t-mote remote drive solution

Toyota t-mote - rozwiązanie zdalnego sterowania

Wózki do kompletacji zamówień Toyota wyposażone w system zdalnego sterowania t-mote zwiększają wydajność procesu kompletacji zamówień, poprawiają ergonomię zmniejszając zmęczenie operatora oraz przyczyniają się do zapewnienia bezpieczniejszego środowiska pracy.

Na czym polega system zdalnego sterowania Toyota t-mote?

Kompletacja zamówień jest czynnością powtarzalną i czasochłonną - operatorzy często wsiadają i wysiadają z wózków w celu kompletacji towaru i przemieszczenia wózków do następnego miejsca odbioru. Wózek BT Optio OSE250 z funkcją zdalnego sterowania t-mote, pozwala operatorom na przemieszczanie wózka bez potrzeby wsiadania do niego. Operator może sterować przemieszczaniem się wózka w alejce za pomocą małego pilota obsługiwanego palcem. To łatwe i wydajne rozwiązanie pozwala operatorowi iść za lub obok wózka oraz być zawsze gotowym do przeniesienia towaru z regału do nośnika ładunku w wózku.

W jaki sposób t-mote może wspomóc Twoją pracę?

  • Wydajność

Koncepcja napędu zdalnego skraca czas cyklu, zwiększa wydajność kompletacji i zapewnia łatwiejszy przebieg kompletacji. W porównaniu z wózkiem sterowanym ręcznie, stosowanie wózków zdalnych może zapewnić wzrost wydajności nawet o 20% przy identycznych cyklach kompletacji.

  • Ergonomia

Minimalizacja potrzeby wsiadania i wysiadania zmniejsza ryzyko urazów i zmęczenia operatora. Ponadto, operator może w tym samym czasie kompletować towary, wykorzystując do sterowania wózkiem wyłącznie małego pilota z przyciskami obsługiwanymi palcem.

  • Bezpieczeństwo

Wózek jest wyposażony w skanery bezpieczeństwa, które wykrywają obiekty o długości do 1 m przed wózkiem i zapewniają samoczynne zatrzymanie się lub korektę trasy w celu wyeliminowania ryzyka kolizji i wypadków. W trybie sterowania zdalnego wózek porusza się z prędkością 4 km/h; zamontowana lampa ostrzegawcza ostrzega osoby postronne o ruchu pojazdu.

  • Koszt

Kontrolowane przyspieszenie i prędkość skutkują mniejszym zużyciem kluczowych elementów, wydłużając ich żywotność i obniżając koszty serwisowe. Kontrolowanie zachowania wózka skutkuje również 10% redukcją zużycia energii, co pozwala na uzyskanie oszczędności kosztowych.

Bądźmy w kontakcie
Gama naszych produktów

Gama naszych produktów

Przyjrzyj się pełnej gamie naszych wózków widłowych, w tym w wersjach dostosowanych do wysokiego składowania, wózków paletowych oraz wózków do kompletacji zamówień.

Dowiedz się więcej >

Wózki do kompletacji zamówień niskiego poziomu

Wózki do kompletacji zamówień

Nasze wózki idealnie nadają się do kompletacji zamówień ze wszystkich poziomów. Szybkie i wydajne wózki do kompletacji zamówień, charakteryzujące się wysokim poziomem ergonomii.

Dowiedz się więcej >

Wózki automatyczne

Wózki automatyczne

Wiele firm korzysta z rozwiązań umożliwiających automatyzację procesów transportowych. Oferowana przez nas gama zautomatyzowanych wózków i transporterów wykorzystuje zaawansowane, elastyczne technologie przyczyniające się do wzrostu poziomu wydajności kosztowej i energetycznej operacji transportowych.

Dowiedz się więcej >

Sprzedaż detaliczna i działalność magazynowa

Sprzedaż detaliczna i działalność magazynowa

Pomagamy przedsiębiorcom w minimalizowaniu liczby operacji transportowych oraz jak w najszybszej realizacji całego procesu - od przyjęcia towarów, aż po dostarczenie ich do punktu odbioru.

Dowiedz się więcej >

Wyczyść wszystko