Toyota Material Handling Europe udostępnia system wspomagania operatora SEnS+ dla swojej gamy wózków z przeciwwagą

Zaprojektowany i zbudowany przez Toyotę inteligentny czujnik środowiskowy SEnS+ wykorzystuje moduł kamery stereoskopowej do wykrywania pieszych i obiektów znajdujących się za wózkiem widłowym. Wyjątkowy dynamiczny zasięg detekcji oparty na parametrach wózka wspomaga bezpieczeństwo transportu wewnętrznego i chroni operatorów podczas cofania.

System wspomagania operatora

SEnS+ to system wspomagania zaprojektowany do wspierania operatorów w unikaniu kolizji poprzez generowanie powiadomień i sterowanie wózkiem w celu zoptymalizowania bezpieczeństwa pracy przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiego poziomu wydajności i redukcji kosztów wynikających ze szkód. 

Jak to działa

Wykorzystując opracowane przez Toyotę algorytmy do odróżniania w obszarze detekcji pieszych od przeszkód, system wspomagania wykrywa i minimalizuje ryzyko kolizji podczas cofania, pomagając operatorom podjąć odpowiednie działania w przypadku wystąpienia takiego ryzyka. Zaprojektowana specjalnie dla wózków widłowych kamera stereoskopowa najpierw wykrywa przeszkody w obszarze detekcji jako nieruchome obiekty. Następnie, w drugim kroku, odróżnia od obiektów pieszych na podstawie charakterystyki ich stojącej i chodzącej sylwetki.  

Obszar detekcji składa się z trzech stref charakteryzujących się różnymi alertami i różną kontrolą prędkości w zależności od strefy i typu wykrytego obiektu.  System SEnS+ zapewnia ostrzeżenia dźwiękowe i wizualne, które operatorzy mogą łatwo zauważyć i zidentyfikować.  

Unikatowy dynamiczny zasięg detekcji uwzględnia prędkość i kąt skrętu wózka. Pozwala to na dokładne wykrywanie przeszkód przy jednoczesnej minimalizacji liczby fałszywych ostrzeżeń i niepotrzebnych zwolnień jazdy, tym samym zapewniając wysoki poziom produktywności i wydajności pracy. 

Podczas postoju operator jest powiadamiany o przeszkodach za wózkiem widłowym przed rozpoczęciem jazdy. Jeśli operator spróbuje cofnąć, gdy na drodze jazdy będzie wykryta przeszkoda, mechanizm zapobiegający ruchowi podczas ruszania ograniczy ruch wózka w celu zapewnienia bezpiecznej pracy. 

Wspieranie bezpieczeństwa pracy z systemem SEnS+

Priorytetem jest bezpieczeństwo ludzi, ale poprzez zapobieganie ryzyku kolizji lepiej chronione są także towary, regały czy inna infrastruktura. Oprócz unikania niechcianych uszkodzeń wózka i związanych z tym kosztów, system zapewnia, że wydajność i ergonomia operatora również pozostają na wysokim poziomie. 

System wspomagania operatora firmy Toyota można skonfigurować pod kątem konkretnego zastosowania i jest on obecnie dostępny w modelach Toyota Traigo48 i Toyota Tonero z przekładnią kinetyczną, a wkrótce pojawi się w kolejnych. Wydajność pracy może się różnić w zależności od rzeczywistych specyfikacji i stanu pojazdu, a także warunków w obszarze jego działania. Mogą wystąpić różnice w sposobie instalacji.

Kontakt z mediami

Toyota Material Handling Polska
Marcin Mańka, Marketing Manager
+48 22 753 20 00

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI >

Wyczyść wszystko