Toyota I_Site on tablet

Dzięki aplikacji do zarządzania flotą I_Site od Toyoty firma Danske Fragtmænd poprawia swoją produktywność i bezpieczeństwo

Firma logistyczna Danske Fragtmænd wdrożyła narzędzie do zarządzania flotą I_Site w swoim zakładzie w Taulov w Danii. Otworzyło to przed nią drzwi do świata danych oraz do możliwości zapobiegania wypadkom i obrażeniom, szkolenia pracowników, poprawy przepływów pracy oraz optymalizacji kosztów eksploatacyjnych każdego wózka widłowego.

Fakty i dane

Informacje o Danske Fragtmænd

Bramy zakładu duńskiej spółki logistycznej w Taulov codziennie przekracza ponad 200 samochodów ciężarowych i 90 naczep. 42 wózki wykonują swoją pracę w magazynie o powierzchni 4 000 m2, znajdującym się tuż obok placu terminalu o powierzchni 16 000 m2.

Wszystko pod kontrolą systemu zarządzania flotą

„Współpracujemy z Toyota Material Handling już od wielu lat, polegając na tej firmie w zakresie leasingu i serwisowania naszego sprzętu do transportu wewnętrznego, który obejmuje niewielkie elektryczne sztaplarki, ale również 6-tonowe wózki widłowe” - mówi Koordynator ds. Działalności Operacyjnej, Bjarne Kristensen. Dokonany przez Bjarne wybór firmy Toyota opierał się na zaufaniu firmy do oferowanej przez Toyotę jakości sprzętu oraz do dokonywanych przez jej serwisantów napraw. Kolejnym czynnikiem był łatwy dostęp do przeglądu codziennego wykorzystania floty spółki oraz generowanych przez nią kosztów, dzięki przyjaznej dla użytkownika aplikacji Toyota I_Site.

Każdy wózek w zakładzie jest połączony z narzędziem do zarządzania flotą I_Site, które zbiera wszystkie dane dotyczące jego ruchu. Wszystkie wózki są również wyposażone w czujniki wstrząsów, które wykrywają wszelkie kolizje - od delikatnych zetknięć po silne uderzenia. Dane z czujników wstrząsów są rejestrowane w narzędziu do zarządzania flotą I_Site.

„Około połowa naszych wózków jest wyposażona w funkcję Smart Access, co oznacza, że pracownicy muszą zalogować się do pojazdu, zanim będą mogli go uruchomić. Wszyscy pracownicy mają bransoletki z chipami RFID, za pomocą których uzyskują dostęp do wózków. W ten sposób zawsze mamy kontrolę nad tym, kto i kiedy używa danego wózka” - mówi Bjarne Kristensen.

Łatwy i przejrzysty wgląd w pracę wózków

„I_Site to inteligentna aplikacja: daje mi szczegółowy wgląd w różne obszary, takie jak ładunki przenoszone przez wózki, obchodzenie się ze sprzętem przez pracowników, możliwe problemy w zakresie bezpieczeństwa, itp.” - mówi Koordynator ds. Działalności Operacyjnej, Bjarne Kristensen. Firma Danske Fragtmænd ściśle współpracuje z personelem wsparcia Toyota Material Handling i w każdy poniedziałek rano otrzymuje szczegółowy raport na temat swojej floty. Danske Fragtmænd określa, jakie informacje powinien zawierać raport i jak powinien być prezentowany. Kierownictwo firmy może również logować się do narzędzia I_Site z komputera lub aplikacji na smartfona i pobierać potrzebne dane.

„Narzędzie to zapewnia niesamowitą przejrzystość moich operacji. W razie wypadku otrzymuję dokładne szczegóły na jego temat oraz informację o tym, kto prowadził wózek. Widzę wzorce w kolizjach lub sytuacjach grożących wypadkiem, które mogę śledzić. Dzięki dokładnej i opartej na faktach wiedzy mogę skutecznie redukować koszty i zwiększać poziom bezpieczeństwa” - mówi Bjarne.

Jak I_Site tworzy bezpieczniejsze miejsce pracy

Dzięki wykorzystaniu I_Site do monitorowania operacji rozwiązywanych jest wiele małych i dużych problemów, które pojawiają się podczas normalnego dnia pracy, takich jak:

  • Identyfikowanie sytuacji, gdy wózki zostały zaparkowane w niewłaściwym miejscu lub mają niski poziom naładowania akumulatora, co umożliwia rozwiązanie problemu.
  • Stosowanie ograniczeń prędkości w pojazdach używanych przez mniej doświadczonych pracowników lub pracowników tymczasowych, dzięki czemu umożliwia się im zdobycia doświadczenia przy jednoczesnym zwiększeniu bezpieczeństwa w miejscu pracy w wdrażania do pracy.
  • Przesyłanie automatycznych komunikatów bezpośrednio do operatora oraz/lub automatyczna redukcja prędkości w przypadku zarejestrowania dużych wstrząsów.
  • Wykorzystywanie analiz raportów z I_Site jako podstawy codziennych spotkań zarządu z liderami zespołów lub do wyboru „pracownika miesiąca”, który przyczynił się do zwiększenia bezpieczeństwa i obniżenia kosztów.
  • Informowanie, kiedy dany wózek należy wymienić.

3 wskazówki dotyczące optymalizacji operacji

Zarządzanie flotą to droga naprzód dla Danske Fragtmænd: „I_Site pozwala zoptymalizować działalność i związane z nią koszty” - mówi Bjarne Kristensen. Ma on 3 proste wskazówki dla kierowników magazynów:

  1. „Zaopatrz się w narzędzie do zarządzania flotą;
  2. Dowiedz się, jak w pełni wykorzystać narzędzie do zarządzania flotą i dostosować je do swoich operacji;

Skorzystaj z funkcji wsparcia, aby uzyskać pomoc w jak najlepszym korzystaniu z narzędzia.”

Zobacz również

Zarządzanie flotą Toyota I_Site

Zarządzanie flotą Toyota I_Site

I_Site łączy Twoją flotę, zbiera dane i zapewnia ogląd bieżącej sytuacji oraz podpowiada, jak optymalizować pracę.

Dowiedz się więcej >

Inteligentne wózki widłowe Toyota

Dowiedz się więcej o połączonych i inteligentnych wózkach magazynowych.

Dowiedz się więcej >

Lepsza obsługa dzięki inteligentnym wózkom

W jaki sposób zintegrowana telematyka przyczynia się do lepszej obsługi serwisowej?

Dowiedz się więcej >

Nasze podejście do zrównoważonego rozwoju

Nasze podejście do zrównoważonego rozwoju

Dzięki wspólnemu wysiłkowi podnosimy poziom bezpieczeństwa, ograniczamy negatywny wpływ na środowisko i optymalizujemy procesy biznesowe.

Dowiedz się więcej >

Wyczyść wszystko