Automatyczny wózek podnoszący z baterią li-Ion od Toyota

Jeden AGV od Toyota realizuje wiele zadań w Haval

Aby zwiększyć efektywność transportu wewnętrznego, Haval zwrócił się do Toyota o wdrożenie automatycznego wózka podnoszącego z baterią litowo-jonową, przy ograniczeniu działań AGV i ruchów palet do minimum.

Fakty i dane

Firma: Haval
Lokalizacja: Gemert, Holandia
Sektor: Produkcja
Rozwiązania: 1 automatyczny wózek podnoszący, 1 platformowy wózek paletowy


O firmie Haval

Haval od ponad 30 lat produkuje materiały jednorazowego użytku i opakowania dla branży spożywczej Działania rozwojowe i opracowywanie innowacji odbywają się wewnętrznie i stanowią część działalności firmy. Dzięki wprowadzaniu ciągłych innowacji zarówno w zakresie technik produkcji, jak i asortymentu, Haval stał się specjalistą w zakresie sztućców, szklanek i kieliszków oraz opakowań. Każdego roku około 5 miliardów jednorazowych produktów opuszcza ultranowoczesny zakład produkcyjny w Gemert i wyrusza w drogę do klientów w całej Europie.

Automatyzacja zwiększa poziom efektywności operacyjnej

Po rozbudowie obszaru produkcji trzy lata temu, Haval chciał również zwiększyć efektywność operacyjną dzięki automatyzacji. Istniejące procesy produkcji już w znacznym stopniu korzystają z automatyzacji, więc znalezienie zautomatyzowanego rozwiązania w zakresie transportu wewnętrznego było dla Haval logicznym kolejnym krokiem.

Haval zwrócił się do Toyota Material Handling w celu skonfigurowania w pełni zautomatyzowanego przepływu pracy. W praktyce oznacza to ograniczenie działań AGV i ruchów palet do minimum.

Automated li-ion stacker

Automatyczny wózek podnośnikowy SAE realizuje teraz transport z obszaru produkcji do magazynu oraz zwrot pustych palet do obszaru pakowania i produkcji. AGV jest sterowany przez zamontowane na suficie czujniki, wykrywające pełne palety na stacji odbioru. Zautomatyzowane rozwiązanie jest wyposażone w akumulator litowo-jonowy i możliwość ładowania okazjonalnego, co umożliwia pojazdowi automatyczne korzystanie ze stacji ładowania, gdy tylko jest to możliwe. Oprogramowanie kierujące wózkami SAE Toyota komunikuje się z drzwiami i pakowarką, umożliwiając sprawne działanie.

Bardziej wydajna praca i mniej szkód


„Współpraca pomiędzy Toyota i Haval przebiegała bardzo dobrze od początku do końca” - mówi Roel van Dijk, menadżer ds. łańcucha dostaw w Haval. - „Zaczęliśmy od solidnych ram, a podczas realizacji wybraliśmy bardziej praktyczne podejście, co bardzo cenię”. Choć Haval wykorzystuje tylko jeden pojazd automatyczny, pozwala to firmie osiągnąć więcej przy tej samej liczbie pracowników. Roel van Dijk podsumowuje: „Jestem przekonany, że zwrot kosztów nastąpi szybciej niż po wyliczonych 20 miesiącach. Już teraz widzę, że personel pracuje efektywniej i mamy mniej uszkodzeń”.

 

Interesuje Cię automatyzacja krok po kroku?
Wyczyść wszystko