8 czynników, które należy rozważyć przy zakupie wózka widłowego

Przy zakupie wózka po raz pierwszy, najistotniejsze kryteria wyboru mogą być niezupełnie jasne. Aby wdrożyć się w tę rozległą tematykę, skorzystaj z naszego przewodnika.

Twoja lista

Two men driving BT Reflex

Jakiego rodzaju towary mają być przemieszczane?

Dobrym punktem wyjścia przy wyborze jest zastanowienie się nad rodzajem przemieszczanych towarów. Przeanalizuj co następuje:

1. Towary: jakiego rodzaju towar ma być przemieszczany? Należy wziąć pod uwagę jego wagę i gabaryty, ponieważ jest to istotny aspekt, który decyduje o rodzaju wózka. Czy pracujesz z jednym rozmiarem palety, czy też występują różnice w rozmiarze, które wymagają elastyczności? Czy ładunki są małymi, pojedynczymi przedmiotami, czy też dużymi i ciężkimi paletami?

2. Magazynowanie: w jaki sposób towary są przemieszczane w obrębie magazynu? Procesy FIFO (pierwsze weszło, pierwsze wyszło) cechują inne wymagania niż na przykład LIFO (ostatnie weszło, pierwsze wyszło).

3. Składowanie pionowe: czy dany rodzaj towarów je umożliwia? Warto się zastanowić, czy dane towary pozwalają na układanie palet jedna na drugiej i/lub na regałach, czy też wystarczający jest transport wyłącznie poziomy.

4. Regały: jakie są wymiary? Zmierz nie tylko wysokość, lecz również głębokość regałów lub półek. Pozwoli Ci to ustalić jak wysoko Twój wózek widłowy musi unieść towar, aby osiągnąć poziom najwyższego regału.

Powerpallet truck small warehouse

Jaka jest konstrukcja Twojego magazynu?

Czy Twoje operacje odbywają się w obszarach zadaszonych, czy zewnętrznych? W przypadku konieczności pracy wózków na zewnątrz, musisz również upewnić się, że nadają się one do pracy w różnych warunkach pogodowych. Przyjrzyjmy się projektowi Twojego magazynu.

5. Sufity: Jak wysoko możesz podnieść maszt? Znaczenie ma nie tylko wysokość sufitu, lecz przede wszystkim wszelkie elementy, które znajdują się niżej, takie jak instalacja tryskaczowa i rury. Pamiętaj, aby każdorazowo brać pod uwagę najniżej położone elementy na suficie.

6. Bramy i drzwi: jaka jest ich wysokość i szerokość? Zmierz je w obu wymiarach, aby zapewnić, że wybrany wózek będzie mógł przez nie łatwo przejechać, nie uszkadzając podwozia ani infrastruktury magazynu.

7. Korytarze: Zmierz szerokość i długość wszystkich korytarzy i alejek. Sprawdź również materiał i stan posadzki. Z czego jest ona wykonana i jaka jest jej nośność? Czy jest ona gładka i czy występują jakieś spady?

8. Odległość: czy wózek z towarem będzie miał pokonywać duże dystanse? A może po prostu potrzebujesz sprzętu do wykonania prostego i bliskiego przemieszczenia materiału? Weź pod uwagę odległość i częstotliwość jazdy.

Teraz masz większe pojęcie o odpowiednim dla Ciebie produkcie. Zapoznaj się szczegółowo z naszymi modelami wózków i porównaj poszczególne modele.

Idź do wyszukiwarki wózków

BT Levio 1,3 tony kompakt

BT Levio 1,3 tony kompakt

  • Zwarta konstrukcja, dostosowana do wąskich korytarzy i wnętrz ciężarówek
  • Intuicyjnie obsługiwane ramię sterujące, odchylane do 208°
  • Wysokiej jakości, solidne podwozie
  • Niskie zużycie energii
  • Inteligentny wózek: łatwość podłączania, monitorowania i modernizacji
Wyczyść wszystko