Odkryj naszą wizję przyszłości w zakresie odchudzonego zarządzania

Inteligentne wózki od Toyota

Połącz swoje wózki, aby mieć większą kontrolę nad operacjami

Inteligentne wózki są wyposażone w sprzęt do telematyki, który umożliwia łatwe łączenie się z I_Site, aplikacją umożliwiającą monitorowanie wykorzystania wózków i zachowania kierowców. Jednym kliknięciem można aktywować technologię, która umożliwia ci monitorowanie operacji i wykorzystywanie tych danych do doskonalenia wybranych obszarów.

Odchudzona logistyka oraz utrzymanie ciągłości przepływu pracy stanowią wyzwanie na teraz i na przyszłość. Nasze rozwiązania? Praca zespołowa wykonywana przez wózki dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji, umożliwiającej wysyłanie odpowiednich wózków do odpowiedniego miejsca we właściwym czasie. Wszystko po to, by zapewnić maksymalną wartość dodaną oraz najwyższą możliwą optymalizację operacji, a także zapobiec stratom energii, czasu i przestrzeni.

Nasza filozofia Logiconomi

Koncentrowanie się na wydajności procesów logistycznych

 • Współpraca za wszystkimi partnerami w celu wdrażania najnowszych trendów
 • Znajdowanie odpowiedzi
 • Pełna historia serwisowa

Dzięki naszej filozofii Logiconomi zadajemy pytania i znajdujemy na nie odpowiedzi - staramy się współpracować z klientami oraz koncentrującymi się na przyszłości partnerami, by już dzisiaj określać potrzeby jutra oraz dostarczać produkty i usługi, które pozwolą je spełnić.

Współpraca

Rozwiązania logistyczne na dziś i na jutro

Globalne trendy, takie jak handel elektroniczny i cyfryzacja, powodują że sektor transportu wewnętrznego materiałów całkiem szybko zmienia się i przystosowuje do ich wymogów. Dlatego też współpracujemy z takimi partnerami jak nasza siostrzana firma Vanderlande oraz Microsoft w zakresie rozwiązań logistycznych na dziś i na jutro.

Świeże i innowacyjne myślenie o obsłudze ładunków

Częścią tego podejścia jest program nagród dla studentów Logiconomi, który ma na celu zachęcenie do świeżego i innowacyjnego myślenia o obsłudze materiałów. Konkurs projektowania Toyota Logistic Design Competition został ogłoszony w celu otwarcia dialogu z młodymi projektantami i zachęcenie ich do tworzenia świeżych idei. Po sukcesie pierwszej edycji ogłoszono konkurs Toyota Logistics Engineering Challenge, który postawił wyzwanie przed studentami inżynierii w zakresie tworzenia innowacyjnych i jednocześnie wykonalnych rozwiązań inżynieryjnych.

Konwencja LOGICONOMI

Wiemy, że musimy zachować otwartość i elastyczność w odniesieniu do przyszłych trendów w technologiach logistycznych, a współpraca z klientami i podobnie myślącymi dostawcami jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu w tej materii. Naszym celem jest dzielenie się naszą wizją z klientami i wspomaganie ich w zwiększaniu wydajności na każdym etapie procesu. Dla nas jest to ciągły proces - nazywamy go Logiconomi. Konwencja Logiconomi pozwoliła nam na podzielenie się naszymi pomysłami, zdobycie cennych opinii oraz przedstawienie koncepcji odchudzonego zarządzania naszym klientom.

Inteligentne wózki

Skorzystaj z naszego uhonorowanego wieloma nagrodami rozwiązania I_Site, dzięki któremu wózki stają się prawdziwie inteligentnymi urządzeniami

 • Monitoruj wydajność wózków i operatorów
 • Podnieś poziom bezpieczeństwa
 • Zredukuj koszty

Nasza filozofia, dzięki której transport wewnętrzny staje się bezpieczniejszy i wydajniejszy. Dzięki podłączeniu do systemu I_Site wózki widłowe Toyoty stają się inteligentnymi maszynami, którymi można zarządzać w niezwykle skuteczny i wydajny sposób.

Tak właśnie działa I_Site >

Automatyzacja

Zacznij od prostych rozwiązań automatycznych

Dzięki oferowanemu przez Toyota Material Handling automatycznemu ciągnikowi Autopilot TAE050, automatyzacja procesów nie jest już kosztownym i skomplikowanym zadaniem. Bezwidłowe urządzenie TAE050 jest proste w montażu i uruchomieniu. Porusza się po wyznaczonej taśmą magnetyczną trasie i stosuje się do poleceń wydawanych przez umieszczone w podłodze znaczniki.

