7 powodów, dla których należy rozważyć wynajęcie wózka

Nawet jeśli prowadzone operacje magazynowe przebiegają sprawnie i jesteś zadowolony z posiadanej floty wózków, w niektórych sytuacjach może zaistnieć potrzeba rozszerzenia wydajności.
Najem krótkoterminowy jest często wykorzystywany przez działy logistyczne w celu kompensacji największych obciążeń, lecz istnieje wiele innych powodów, dla których warto wynajmować wózki na krótkie okresy, nawet w spokojniejszych porach roku.

Niezależnie od wolumenu transportowanych towarów, opcja ta może okazać się naprawdę korzystna. Przyjrzyjmy się niektórym korzyściom.

1. Brak konieczności angażowania kapitału

W przypadku zakupu wózków w celu rozszerzenia działalności, wiążesz znaczące środki pieniężne, które mogą być wykorzystane na inne cele. Być może należy spróbować wynajmu krótkoterminowego? W przypadku, gdy obciążenia robocze w przyszłości będą nadal wysokie, możesz rozważyć zakup wózka - w przeciwnym razie najem długoterminowy okaże się rozwiązaniem niosącym oszczędności finansowe.

2. Możesz wypróbować nowe wózki przed podjęciem decyzji o ich zakupie

Dobór odpowiedniego wózka do prowadzonej działalności jest istotny - decyzji tej nie należy podejmować w pośpiechu. Aby to ułatwić, możesz wynająć kilka wózków na krótki okres, aby wypróbować je przed podjęciem decyzji zakupowej.

3. Wszystkie koszty są z góry znane

Najem krótkoterminowy znacznie ułatwia życie Twoim księgowym. Wielu dostawców od samego początku określa koszt pożądanego okresu najmu. Zapewnia to przewidywalność kosztów i brak niespodzianek przy płaceniu kolejnych rachunków.

4. Krótki okres dostawy? Żaden problem

Jedną z największych zalet najmu krótkoterminowego jest to, że czas od zamówienia do dostawy jest często bardzo krótki. Nie trzeba długo czekać na wyprodukowanie wózka, co oznacza, że można szybko rozpocząć pracę z większą wydajnością.

5. Możesz się go pozbyć, kiedy tylko zechcesz

Twój wynajęty wózek mógł pomóc Ci w możliwe bezstresowym przejściu przez okres świąteczny, lecz co dzieje się potem? Zamiast odstawienia wózka w bezczynność po powrocie do normalnych obciążeń roboczych, z którymi możesz poradzić sobie za pomocą stałej floty wózków, wynajęty wózek można zwyczajnie zwrócić.

6. Serwis jest zazwyczaj wliczony w cenę

Magazyny to wymagające środowisko, i - choć możliwe do zminimalizowania - wypadków nigdy nie da się całkowicie wyeliminować. Na szczęście, Twój dostawca może świadczyć usługi serwisowe, zapewniające możliwie dalekie zmniejszenie przestojów.

7. Dostępny jest duży wybór

W przypadku najmu wózka widłowego przez krótki okres czasu, zazwyczaj nie ograniczasz się do najmu wózków znajdujących się w bieżącej ofercie producentów. Wielu dostawców wynajmuje maszyny w każdym wieku i na każdym poziomie zużycia - więc bez względu na to, jakie zadania masz realizować lub ile chcesz wydać, powinieneś znaleźć odpowiedni wózek odpowiadający Twoim potrzebom.

Wynajem krótkoterminowy to świetny sposób na uzupełnienie posiadanej floty wózków w okresach dużych obłożeń - lecz może on okazać się korzystny również w innych sytuacjach.

Wyczyść wszystko