Wózki Toyota przy rozładunku An-225 Mrija

Największy na świecie samolot transportowy An-225 Mrija (Marzenie) dostarczył 14 kwietnia 80 ton środków ochrony osobistej przeznaczonych dla polskich szpitali.

Operacje logistyczne na płycie lotniska związane z rozładunkiem Antonowa okazały się nie lada wyzwaniem. W krótkim czasie ładownie musiało opuścić  ponad 400 palet z kombinezonami ochronnymi i maseczkami. Firma Welcome Airport Services obsługująca rozładunek zwróciła się do Toyota Material Handling Polska o wsparcie sprzętowe w przeprowadzeniu tej operacji. Pomimo okresu świątecznego poprzedzającego przylot samolotu podjęliśmy się tego wyzwania.  4 godziny przed lądowaniem, kiedy samolot znajdował się jeszcze 2500 km od Warszawy z naszego magazynu wyruszyło wsparcie w postaci 2 czołowych wózków elektrycznych Toyota Traigo 1,6 t.  Na 2 godziny przed lądowaniem wózki czekały już  przygotowane przez naszych techników na płycie lotniska.

Tak szybka reakcja i dostawa gotowych do działania wózków była możliwa dzięki wysokiej sprawności i zaangażowaniu naszej załogi oraz idei dostaw just-in-time ,która od lat jest stałym elementem naszej codziennej pracy. Jesteśmy dumni, że mieliśmy swój udział w przedsięwzięciu, które pomoże ratować życie i zdrowie wielu ludzi w Polsce.

Kontakt z mediami

Toyota Material Handling Polska
Marcin Mańka, Marketing Manager
+48 22 753 20 00

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI >

Wyczyść wszystko