Toyota Material Handling Europe zachowuje kategorię Platinum w rankingu EcoVadis, wśród 1% najwyżej ocenianych przedsiębiorstw

Poczynając od 2012 roku, działalność spółki Toyota Material Handling Europe podawana jest ocenie przeprowadzanej przez EcoVadis, skupiającej się na kluczowych obszarach takich jak środowisko naturalne, prawa pracownicze i prawa człowieka, zrównoważone zamówienia i etyka. W ostatnich latach Toyota uzyskiwała wyniki na poziomie kategorii Gold, ale teraz - drugi rok z rzędu - spółce udało się zakwalifikować o kategorii Platinum. Jest to najwyższy możliwy wynik, dzięki któremu Toyota znalazła się w elitarnym gronie 1% najlepiej ocenionych firm z branży maszyn ogólnego przeznaczenia.

EcoVadis ocenia poziom zrównoważonego rozwoju u ponad 75 000 spółek na całym świecie, biorąc pod uwagę ich działania z zakresu ochrony środowiska oraz kwestie społeczne i etyczne. Platforma online, którą udostępnia EcoVadis, zapewnia możliwość przeprowadzenia teoretycznej oceny zrównoważonego rozwoju, umożliwiając 175 międzynarodowym firmom sprawdzenie pozycji rankingowej wybranych dostawców ze 155 krajów.

"Pełniąc swoją rolę, jestem zaangażowany w przecieranie ścieżek i dbanie o to, byśmy nadal integrowali zrównoważony rozwój z całą naszą działalnością" - twierdzi Ernesto Domínguez, Prezes i Dyrektor Generalny Toyota Material Handling Europe.


"System oceny EcoVadis jest dla nas bardzo ważny, ponieważ ułatwia naszym klientom wybieranie partnerów na przyszłość. Audyt ten pomaga nam pracować w obszarze Kaizen [ciągłego doskonalenia]. Jestem bardzo dumny z faktu, że jako pierwsi w branży obsługi materiałów znaleźliśmy się w kategorii Platinum. Utwierdza to naszych klientów w przekonaniu o naszej jakości, ale również pomaga nam spełnić obowiązek inspirowania innych do dążenia do osiągnięcia najwyższych standardów" - podsumował Domínguez.

Starania grupy w celu zwiększenia przejrzystości w sieci

Wszystkie europejskie fabryki i lokalne organizacje Toyota Material Handling Europe przechodzą coroczne badanie, które prowadzi do przydzielenia indywidualnej oceny każdej jednostce. Odpowiada to zainteresowaniu klientów na poziomie lokalnym - rosnącemu od 2020 roku.

 

Ponad 50% lokalnych jednostek TMHE osiąga obecnie oceny na poziomie Gold lub Platinum, co oznacza, że każda z nich indywidualnie znajduje się na takim samym poziomie jak 10% najlepiej ocenianych firm. Na dzień dzisiejszy, jednostki Toyota Material Handling UK, Toyota Material Handling Italia i Toyota Material Handling Manufacturing France zostały zaklasyfikowane do kategorii Platinum, zaś 11 innych jednostek lokalnych osiągnęło poziom Gold.

 

W 2018 roku EcoVadis przyznała Toyota Material Handling Europe jej pierwszą w historii nagrodę Supplier Excellence Award za „Największe zaangażowanie na poziomie grupy”. Toyota potraktowała to wyróżnienie jako zobowiązanie do przejrzystości w działalności wszystkich swoich lokalnych organizacji oraz zachętę do osiągnięcia kategorii Gold dla 30% swoich jednostek zależnych i znalezienie się wśród 3% najwyżej notowanych podmiotów w branży.

Kategoria „Platinum” 2021

EcoVadis poddaje ocenie cztery obszary. Waga każdego z obszarów różni się; najważniejsze są prawa pracownicze i prawa człowieka. W ramach każdego z obszarów Toyota Material Handling Europe otrzymała następującą ocenę:

0
Ogólny wynik
0
Prawa pracownicze i Prawa człowieka
0
Środowisko naturalne
0
Etyka
0
Zrównoważone zamówienia

O spółce Toyota Material Handling Europe

 

Toyota Material Handling Europe to europejska centrala Toyota Material Handling Group, należącej do Toyota Industries Corporation – globalnego lidera w branży wyposażenia do transportu materiałowego. Zaopatruje firmy od małych do wielkich z ponad 30 krajów Europy we wszelkie rodzaje wózków widłowych z przeciwwagą i w inne wyposażenie magazynowe. Świadczy ponadto usługi i opracowuje nowatorskie, wartościowe rozwiązania. Ponad 95% wózków wytwarzanych jest w fabrykach zlokalizowanych w Szwecji, Francji i Włoszech – wszystkie zgodnie ze standardami Systemu Produkcyjnego Toyoty (TPS). Przeczytaj więcej o tym, jak dynamicznie zwiększyć wydajność pracy w Twojej firmie! www.toyota-forklifts.eu.

O EcoVadis

EcoVadis jest najbardziej zaufanym na świecie dostawcą narzędzi służących ocenie zrównoważonego rozwoju, wykorzystania danych i poprawy wydajności pracy dla przedsiębiorstw będących częścią globalnych łańcuchów dostaw. W oparciu o wydajną platformę technologiczną i globalny zespół ekspertów, EcoVadis oferuje łatwe w użyciu i wdrożeniu narzędzia pomiarowe (scorecards), które zapewniają klientom szczegółowy wgląd w zagadnienia środowiskowe, społeczne i etyczne w 200 kategoriach zakupowych na terytorium 160 krajów. Liderzy branżowi tacy jak Johnson & Johnson, Verizon, L’Oréal, Subway, Nestlé, Salesforce, Michelin i BASF należą do ponad 75 000 firm skupionych w sieci EcoVadis. Wszystkie one posługują się tą samą metodologią w przeprowadzaniu ocen, realizacji współpracy i poprawy wyników w zakresie zrównoważonego rozwoju w celu wsparcia swoich marek, zapewnienia przejrzystości i innowacyjności swoich działań oraz przyspieszenia wzrostu. Dowiedz się więcej na ecovadis.com.

Wyczyść wszystko