Toyota Material Handling Europe otrzymuje trzy nagrody iF DESIGN AWARDS

Nagroda iF Gold 2022 dla BT Reflex serii E oraz nagroda iF Design dla Toyoty Traigo80. Koncepcja Ultralifter Toyoty otrzymuje nagrodę za doskonałość projektową.

Nagrody iF Design Awards są uznawane na całym świecie za standard doskonałości projektowej, recenzując zarówno produkty i usługi konsumenckie, jak i przemysłowe w ponad 80 różnych kategoriach. W konkursie biorą udział wiodący projektanci z firm takich jak Bosch, Samsung i Ferrari.

Projektry są oceniane przez 132 jurorów z ponad 20 krajów.W 2022  jurorzy roku ocenili prawie 11 000 zgłoszeń. W rundzie finałowej 75 ekspertów ds. projektowania oceniło zgłoszenia na podstawie pięciu różnych kryteriów: idea, formy, funkcji, zróżnicowania i wpływu.

Toyota Material Handling osiągnęła wspaniałe wyniki dzięki trzem nagrodom, w tym prestiżowej złotej nagrodzie dla wózka wysokiego składowania BT Reflex serii E.

Zwycięzcy nagrody iF DESIGN AWARD 2022 zostali uhonorowani w legendarnym berlińskim Friedrichstadt-Palast w poniedziałek, 16 maja 2022 r.  Ernesto Domínguez, prezes i dyrektor generalny Toyota Material Handling Europe, wziął udział w ceremonii i otrzymał złote trofeum na scenie od dyrektora generalnego iF Uwe Cremeringa.

 

 

Wózek wysokiego składowania BT Reflex serii E otrzymał nagrodę iF DESIGN AWARD 2022 Gold.

BT Reflex E-series to jedyny na świecie wózek widłowy z odchylaną kabiną. Został zaprojektowany w celu zmniejszenia ryzyka obciążenia kierowcy podczas powtarzalnych operacji.

Międzynarodowe jury złożone z ekspertów skomentowało swój wybór: "Zaprojektowanie idealnej maszyny to wysokie zamówienie, ale to właśnie Toyota zrobiła z nowym wózkiem wysokiego składowania BT Reflex serii E. Jest przykładem wyjątkowego wzornictwa w każdym wymiarze, podnosząc poprzeczkę pod względem bezpieczeństwa, ergonomii i efektywności energetycznej. Ten przyjazny dla operatora wózek jest zasłużonym Złotym Zwycięzcą".

BT Reflex został wprowadzony na rynek w maju 2021 r., A na początku tego roku otrzymał również nagrodę German Design Award.

Toyota Traigo80 – Elektryczny wózek widłowy – iF DESIGN AWARD 2022

W pełni pływający przedział kierowcy elektrycznego wózka z przeciwwagą Toyota Traigo 80 chroni kierowcę przed hałasem i wibracjami. Jest jednak wygodny, otwarty i bardzo przyjazny dla użytkownika. Ekran dotykowy zapewnia łatwą interakcję między wózkiem a operatorem. Napędzany baterią litowo-jonową wózek oferuje doskonałą ergonomię i solidną konstrukcję zarówno do pracy wewnątrz, jak i na zewnątrz, umożliwiając użytkownikom przejście na napęd elektryczny.

Toyota Ultralifter – Koncepcja drona paletowego o wysokim podnoszeniu

Zainspirowana myśleniem lean, Toyota Ultralifter to pojazd, który można wyszkolić do autonomicznego działania w cyfrowym bliźniaku prawdziwego magazynu. W ten sposób Ultralifter może nauczyć się rozpoznawaćludzi i przedmioty, a także podejmować decyzje i ustalać priorytetyniektórych działań. Ultralifter został zaprojektowany do pracy w zespole dzięki wbudowanej sztucznej inteligencji i współpracy w chmurze. Pozwala to na szybsze wdrażanie zautomatyzowanych rozwiązań w lokalizacjach klientów i elastyczność w ciągłej optymalizacji przepływu materiałów.

 

Oprócz trzech nagród Toyota Material andling europe, Toyota Industries Corporation otrzymała nagrodę iF Award za autonomiczny elektryczny ciągnik holowniczy.

Ciągnik ten jest przeznaczony do holowania wózków kontenerowych załadowanych bagażem i innymi ładunkami na lotniskach. Ten w pełni autonomiczny pojazd elektryczny o wysokich osiągach ma porównywalną sprawność do pojazdu z silnikiem spalinowym. Oprócz poprawy wydajności na ruchliwych lotniskach, przyczynia się do osiągnięcia bezemisyjnego transportu i logistyki.

Kontakt z mediami

Toyota Material Handling Polska
Marcin Mańka, Marketing Manager
+48 22 753 20 00

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI >

Wyczyść wszystko