Chcesz dowiedzieć się więcej o wózkach automatycznych? >

Przejdź na rozwiązania półautomatyczne

W celu optymalizacji magazynowych operacji kompletacji, oferujemy zdalnie sterowane wózki do kompletacji zamówień. Nasze niskopoziomowe wózki do kompletacji zamówień 1,2 t i 2,5 t - t-mote, są dostępne jako wózki półautomatyczne ze zdalnym sterowaniem i zapewniają o 20% większą wydajność, wyższy poziom bezpieczeństwa w magazynie i mniejsze zmęczenie operatora.

Odkryj gamę półautomatycznych wózków do komplementacji zamówień >

automatyzacja

Przejście na w pełni zautomatyzowane rozwiązania

Czy jesteś gotów na to, by wykonać kolejny krok do częściowej lub pełnej automatyzacji swojego magazynu?

Mamy duże doświadczenie w uruchamianiu tego rodzaju obiektów w całej Europie. Zawsze będziesz mógł liczyć na wsparcie doświadczonego zespołu naszych ekspertów pracujących w centrum rozwiązań logistycznych w Geteborgu - europejskiej stolicy automatyzacji.

Rozwiązania wspierające zrównoważony rozwój

Rozwiązania wspierające zrównoważony rozwój

W jaki sposób Toyota może mi pomóc?

 • Poprawa poziomu bezpieczeństwa mojej działalności
 • Ograniczenie negatywnego wpływu mojej firmy na środowisko
 • Podniesienie wydajności moich procesów

Poznaj nasze podejście do zrównoważonego rozwoju >

Rozwiązania energetyczne

 • Monitorowanie i zmniejszanie ilości zużywanej przeze mnie energii
 • Eksploatowanie naszych wydajnych energetycznie wózków z akumulatorami litowo-jonowymi
 • Korzystanie z naszych innowacyjnych rozwiązań z ogniwami paliwowymi

Dowiedz się więcej o technologii akumulatorów litowo-jonowych >

T-ONE: Inteligentne oprogramowanie z zakresu automatyki firmy Toyota

Oprogramowanie T-ONE jest instalowane w postaci warstwy integrującej, która za pomocą funkcji Toyota Autopilot komunikuje się z pojazdami sterowanymi automatycznie (AGV) oraz z istniejącą infrastrukturą, taką jak systemy zarządzania magazynami, identyfikacji towarów i innymi urządzeniami do obsługi i podawania materiałów. Inteligentne oprogramowanie oferuje solidność i optymalizuje wykorzystanie zasobów magazynu. Zapewnia elastyczność, płynną integrację oraz ciągłą pracę.

Rozwiązania nawigacyjne

Aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa i wydajności, możemy wdrożyć w Twoim magazynie system RFID, który umożliwia bezpośrednie przesyłanie komend do wózków. Jest to niezwykle przydatne rozwiązanie, doskonale sprawdzające się przy różnych stopniach automatyzacji. Pozwala ono na przekazywanie do zautomatyzowanych pojazdów informacji o ich otoczeniu. Rozwiązania nawigacyjne umożliwiają komunikację pomiędzy magazynem i wózkiem - dzięki nim pojazdy wiedzą, gdzie kończy się regał, albo gdzie dokładnie zlokalizowane jest konkretne gniazdo.

Zarządzanie flotą Toyota I_Site

Zarządzanie flotą Toyota I_Site

I_Site łączy Twoją flotę, zbiera dane i zapewnia ogląd bieżącej sytuacji oraz podpowiada, jak optymalizować pracę.

Dowiedz się więcej >

Wózki automatyczne

Wózki automatyczne

Wiele firm korzysta z rozwiązań umożliwiających automatyzację procesów transportowych. Oferowana przez nas gama zautomatyzowanych wózków i transporterów wykorzystuje zaawansowane, elastyczne technologie przyczyniające się do wzrostu poziomu wydajności kosztowej i energetycznej operacji transportowych.

Dowiedz się więcej >

Aktywny Układ Stabilizacji (SAS)

Aktywny Układ Stabilizacji (SAS)

Owo innowacyjne rozwiązanie zdecydowanie podnosi poziom bezpieczeństwa pracy oraz przyczynia się do zmniejszenia poziomu zmęczenia kierowcy i ogólnych kosztów eksploatacji. Dynamiczny układ wykrywa wszelkie oznaki niestabilności wózka i automatycznie podejmuje odpowiednie działania korygujące.

Dowiedz się więcej >

System Produkcyjny Toyoty (TPS)

System Produkcyjny Toyoty (TPS)

W działalności produkcyjnej stosujemy zasadę „lean manufacturing” i pracujemy zgodnie z systemem typu „pull”, co oznacza, że produkujemy tylko to, co zamawiasz.

Dowiedz się więcej >

Wyczyść wszystko