ścieżki.

 

"Oro” ze swoją funkcją "walkie" sprawia, że jest niezwykle zwrotny w wąskich przestrzeniach. Jest to jeden z wielu świetnych pomysłów będących efektem naszego dialogu z młodymi projektantami. Zgłoszenia do konkursu napłynęły ze 123 krajów. Wiele z nich okazało się być rewolucyjnymi pomysłami dotyczącymi mikrologistyki miejskiej" – komentuje Magnus Oliveira Andersson, szef działu projektowania w Toyota Material Handling Europe.

 

"Bardzo cenimy sobie współpracę z Laurentem i jego zespołem. Nowa edycja w przyszłym roku, będzie  wyzwaniem dla studentów. Tematyka będzie dotyczyć rozwiązań logistycznych i mobilnych wspierających Olimpiadę w Paryżu w 2024 roku" - podsumowuje Andersson.

 

Laurent Bouzige, Główny Projektant Strategii i Nowej Mobilności w Toyota Europe Design Development: "Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym konkursie po raz pierwszy, współpracując z Toyota Material Handling Europe. Wybór finalistów nie był łatwym zadaniem, ponieważ jakość prac była niezwykle wysoka. Wiele aspektów usług mobilności było dobrze przemyślanych, propozycje były dojrzałe, istotne i inspirujące. Wszystkie prace zostały wysoko cenione. Już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję".

 

Srebrna nagroda trafiła do Zsófii Mátravölgyi z Moholy-Nagy University of Art and Design Budapest, Węgry za projekt "Oasis".  Oasis to system punktów odbioru i zwrotu skoncentrowany na centrum miasta. Jego celem jest ułatwienie dostaw przy minimalnym wpływie na przestrzenie społeczne oraz redukcja zagęszczenia ruchu miejskiego dzięki alternatywnej hybrydowej metodzie dostawy.

 

Nicholas Orie z California State University, USA, z "Mitsubachi" otrzymał Brązową Nagrodę. Rozwiązanie  Mitsubachi to modułowa, autonomiczna flota dronów, zintegrowana z magazynami i mikrocentrami miejskimi, zaprojektowana w celu usprawnienia procesu obsługi i organizacji towarów.

 

Wszyscy finaliści otrzymują nagrody pieniężne i będą mieli możliwość ubiegania się o sześciomiesięczny płatny staż w Toyota Material Handling Design Center, w Szwecji lub we Włoszech, oraz w Toyota Europe Design Centre, ED², we Francji.

 

Podczas tej edycji ED² docenił pomysł na rower E-Cargo, zaprojektowany przez Mariusa Cramera z Umeå Institute of Design w Szwecji.  Były prezes ED², Ian Cartabiano, obecnie wiceprezes Advanced Design w Calty Design Research w USA, wraz z jury, postanowili przyznać specjalną nagrodę temu projektowi.  Obecnie Marius odbywa swój 6-miesięczny staż w ED2 dzięki temu specjalnemu wyróżnieniu.

 

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się podczas Logiconomi 2022, wyjątkowego dwudniowego wydarzenia gromadzącego 600 specjalistów ds. Logistyki i liderów branży.

 

O Toyota Europe Design Development (ED2)

ED2 (Square) to europejskie studio advanced design zapewniające innowacyjne samochody koncepcyjne, zaawansowany design i przyszłość mobilności zarówno dla Toyoty, jak i Lexusa. Ostatecznym celem ED2 jest badanie trendów rynkowych i tworzenie innowacyjnych projektów mobilności i pojazdów, które odzwierciedlają europejskie upodobania do rynków światowych. Mały, ale zwinny zespół ED2 tworzy eksperymentalne koncepcje mobilności, zaawansowane, konkurencyjne i produkcyjne projekty dla marek Toyota i Lexus. Studio projektowe ED2 znajduje się w Sophia Antipolis, niedaleko Nicei na Lazurowym Wybrzeżu.  Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Kontakt z mediami

Toyota Material Handling Polska
Marcin Mańka, Marketing Manager
+48 22 753 20 00

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI >

Wyczyść wszystko