SpotMe - System ostrzegawczy dla bezpieczniejszego środowiska pracy

Magazyny to zatłoczone, szybko zmieniające się środowiska, w których istnieją bardzo ograniczone zasady ruchu. SpotMe stworzyliśmy, by zapobiec wypadkom w tego typu środowiskach.

Bezpieczny magazyn

By zwiększyć poziom bezpieczeństwa magazynu, wszyscy muszą współpracować. Na otoczenie szczególną uwagę muszą zwracać zwłaszcza kierowcy wózków widłowych i piesi. W ruchliwych obszarach widoczność może być słaba, co stwarza wysokie ryzyko, staramy się tego unikać poprzez SpotMe. W celu zapewnienia ochrony pracowników, wózków widłowych i towarów, SpotMe ostrzega kierowców wózków oraz pieszych o niebezpieczeństwie potencjalnej kolizji.

Jak dokładnie działa SpotMe?

Zasadniczo SpotMe składa się z czujników kierunkowych wrażliwych na promieniowanie podczerwone, które wykrywają ruch lub obecność wózków i pieszych, na skrzyżowaniach korytarzy. W przypadku wykrycia niebezpieczeństwa kolizji aktywowana jest jednostka ostrzegawcza SpotMe, która pomaga uniknąć wypadku.

Moduł SpotMe

Jakie są inne korzyści SpotMe?

  • Pod względem bezpieczeństwa, naprzemienne migające światła (diody LED) są znacznie bardziej skuteczne w zapobieganiu wypadkom niż migające światła ostrzegawcze lub inne rodzaje świateł ostrzegawczych.
  • Jeśli chodzi o efektywność energetyczną, mniej hamowań awaryjnych - a co za tym idzie lepszy sposób jazdy - pomaga to zmniejszyć ryzyko upadku towarów i pomaga utrzymać wózek w lepszym stanie i jednocześnie oszczędzać energię.
  • Jeśli chodzi o elastyczność, SpotMe może być używany na skrzyżowaniach, w narożnikach, na drzwiach i wyjściach itp. Jednostka ostrzegawcza może być podłączona do osobnej baterii lub do sieci.

System SpotMe jest łatwy w montażu

Możesz zainstalować go samodzielnie, nasi technicy mogą także zainstalować go za Ciebie! Urządzenia po prostu mocuje się do ścian, bez konieczności dokonania konfiguracji floty wózków. Bateria czujnika wytrzymuje do 3 lat.

Zobacz również

Gama naszych produktów

Gama naszych produktów

Przyjrzyj się pełnej gamie naszych wózków widłowych, w tym w wersjach dostosowanych do wysokiego składowania, wózków paletowych oraz wózków do kompletacji zamówień.

Dowiedz się więcej >

Aktywny Układ Stabilizacji (SAS)

Aktywny Układ Stabilizacji (SAS)

Owo innowacyjne rozwiązanie zdecydowanie podnosi poziom bezpieczeństwa pracy oraz przyczynia się do zmniejszenia poziomu zmęczenia kierowcy i ogólnych kosztów eksploatacji. Dynamiczny układ wykrywa wszelkie oznaki niestabilności wózka i automatycznie podejmuje odpowiednie działania korygujące.

Dowiedz się więcej >

Sprzedaż detaliczna i działalność magazynowa

Sprzedaż detaliczna i działalność magazynowa

Pomagamy przedsiębiorcom w minimalizowaniu liczby operacji transportowych oraz jak w najszybszej realizacji całego procesu - od przyjęcia towarów, aż po dostarczenie ich do punktu odbioru.

Dowiedz się więcej >

Zarządzanie flotą Toyota I_Site

Zarządzanie flotą Toyota I_Site

I_Site łączy Twoją flotę, zbiera dane i zapewnia ogląd bieżącej sytuacji oraz podpowiada, jak optymalizować pracę.

Dowiedz się więcej >

Wyczyść wszystko