Toyota Material Handling Europe otwiera Centrum Innowacji w Linköping w Szwecji

Toyota Material Handling Europe otwiera Centrum Innowacji w Linköping w Szwecji

Toyota Material Handling Europe uruchamia swoje pierwsze Centrum Innowacji, strategicznie zlokalizowane w sercu Linköping w Szwecji.

Linköping, położone około 35 kilometrów na północny wschód od zakładu w Mjölby, wyróżnia się jako jedno z najważniejszych szwedzkich ośrodków technologicznych. Miasto znane z wielu innowacyjnych start-upów i scaleupów, a także z Uniwersytetu w Linköping i RISE (szwedzkie instytuty badawcze). Toyota Material Handling Europe ma wielu partnerów i dostawców w mieście i jego okolicach, tak więc lokalizacja jest oczywistym wyborem.

Nowe Centrum Innowacji będzie dynamicznym miejscem, zapewniającym przestrzeń i zasoby zespołom wielofunkcyjnym, które będą mogły skoncentrować się na wprowadzaniu innowacji.


„Głównym celem jest przyspieszenie innowacji w firmie i przyciągnięcie nowych talentów poprzez obecność w pobliżu kompetentnych zasobów. Chcemy być aktywnym graczem na polu innowacji w Linköping” – mówi Johan Brynås, dyrektor ds. badań i innowacji w Toyota Material Handling Europe.

 

Staranny wybór lokalizacji

To strategiczne umiejscowienie wzmacnia sieć współpracy Toyota Material Handling i zwiększa jej potencjał w zakresie partnerstwa i przyspieszonego wzrostu.Celem firmy, zlokalizowanej na tym samym obszarze co Uniwersytet w Linköping i Park Naukowy Linköping, jest zwiększenie widoczności swojej marki i uzyskanie dostępu do najlepszych talentów w regionie.

„To strategiczne posunięcie przyniesie korzyści wszystkim poziomom badań i rozwoju, w które angażuje się nasza firma” – przyznaje Johan Brynås.

   

Erric Heitmann, starszy wiceprezes ds. badań i rozwoju oraz Johan Brynås, dyrektor ds. badań i innowacji, Toyota Material Handling Europe.    

Co znajdziesz w Centrum Innowacji

Centrum Innowacji będzie miejscem spotkań firm, przedsiębiorców i studentów nie tylko z pracownikami działu badań i rozwoju Toyota Material Handling, ale także startupami, studentami, tymczasowymi partnerami i innymi zainteresowanymi stronami.

Centrum składa się z:

  • przestrzeni kreatywnej współpracy
  • przestrzeń eventowa na 50–60 uczestników
  • sale konferencyjne różnej wielkości
  • showroom najnowszych innowacji i rozwiązań firmy

Przygotowania do otwarcia

Obecnie trwa tworzenie Centrum Innowacji, które ma zacząć odpowiadać różnorodnym potrzebom zespołów i projektów badawczo-rozwojowych Toyota Material Handling. Oficjalne otwarcie zaplanowano na koniec września. Oprócz tego, że będzie fizyczną przestrzenią spotkań, Centrum Innowacji będzie służyć jako centrum wydarzeń, hackatonów, warsztatów, wydarzeń prezentacyjnych, konkursów i nie tylko.

Kontakt z mediami

Toyota Material Handling Polska
Marcin Mańka, Marketing Manager
+48 22 753 20 00

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI >

Wyczyść wszystko