Racking solutions from Toyota

Optymalne wykorzystanie magazynu Frans Agro dzięki systemowi regałów Toyota

Podczas pandemii wiele osób musiało zostać w domach i zajęło się pielęgnowaniem ogródka. Spowodowało to wzrost działalności specjalistycznej firmy z branży ogrodniczej Frans Agro, co pociągnęło za sobą konieczność rozbudowy sprzętu magazynowego i regałów.

Fakty i dane

Frans Agro jest dostawcą zaopatrującym firmy zajmujące się architekturą krajobrazu, szkółki drzew, obszary zielone, a także prywatnych entuzjastów ogrodnictwa. Dzięki ogromnemu wzrostowi w sektorze, konieczność rozwoju działalności była nieunikniona. Firma otworzyła nowy magazyn w Putte i postanowiła wyposażyć go w sprzęt magazynowy i regały Toyota.

Fakty i liczby

Sektor ogrodnictwa doświadczył znacznego wzrostu ze względu na pandemię

„Sektor ogrodnictwa bardzo dobrze sobie radzi od wybuchu pandemii” - twierdzi Geert Frans, dyrektor zarządzający Frans Agro.

„Ludzie byli zmuszeni do pozostania do w domu wiosną, gdy pogoda była bardzo ładna. Skłoniło ich to do poświęcenia większej ilości czasu na pracę w ogrodzie, by się zrelaksować. Nasz sklep internetowy osiągnął bardzo dobre wyniki: przetworzenie wszystkich zamówień na czas było niemałym wyzwaniem” - wspomina Frans.

„Bardzo brakowało nam miejsca, mimo że dysponujemy dużym magazynem w Kampenhout. Pojawiła się konieczność rozbudowy”.

Poszukiwanie optymalnego połączenia regałów i wózków

Wybór Toyota Material Handling był dla Geerta Fransa logiczną decyzją, ponieważ Toyota jest w stanie zapewnić kompletne rozwiązania, obejmujące wózki widłowe i rozwiązania regałowe. „Podczas procesu konsultacji lokalna konsultantka Logistics Solutions Wilfried Elsen zapewniła nam nieocenioną pomoc. Długo omawialiśmy układy, rozważaliśmy różne możliwości, co pozwoliło mi dobrze zrozumieć całą koncepcję” - mówi Geert Frans.

„Mamy wiele różnych produktów i palet, co sprawia, że musimy obsługiwać bardzo zróżnicowane ładunki paletowe i rozmiary palet. Znalezienie najlepszego rozwiązania jest zatem niemałym wyzwaniem. Dzięki doskonałym radom Wilfried zdecydowaliśmy się na regały wjezdne i konwencjonalne regały paletowe w połączeniu z wózek wysokiego składowania o wąskim podwoziu” - kontynuuje.

Bezpieczeństwo również jest bardzo ważnym aspektem dla Geert Frans. Toyota zadbała o to, by regały były optymalnie chronione. Ponadto do konwencjonalnych regałów paletowych Geert wybrał półki siatkowe, aby zabezpieczyć niewielkie artykuły przed upadkiem.

Toyota jako partner wspierający cały proces

„To był niełatwy proces, ponieważ chcieliśmy osiągnąć stuprocentową wydajność. Celem było wykorzystanie całego magazynu. Ostatecznie wybrane rozwiązanie regałowe zapewnia optymalne wykorzystanie magazynu do przechowywania towarów”.

„Uzyskaliśmy więcej wydajności, wsparcia i obsługi, niż oczekiwaliśmy na początku. Ponadto system regałów powstał szybciej niż się spodziewaliśmy. Jednocześnie zdążyliśmy już złożyć dodatkowe zamówienie na kolejną część naszego magazynu” - dodaje Geert.

Znajdź odpowiednie rozwiązania regałowe
Wyczyść wszystko