Toyota Material Handling Europe przedstawia piąty raport zrównoważonego rozwoju

Toyota Material Handling Europe opublikowała piąty raport zrównoważonego rozwoju zgodnie ze standardami GRI. W czasie globalnej pandemii firma w pełni osiągnęła 50% z 75 długoterminowych celów w zakresie ludzi, planety i dobrobytu.

Wizja i ambicja są kluczem do realizacji zmian. Łatwo jest założyć, że małe, mało wpływowe cele są najłatwiejsze do osiągnięcia, ale nasze doświadczenie mówi nam coś przeciwnego", mówi Ernesto Domínguez, prezes i dyrektor generalny Toyota Material Handling Europe.

W swoim piątym raporcie na temat zrównoważonego rozwoju Toyota Material Handling Europe potwierdza swoje ambicje, aby pozostać liderem w branży, również w zakresie zrównoważonego rozwoju. Wspierając cele zrównoważonego rozwoju swoich partnerów biznesowych, firma poprawia swój wpływ na zrównoważony rozwój w całym łańcuchu wartości. Po pierwszej dekadzie działań na rzecz klimatu, w której firma zmniejszyła bezwzględne emisje o 29%, firma zobowiązała się do ustanowienia celów opartych na nauce, aby pójść jeszcze dalej.

Toyota Material Handling Europe popiera Cele Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych i współpracuje z innymi, aby promować swoje priorytety zrównoważonego rozwoju we własnej firmie, z partnerami biznesowymi, a także ze społeczeństwem obywatelskim.

Od 2010 r. firma jest oficjalnym partnerem kampanii "Kampanie zdrowych i bezpiecznych miejsc pracy", inicjatywy Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy, EU-OSHA. Kampania 2020-22 koncentruje się na zapobieganiu zaburzeniom układu mięśniowo-szkieletowego związanym z pracą (MSD).

Od 2012 roku firma współpracuje z zewnętrzną agencją ratingową EcoVadis, a w 2021 roku uzyskała ocenę Platinum. Drugi rok z rzędu firma znajduje się w czołówce 1% z 75 000 dostawców na całym świecie. Fakt, że ponad 50% z 24 lokalnych podmiotów jest ocenianych na poziomie EcoVadis Platinum lub Gold, potwierdza wiodącą pozycję w zakresie zrównoważonego rozwoju w Europie.

"Firmy, które aktywnie pracują nad osiągnięciem priorytetów swoich klientów w zakresie zrównoważonego rozwoju, mają możliwość budowania silniejszych partnerstw wokół wspólnych priorytetów" – mówi Tom Schalenbourg, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Toyota Material Handling Europe

Właściciel firmy, Toyota Industries Corporation (TICO) w Japonii, jest jedną z mniej niż 40 korporacji na całym świecie z podwójną oceną A od CDP, wiodącego na świecie rankingu wydajności środowiskowej firm. Toyota Industries Corporation (TICO) jest jedną z pierwszych firm, które zobowiązały się do wdrożenia Protokołu z Kioto, począwszy od 1993 roku.

Emisja  CO2 w czterech największych fabrykach w Europie zmniejszyła się o 7 956 ton. W rezultacie fabryki te wyemitowały o 70% mniej CO2  niż w 2012 r., podczas gdy produkcja w tym samym okresie została podwojona. Jest to jeden z wielu powodów, dla których Toyota Material Handling Europe i około połowa jej spółek zależnych uzyskała ocenę "wybitną" lub "zaawansowaną" swoich praktyk zarządzania środowiskowego przez EcoVadis.

Kontakt z mediami

Toyota Material Handling Polska
Marcin Mańka, Marketing Manager
+48 22 753 20 00

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI >

Wyczyść wszystko