Wózek Toyota BT Reflex serii E otrzymał German Design Award 2022

Wiodący w swojej klasie model wózka wysokiego składowania BT Reflex serii E firmy Toyota Material Handling otrzymał nagrodę German Design Award 2022. Jego wyjątkowa koncepcja projektowa uzyskała najwyższą ocenę i zapewniła sobie złoto.

"Cieszymy się, że zdobyliśmy tak prestiżową nagrodę, nagroda jest zasługą naszego ciężko pracującego i kreatywnego zespołu, który dostarcza jedyny na świecie wózek wysokiego składowania z odchylaną kabiną. Jesteśmy dumni, że możemy kontynuować tradycję Toyoty bycia innowacyjnymi liderami na arenie projektowania logistycznego" – mówi Magnus Oliveira Andersson, szef działu projektowania w Toyota Material Handling Europe.

Sprawdzona innowacja

German Design Awards to międzynarodowe nagrody przyznawane przez Niemiecką Radę Wzornictwa w celu uhonorowania unikalnych trendów w projektowaniu. W kategorii "Doskonały projekt produktu"  seria BT Reflex E została nagrodzona Złotem przez międzynarodowe jury złożone z ekspertów. To nie pierwszy raz, kiedy wózek widłowy Toyoty otrzymał specjalne wyróżnienie pod względem wzornictwa. Poprzednie modele Bt Reflex serii O i R zdobyły nagrody w 2017 i 2018 roku. Co więcej, poprzednia seria E z unikalną odchylaną kabiną również zdobyła nagrodę Red Dot "Best of the Best Award" w 2018 roku. 

Toyota od lat jest światowym liderem innowacji w swojej branży. Dzięki nowej serii BT Reflex wyznacza standardy w zakresie bezpieczeństwa, ergonomii i efektywności energetycznej. BT Reflex serii E to jedyny na świecie wózek wysokiego składowania z odchylaną kabiną. Został zaprojektowany w celu zmniejszenia ryzyka obciążenia kierowcy w powtarzalnych zastosowaniach. Nowy model tworzy nową jakość dzięki sprawdzonym innowacjom, w tym zupełnie nowemu kolorowemu ekranowi dotykowemu, który jest łatwo dostępny i intuicyjny.  Ergonomia i umieszczenie kierowcy w centrum projektu jest zawsze priorytetem dla zespołu projektowego Toyoty.

Połączenie jakości z wydajnością

Jury German Design Awards: "Zaprojektowany do pracy w magazynach wysokiego składowania, wózek wysokiego składowania BT Reflex serii E zachwyca wyjątkową koncepcją projektową. Jednocześnie konstrukcja łączy jakość z wydajnością kładąc jednocześnie nacisk na bezpieczeństwo użytkowania. Użyteczność i nowoczesna stylistyka produktu tworzą niepowtarzalną całość".

Wszystkie zwycięskie projekty zostaną zaprezentowane publiczności na wystawie German Design Awards 2022, która odbędzie się w Museum für angewandte Kunst we Frankfurcie w dniach 11-27 lutego 2022 r.

Rówinież publiczność ma szansę wybrać swoich faworytów spośród laureatów nagrody. Po zarejestrowaniu się każdy może oddać swój głos do 28 stycznia 2022 r. Projekt z największą liczbą głosów zostanie nagrodzony nagrodą Public Choice Award w lutym 2022 r.

Przeczytaj więcej o Toyocie BT Reflex E-series na stronie German Award i zagłosuj

Dowiedz się więcej o naszej ofercie wózków wysokiego składowania

Kontakt z mediami

Toyota Material Handling Polska
Marcin Mańka, Marketing Manager
+48 22 753 20 00

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI >

Wyczyść wszystko