Technologia litowo-jonowa Toyoty usprawnia w centrum logistycznym Hermes Fulfilment "dostawę na następny dzień"

Gigant logistyczny Hermes Fulfilment GmbH skorzystał z pomocy systemu akumulatorów litowo-jonowych Toyoty i technologii I_Site, aby poprawić wydajność, zużycie energii i bezpieczeństwo pracowników w krytycznych obszarach magazynowych.

Facts & figures

  • Firma: Hermes Fulfilment
  • Lokalizacja: Ohrdruf, Niemcy
  • Sektor: Logistyka
  • Rozwiązania: technologia litowo-jonowa, system zarządzania flotą I_Site


O firmie Hermes Fulfilment GmbH


Centrum Hermes Fulfilment GmbH w Ohrdruf w Turyngii jest jedną z sześciu lokalizacji firmy Hermes w Niemczech, zaś siedziba główna firmy mieści się w Hamburgu. Zakład w Ohrdruf zatrudnia 370 stałych pracowników, którzy zapewniają usprawniony łańcuch procesów intralogistycznych. Różne towary z 14 krajów Europy, w tym drobna elektronika (np. smartfony), akcesoria domowe i większe przedmioty o wadze do 31,5 kg, są składowane, kompletowane i wysyłane do dostawy. Zakład oferuje również obsługę zwrotów, która polega na rozładowaniu i ocenie zwracanych towarów oraz, w razie potrzeby, naprawianiu ich w warsztacie.

Spełnienie oczekiwań klienta

Aby operacje przebiegały sprawnie i wydajnie, różne sekcje centrum logistycznego muszą ściśle ze sobą współpracować. „Wszystkie procesy w zakładzie muszą być ze sobą skoordynowane, w przeciwnym razie w szczytowych okresach, takich jak, na przykład, okres przed Bożym Narodzeniem, mogą pojawić się problemy z realizacją.” – mówi Ronald Ganther, szef działu Towarów Przychodzących Hermes Fulfilment.

Przez ostatnie dwa lata zakład oferował jeszcze krótsze terminy dostaw. „Aby wywiązać się z naszej obietnicy „dostawy na następny dzień”, nasi pracownicy kompletują zamówienia na dwie zmiany, co oznacza, że ​​nasze maszyny pracują dwa razy ciężej i przez dłuższy czas.” – kontynuuje Ganther.

Wózki pracują nieprzerwanie przez około siedem godzin, więc próba wykorzystania maszyn podczas dwóch kolejnych zmian (przy jak najkrótszym przestoju) przy użyciu akumulatorów kwasowo-ołowiowych okazała się trudna. Nie sprawdziły się również akumulatory wymienne, ponieważ wymiana była czasochłonna i wymagały one zbyt dużej ilości miejsca do przechowywania.

„Stanęliśmy przed pytaniem: jak możemy wykorzystywać nasze wózki widłowe tak wydajnie, jak to tylko możliwe, a jednocześnie spełniać rosnące wymagania klientów?”.

Potrzebna była elastyczna koncepcja oferująca nowy rodzaj energii.

Wydajne rozwiązanie akumulatorowe oszczędzające czas i pieniądze

Toyota Material Handling Europe dostarczyła idealne rozwiązanie: innowacyjny system akumulatorowy z technologią litowo-jonową i inteligentnym zarządzaniem ładowaniem. Dało to firmie Hermes możliwość odniesienia korzyści z bardziej skoordynowanych cykli ładowania oraz dłuższego użytkowania urządzeń i przyczyniło się do skrócenia przestojów, co okazało się kluczowe dla produktywności w szczytowych sezonach.

Wszystkie nowe urządzenia w zakładzie działają teraz w technologii litowo-jonowej, która obniżyła koszty energii elektrycznej, jako że akumulatory można szybko ładować w spokojnych okresach (np. w trakcie przerw na lunch). Wymiana akumulatorów stała się przeszłością, a ponadto nie ma potrzeby uzupełniania elektrolitu. Dodatkowo wydajność znacznie się poprawiła dzięki zgodności cykli ładowania. „Toyota oblicza cykle ładowania zgodnie z naszymi potrzebami; pracownicy otrzymują szkolenie, kiedy należy ładować wózki, dzięki czemu możemy zapewnić, że czasy pracy urządzeń są odpowiednie do schematów zmian.” – wyjaśnia Ganther.

Szybsze ładowanie wymaga wyższych prądów ładowania; Funkcja DPL (Dynamic Power Limitation - dynamiczne ograniczenie prądu)
zapewnia, że grupa ładowarek nie przekracza określonego maksymalnego poboru prądu, co w przeciwnym razie mogłoby powodować jego skoki, gdy ładowarki byłyby zasilane w tym samym czasie.

Zastosowanie funkcji DPL nie wymaga żadnych dodatkowych prac, ponieważ ładowarki komunikują się ze sobą drogą radiową, co eliminuje potrzebę stosowania dodatkowego okablowania. Stan akumulatorów wszystkich urządzeń można sprawdzić w dowolnym momencie poprzez system zarządzanie flotą I_Site firmy Toyota, co pozwala na zachowanie zgodności z cyklami ładowania i pomaga przedłużyć żywotność akumulatorów oraz zaoszczędzić niepotrzebne koszty podczas szczytów poboru mocy.

Discover the advantages of lithium-ion

Wykorzystanie technologii I_Site w celu zwiększenia bezpieczeństwa w zakładzie

Zaawansowany system zarządzania flotą I_Site służy również do zapewnienia wyższego standardu bezpieczeństwa pracy w zakładzie.

„Dla nas I_Site jest narzędziem służącym do optymalizacji. Widzimy na przykład, gdzie mogą wystąpić kolizje, co pozwala nam podejmować odpowiednie działania zapobiegawcze. Ponadto dzięki aplikacji Smart Access tylko upoważnieni pracownicy mają dostęp do pojazdów.” – wyjaśnia Ganther.

Aplikacja internetowa Smart Access gwarantuje, że każdy operator otrzyma indywidualny chip rejestracyjny dla konkretnego urządzenia. I_Site może być również używany do szkolenia pracowników w zakresie ostrożnego obchodzenia się z różnymi maszynami w celu zwiększenia bezpieczeństwa i odpowiedzialnej realizacji operacji.

Dowiedz się więcej na temat systemu zarządzania flotą I_Site

Zobacz również

Rozwiązania litowo-jonowe firmy Toyota

Teraz w ofercie w pełni zintegrowane akumulatory litowo-jonowe dla całego asortymentu, montowane zgodnie ze standardami wysokiej jakości TPS Toyoty.

Dowiedz się więcej >

Masz pytania dotyczące akumulatorów litowo-jonowych?

Odwiedź naszą stronę z często zadawanymi pytaniami na temat akumulatorów litowo-jonowych, na której odpowiemy na Twoje pytania dotyczące tej technologii.

Czytaj więcej >>

Jak zasilać swoje wózki

Od silników spalinowych po technologię ogniw paliwowych - mamy wszelkie rozwiązania z dziedziny zasilania, które będą najlepiej pasować do Twojej działalności. Dowiedz się więcej o naszych rozwiązaniach z dziedziny zasilania wózków widłowych.

Czytaj więcej >>

Wózki litowo-jonowe w AMAB

Firma AMAB wybrała Toyota Material Handling na swojego partnera w dziedzinie wózków litowo-jonowych. Decydującymi czynnikami przy dokonywaniu tego wyboru były przyjazność dla użytkownika i technologia litowo-jonowa.

Czytaj więcej >>

Wyczyść wszystko