Toyota Industries Corporation zdobywa CDP A-list 2020 w sprawie zmian klimatu i bezpieczeństwa wodnego

Toyota Industries Corporation (TICO) znalazła się na liście A, co oznacza maksymalny wynik w ankietach przeprowadzonych przez CDP na temat zmian klimatu. Wynik ten osiągnęliśmy już trzeci rok z rzędu, a także po raz 2. w rankingu bezpieczeństwa wodnego. Toyota Material Handling Europe, lider w dziedzinie logistyki wewnętrznej wdraża lokalne inicjatywy, które w pełni wspierają Szósty Plan Działań Środowiskowych Toyota Industries.

Toyota Material Handling Europe wdrożyła politykę energetyczną w 2019 r. i zobowiązała się do przejścia w 100% na  odnawialną energię elektryczną  do końca marca 2021 r. w ramach naszej mapy drogowej do zerowej emisji z działalności operacyjnej do 2030 r.

Polityka energetyczna Toyota Material Handling opiera się na 3 filarach i celach na rok 2030:

  • Zerowa emisja netto z własnej działalności, z kamieniami milowymi dla energii elektrycznej o zerowej emisji dwutlenku węgla do 2021 r. i certyfikacją ISO 50001 dla wszystkich podmiotów do 2025 r.;
  • Mapowanie emisji w łańcuchu dostaw i współpraca z dostawcami w celu opracowania niskoemisyjnych alternatyw;
  • Opracowanie pełnej gamy produktów i rozwiązań o zerowej emisji dwutlenku węgla do 2030 r., z myślą o tym, że wszystkie rozwiązania działające u klientów będą bezemisyjne do 2050 r.

W ramach tego programu fabryka w Bolonii uruchomiła instalację fotowoltaiczną o oczekiwanej średniej produkcji 0,86 GWh energii odnawialnej w 2020 r. Jeszcze przed instalacją paneli słonecznych w czerwcu 2016 roku kupowaliśmy  energię elektryczną w 100% z odnawialnych źródeł energii. Dzięki obecnej instalacji, która pokrywa około jednej trzeciej naszego zużycia energii elektrycznej, aktywnie inwestujemy w zwiększenie nie tylko strony popytowej, ale także podaży odnawialnej energii elektrycznej w regionie Bolonii. Skutkuje to oszczędnością 370 ton CO2 rocznie "- mówi Andrea Raviolo, Sustainability Senior Manager, Toyota Material Handling Manufacturing Italy.Wyniki CDP zostały oficjalnie ogłoszone 9 grudnia 2020 r., A komunikat prasowy Toyota Industries Corporation znajduje się tutaj.

Niedawny wpis o naszej podróży w kierunku zerowej emisji, kliknij tutaj.

Przeczytaj więcej o szóstym planie działań Toyoty Industries na rzecz środowiska.

Informacje o CDP

CDP (dawniej Carbon Disclosure Project) to międzynarodowa organizacja pozarządowa założona w 2000 roku w Wielkiej Brytanii, której celem jest promowanie redukcji emisji gazów cieplarnianych, ochrony zasobów wodnych i ochrony lasów przez firmy i rządy.

W 2020 r., reprezentując 515 inwestorów instytucjonalnych (skala zarządzanych aktywów: 106 bln USD) i 150 korporacji zakupowych (koszty zamówień: 4 bln USD), przeprowadziła ankietę i ocenę największych korporacji na całym świecie.

Kontakt z mediami

Toyota Material Handling Polska
Marcin Mańka, Marketing Manager
+48 22 753 20 00

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI >

Wyczyść wszystko