Glud & Marstrand rozpoczyna podróż ku automatyzacji wraz z Toyotą

Rozwój firmy opakowaniowej wymaga automatyzacji, aby zagwarantować wydajną i bezpieczną logistykę w celu zwiększenia jej konkurencyjności biznesowej.

Informacje o firmie Glud & Marstrand
Glud & Marstrand jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań opakowaniowych dla przemysłu spożywczego i jest własnością Mexican Envase Universales Group. Fabryka Glud & Marstrand w Odense obejmuje 85 000 m2 powierzchni przeznaczonej dla produkcji, magazynów i administracji, podzielonych na kilka budynków o długich trasach transportowych, z wieloma zakrętami, wąskimi przejściami i odcinkami zewnętrznymi.

Fakty i liczby

  • Firma: Glud & Marstrand
  • Lokalizacja: Odense, Dania
  • Branża: produkcja
  • Pojazdy: 2 stackery SAE Autopilot 

Rozwój wymaga większej wydajności i większego bezpieczeństwa


Glud & Marstrand dostarcza klientom na całym świecie nowoczesne rozwiązania w zakresie opakowań. Wymaga to wydajnej i bezpiecznej logistyki wewnętrznej, potwierdzają menedżerowie logistyki Nikolaj Sonne i Claus Graff Gade. „Nasze drogi transportowe były zbyt długie i wymagały bardziej efektywnej logistyki wewnętrznej pomiędzy drukarnią a produkcją”. W ostatnich latach firma nie tylko odnotowała pozytywny rozwój. Jednocześnie istniała potrzeba poprawy bezpieczeństwa w celu uniknięcia wypadków przy pracy. Menedżerowie logistyki skontaktowali się z wieloma dostawcami AGV i ostatecznie zdecydowali się na współpracę z Toyota Material Handling, z którą mieli już pozytywne doświadczenia.

Podróż ku automatyzacji: krok po kroku


Toyota dostarczyła kompleksowe rozwiązanie, które składało się z dwóch zautomatyzowanych stackerów, trasy opartej na reflektorach oraz traktów transportowych pełniących jednocześnie rolę magazynu palet z płytami. AGV automatycznie odbierają płyty i transportują je do żądanych miejsc. Wdrożenie AGV, tzw. rozwiązanie A-do-B, składało się z dwóch etapów. Na początku 2017 roku dwa wózki AGV zostały wdrożone do obsługi części transportu wewnętrznego w drukarni. „Trzeba było wziąć pod uwagę wiele środków bezpieczeństwa związanych z obsługą i transportem płyt o ostrych krawędziach na ciężkich paletach”, mówi Claus Graff Gade.

W drugiej fazie obszar druku został połączony z wyrobami gotowymi pochodzącymi z produkcji puszek. W ten sposób uzyskano łączny dystans 565 metrów, nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz nad rampą przeładunkową, przecinając ruch samochodów ciężarowych, które odbierają lub dostarczają towar do fabryki. „Dodatkowa warstwa asfaltu na zewnętrznych odcinkach trasy wózków AGV zapewnia równą i stabilną nawierzchnię, na tym samym poziomie jak w pomieszczeniach zamkniętych. Zainstalowaliśmy również sygnalizatory świetlne, aby zapewnić, że wózki AGV i samochody ciężarowe nie będą się zderzać”.

 

Nowy sposób myślenia w miejscu pracy


Kierownicy ds. logistyki potwierdzają, że AGV pracują zarówno technicznie, jak i z punktu widzenia bezpieczeństwa w doskonały sposób, co okazuje się być znacznym usprawnieniem wewnętrznej efektywności logistycznej. „Największym wyzwaniem, jakie niosą ze sobą AGV, nie jest technologia, lecz zachowanie i kultura na stanowisku pracy. Jako menedżerowie ds. logistyki obaj podkreśliliśmy w naszej komunikacji, że celem nie jest zwalnianie pracowników i że podejmujemy działania krok po kroku”, mówi Nikolaj Sonne.

Automatyzacja wspiera konkurencyjność przedsiębiorstw


„To tylko nasze pierwsze kroki na drodze do automatyzacji, a dotychczasowe doświadczenia są dla nas cenne, ponieważ planujemy coraz większą automatyzację w przyszłości”, mówi Nicolaj Sonne. Pracownicy widzą, że tworzy to wysokie bezpieczeństwo w miejscu pracy, eliminuje powtarzające się procesy robocze i przyczynia się do zwiększenia wydajności. Tak więc Glud & Marstrand, zamiast stwarzać zagrożenie dla miejsc pracy, postrzega automatyzację jako ochronę miejsca pracy w obliczu rosnącej konkurencji biznesowej.

Zobacz nasze rozwiązania automatyczne

Zobacz również

Wózki automatyczne

Wózki automatyczne

Wiele firm korzysta z rozwiązań umożliwiających automatyzację procesów transportowych. Oferowana przez nas gama zautomatyzowanych wózków i transporterów wykorzystuje zaawansowane, elastyczne technologie przyczyniające się do wzrostu poziomu wydajności kosztowej i energetycznej operacji transportowych.

Dowiedz się więcej >

Elektryczne wózki podnoszące

Elektryczne wózki podnoszące

Elektryczne wózki podnoszące Staxio są odpowiednie do szerokiego zakresu zastosowań w transporcie wewnętrznym oraz charakteryzują się szybkością, dużą mocą i łatwością eksploatacji.

Dowiedz się więcej >

Innowacje i technologie przyszłości

Innowacje i technologie przyszłości

Smart Logistics oraz Logiconomi już dzisiaj stanowią źródło rozwiązań pozwalających nam na realizację naszej wizji przyszłości.

Dowiedz się więcej >

Gama naszych produktów

Gama naszych produktów

Przyjrzyj się pełnej gamie naszych wózków widłowych, w tym w wersjach dostosowanych do wysokiego składowania, wózków paletowych oraz wózków do kompletacji zamówień.

Dowiedz się więcej >

Wyczyść wszystko